Ztichlý dům

Ztichlý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383796/bmid_ztichly-dum-XBY-383796.jpg 4 356 107

Jmenuji se Emma Cartwrightová. Ještě před třemi lety jsem byla Susan Websterová a zabila jsem svého tříměsíčního syna Dylana. Vůbec si nepamatuji, co se tehdy stalo. Ale když vám něco tvrdí policie, váš lékař i všichni blízcí, tak jim začnete věřit, ne? Ovšem na druhou stranu... Když si nevzpomínáte, co se stalo, můžete si být opravdu jisti, že vám říkají pravdu? Co kdyby se objevila malá naděje, že je váš syn naživu? Neudělali byste všechno pro to, abyste s ním zase mohli být?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

How I Lost You , 2017

orinka3
23.03.2019 1 z 5

Jsem velmi vděčná všem, komu kniha nepřipadne úžasná. Nejsem tedy sama. Mohlo by to být napínavé, mohlo by to upoutat a nepustit, jenže to by nesmělo být utahané a bez břinku. Lituji, nezaujalo.

micha-ella
21.03.2019 1 z 5

Výborný námět. Ale děj mě neuchvátil. Vadilo mi střídání časových rovin, vadila mi jména postav (rozumný spisovatel odliší alespoň začáteční písmena - snad si tohle mohu dovolit říct při počtu knížek, které jsem za svůj život přečetla), vadily mi ,,náhody" i jednání hlavní postavy atd. Škoda.

SakuraLuci
11.03.2019 3 z 5

Super příběh, moc pěkně rozvětvený závěr, ale asi mě úplně neuchvátil styl psaní..

mone
11.03.2019 2 z 5

Naprosto souhlasím se Sorrow! Dočetla jsem to, protože nemám ve zvyku odkládat rozečtené knihy, ale byla to hrozná trápená. Pykat v dospělosti za hříchy z mládí, bože, to už tu bylo tak milionkrát. Únos dítěte taky. I přitroublý bratrstvo. Dvě dějové linky, tehdy a teď... "tehdy" mě nebavilo vůbec, "teď" nebylo snad ničím originální. Jenny Blackhurst nesahá špičkám tohoto žánru (Jo Nesbø, Lars Kepler, Gillian Flynn, Camilla Läckberg...) ani po kotníky.

Sorrow
11.03.2019 1 z 5

Mě to fakt mrzí, ale zas totálně proti proudu. To, co tady většina vychvaluje, je přesně to, co mě na knize vytáčelo. Ztichlý dům je doslova napěchovaný žánrovými klišé. Předně, už po přečtení anotace vám je jasné, jak to dopadne, což by mi vlastně vůbec nevadilo, kdyby však k tomu závěru vedla důmyslná cesta. Ale to ne... Těžko vyjmenovat všechny ty šablonovité prvky a neprozradit mnoho, tak jen pár těch do očí nejvíce bijících - nedůvěryhodný vypravěč, hrdinka uvěří všemu a hned, jakmile jí je to naservírováno, brutálně "nečekané" twisty a nakonec...sedneme si a v klidu si vysvětlíme, jak to vlastně bylo, aby to i ten méně chápavý čtenář dostatečně pochopil. Meh, tohle tedy ale bylo velké zklamání. Bohužel. Hvězda za čtivost.

ArwenAragorn
10.03.2019 5 z 5

Výborný psychologický thriller. Strhující příběh matky, která se snaží zjistit pravdu o svém synovi. Knihu mohu doporučit.

KatkaHutyrová
03.03.2019 4 z 5

Výborné! Čtivé, napínavé a pro mě absolutně nepředvídatelné. Jednu hvězdičku ubírám za úplný konec, který byl na mě trochu moc americký a překombinovaný. Na chvíli jsem se dokonce ztratila v postavách...
Celkově se mi ale knížka velice líbila a můžu ji s klidným svědomím doporučit. Určitě si přečtu i autorčinu druhou knihu - vypadá to, že PODIVNÁ HOLKA bude rovněž perfektní!

RoseDadas
03.03.2019 4 z 5

První třetina knihy byla trochu vleklá, ale potom se příběh rozjel a hezky gradoval až do samotného finále. Počáteční téma o ztrátě dítěte se pěkně rozvilo a přimíchalo se do něj více věcí a závěr byl naprosto parádní.

Blondebookdevil
03.03.2019 5 z 5

Susan je žena srovnaná se svým osudem a s tím, co provedla a odpykala si trest. Jenže je doopravdy vinná? Její kamarádka a novinář Nick jí pomáhají pátrat po údajně mrtvém synovi. Vynořují se nová jména, důkazy a napětí vrcholí každou stranou. Ocenila jsem pasáže z minulosti, které nám pomalu pomáhají doplnit děsivou skládanku. Kdo je vrah? Žije Dylan? Pokud ano, kde je? To vše se postupně rozmotává a posledních sto stran uletí jako nic.
Jsem naprosto nadšená. Když jsem ji vzala poprvé do ruky, téma žena a ztracené dítě mě natolik neoslovilo, ale jak jsem se do příběhu ponořila a nechala unášet, už nešlo couvnout zpět. Musíte číst jako zběsilí až do konce. Doporučuji všemi pěti :-)

Ketrin.TR
26.02.2019 4 z 5

Velmi povedená, napínavá a čtivá knížka! Člověk hltá jednu stránku za druhou a vůbec nemáte tušení komu se dá věřit a komu je lepší se vyhnout. V "kukátku do minulosti" se mi trošku teda motaly jména a zpočátku mě tohle teenagerovské vyprávění moc nebavilo, ale jakmile začalo navazovat na přítomnost, člověk nemohl přestat číst. Konec byl za mě trošku překombinovaný a moc spletených věcí dohromady, ale i tak se rozhodně těším, až si přečtu další autorčinu knížku, protože tohle mě bavilo!

wlado
23.02.2019 3 z 5

Zaujímavá zápletka, no celý dej bol príliš prekombinovaný a v množstve postáv som sa strácal. Nenadchla ma ani jedna z postáv, nedokázal som sa s nimi stotožniť. Od tejto spisovateľky si určite ďalšiu knihu prečítam, ale k tejto sa už nevrátim.

LadyCarousel
22.02.2019 3 z 5

Přemýšlím, zda je mojí chybou že jsem se občas v zápletce ztrácela, stejně tak jako ve jménech těch všech postav. Myslím, že v knize byly postavy, které tam vůbec být nemusely, akorát mě to pletlo. Něco mi v příběhu také dost nehrálo, *spoiler* třeba to, jak si vlastně Nick spojil její zmizení s Dylanem.

Lacerta.j
15.02.2019 2 z 5

Pribeh se tahne, nezaujal me. Nedokazal vzbudit napeti a zajem. Zapletka se ukazala jako nejvic zvracena s jakou jsem se zatim setkala.

morava
08.02.2019 5 z 5

Nez se rozepisu z mych pocitu po docteni teto knihy, musim sdelit jednu vec, a to, ze uz ted se nemuzu dockat, az si poridim a zactu se do dalsi knihy teto autorky. Takze vlastne uz jen tato informace vam sdeluje to, jak moc se mi kniha libila. A libila se mi opravdu hodne, melo to spad, napeti vas provazi od sameho zacatku a v posledni tretine opravdu graduje. To same muzu napsat i o zapletce, a to, ze jsou zde dve casove roviny, to dodava pribehu ten spravny smrnc. Posledni kapitoly jsem musela docist na jeden zatah .A byla jsem teda jako fakticky prekvapena, protoze takovy konec, nebo spise vyjasneni se celeho pripadu, jsem vubec neocekavala.

jasmína
06.02.2019 5 z 5

Po knize Loutkář jsem si opravdu tuto knihu vychutnala plnými doušky a nemohla jsem přestat číst, včera kvůli bolestem do noci, dnes v čekárně a dokonce jsem musela dočíst už odpoledne.

Sice hodně smutné, a zapletené, ale smekám za autorčinu prvotinu, která nemá podobu s jinou knihou

alexis818
02.02.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha.Jako prvotina na výbornou,jen tak dál.

Sofós
30.01.2019 4 z 5

Hm, tak to opravdu nebylo špatné :-) Velmi zajímavá ukázka toho, jak snadné může být někoho zmanipulovat a jaké nedozírné následky to může mít. Kniha se velmi dobře četla, je ale pravdou, že některé situace byly až moc nepravděpodobné. To mi ale až tak nevadilo, kniha byla napínavá a já se dobře bavila. Doporučuji.

efka.saf
30.01.2019 5 z 5

S touhle knihou jsem byla hodně spokojená. Ano, je velmi zamotaná. A ano, je zde opravdu velké množství postav, navíc někteří, se kterými jsme se seznámili v minulosti, se v současnosti přejmenovali, popř. dámy se vdaly, takže najednou z toho máme docela slušný galimatyáš. Nic to ale nemění na tom, že zápletku autorka vymyslela velice slušně (i když komplikovaně) a děj byl svižný od samého začátku. Kniha nepostrádá napětí a spoustu zajímavých zvratů, do poslední chvíle jsem si také nebyla jistá, kdo je zde vlastně klaďas a kdo záporák. Přiznávám, že mé tajné tipy většinou nevyšly. Co se týče hlavního padoucha, zde jsem byla rovněž hodně překvapená, takže tleskám.

I přes komplikovanost zápletky považuji tuto knihu za velmi zajímavou a povedenou prvotinu a určitě si autorku pohlídám a její další knihy si přečtu. Skvělé!

Šánka
25.01.2019 5 z 5

Prvotina? Jen více tak povedených!
Susan zabila svého dvouměsíčního synka, aspoň tak jí to všichni tvrdí, její vzpomínky jsou však zastřené.... a začíná hon za pravdou. Příběh je od samého začátku velmi napínavý, autorce se brilantně povedlo to velké zamotané klubko zvratů, a to množství postav dokonale proplést, aby ve velkém finále vše do sebe krásně zapadlo.
Líbilo se mně to moc, jen jsem musela číst hodně pozorně, zvlášť v závěru, kde to rozkrytí příběhu, množství zvratů a překvapení, by klidně vystačilo i na dva thrillery :-).

Kekik
21.01.2019 5 z 5

Řekli ji, že zabila svého syna. Co když ale lhali? Hned v první kapitole se příběh rozjel a kdykoli jsem měla možnost číst, nemohla jsem se odtrhnout. Susan pátrá po tom, co se stalo s jejím synem. Byla odsouzena za jeho zabití, tomu však nikdy neuvěřila i proto, že si na osudný den vůbec nepamatuje. A nyní se vyskytují důkazy, které jí dávají za pravdu. Ovšem pátrání po synovi je velmi nebezpečné. Někdo ji v tom chce zabránit. Příběh je trochu zamotaný, tedy překombinovaný, ovšem napsán čtivě. Určitě velmi povedená prvotina. Další autorčinu knihu s názvem Podivná holka si koupím. Měla by být v prodeji na začátku února.

thrillery thrillery pro ženy

2018  79%Ztichlý dům