Ztichlý dům

Ztichlý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383796/bmid_ztichly-dum-XBY-383796.jpg 4 355 107

Jmenuji se Emma Cartwrightová. Ještě před třemi lety jsem byla Susan Websterová a zabila jsem svého tříměsíčního syna Dylana. Vůbec si nepamatuji, co se tehdy stalo. Ale když vám něco tvrdí policie, váš lékař i všichni blízcí, tak jim začnete věřit, ne? Ovšem na druhou stranu... Když si nevzpomínáte, co se stalo, můžete si být opravdu jisti, že vám říkají pravdu? Co kdyby se objevila malá naděje, že je váš syn naživu? Neudělali byste všechno pro to, abyste s ním zase mohli být?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

How I Lost You , 2017

MichaelaS081
24.10.2020 5 z 5

Super příběh. Kniha se četla sama.

Mesicnililie
22.10.2020 4 z 5

Název co zaujme a nelituji, že jsem si to přečetla. Napínavý děj. A to rozuzlení je naprosto neuvěřitelný. Tohle bych nečekala.
Občas se to trochu vleklo ale stálo to zato.
Byl by podle toho hezký film.

Pavlína2019
13.10.2020 5 z 5

Naprostá bomba. Perfektně napsané. Extrémně napínavé. Přečetla jsem ji za jeden den, nedalo se přestat. Výborné vykreslení postav, situací, příběhu. Ohromně zajímavý děj. Závěr perfektně vypracovaný. Rozhodně doporučuji!!!

Zuzik12
07.09.2020 4 z 5

Přiznám se, že od této knihy jsem čekala malinko víc. Sem tam mě dlouhé pasáže nudily a těšila jsem se, až se v ději pohneme dál. Jako celek kniha není vůbec špatná, ale nemohla jsem se začíst na 100% a proto jedna hvězdička dolů.

michaela.22
08.06.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dokonalá zápletka s překvapivým závěrem. Jediné co mi dělalo trochu problémy bylo se zorientovat ve velkém množství postav. V závěru však do sebe všechno zapadlo a mohu doporučit každému kdo má rád detektivky a thrillery.

gordon13
10.04.2020 3 z 5

Velice čtivá kniha s dobrým začátkem, ale ta poslední třetina byla tedy galimatyáš všeho...prapodivné zvraty a nevěrohodná vysvětlení, jsem vcelku zklamána..

hanap
21.03.2020 3 z 5

Náhodně jsem se setkala s touto knihou. Líbila se mě na tři hvězdičky.

Bonbonierka
06.02.2020 4 z 5

Nadherna kniha prectena jednim dechem, napinava az do konce, doporucuji koupit a precist.

HanaNov
09.01.2020 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst a dostat se do příběhu, potom už se to četlo samo, hlavně od okamžiku, kdy dostala víc prostoru minulostní časová rovina a kdy příběh začal být víc intenzívní. Poslední třetina knihy si pak už nezadala se skvělými detektivkami, jenže..

Bohužel tím (pro mě strašlivým a okatým) happyendem a útokem na city, jakož i fantasmagorickým vysvětlením, naprostou nereálností, překombinovaností motivů a událostí, to zase celé nutně spadlo k průměru. Jako může někdo myslet tohle vysvětlení vážně? Viníkem celého komplotu neskutečných rozměrů je tupé stádo zmanipulovaných osob bez špetky vlastního uvažování a jednání, a to i xy let "poté"? Totálně neschopní policisté, kteří si neověří identitu údajně mrtvého dítěte, kteří na místě činu nenajdou jedinou nesrovnalost? Atd atd, mohla bych pokračovat celým výčtem všech možných menších či fatálních nesrovnalostí, které ale do příběhu nutně musely být napasovány, jinak by to celé vůbec nedávalo smysl..

Tři hvězdy, protože se mi líbilo propojení dvou časových rovin (byť ve výsledku je jejich propojení dosti chatrné), jakož i zmatení čtenáře hrou se jmény a fakt, že se mi líbil autorčin vypravěčský styl, který umí být napínavý.

hana1988
05.01.2020 3 z 5

Průměrná detektivka. Je to psáno napínavě a poutavě, ale nic extra.

Heyhey
28.12.2019 3 z 5

Průměr. Velmi se to táhlo, ale byla jsem zvědavá, jak se dvě časové roviny propojí. Propojení bylo velmi vykonstruované. Škoda.

bedkniha
15.12.2019 5 z 5

Mě se to moc líbilo

Jájinka
06.12.2019 1 z 5

Pro mne to bylo nudné a zdlouhavé. Podivná holka od této autorky taky nebyla nic zvláštního, tak myslím, že tuto autorku už ne.

Refadora
01.12.2019 3 z 5

Knížka se četla skoro sama a asi posledních 150 stran jsem se od ní nemohla odtrhnout. Propojení s příběhem z minulosti bylo zajímavé, ale i když jsem četla skoro bez přestávky, v příběhu a postavách jsem se dost ztrácela. Autorka vymyslela zajímavý a komplikovaný děj, ale výsledný příběh mi přišel hodně neuvěřitelný a překombinovaný. K orientaci v ději moc nepomáhalo ani to, že se některé postavy objevovaly na různých místech pod různými jmény.

Aymira
28.11.2019 4 z 5

Zajímavé téma, ale kniha byla poměrně dost překombinovaná. Problém mi dělaly kapitoly psané kurzívou, které se vracely do minulosti a při jejichž čtení mi zpočátku žádné jméno nic neříkalo, takže jsem vůbec netušila, jak to celé souvisí se současností. Bohatí studentíci, kteří si myslí, že můžou všechno, mi do tohoto příběhu prostě neseděli. Navíc to závěrečné rozuzlení a vysvětlení, proč to dopadlo s dítětem tak jak to dopadlo, působilo tak nějak zvláštně. U mě se pak žádný nával emocí nedostavil.

JessieEx
24.10.2019 4 z 5

Byla to knížka, která mě chytla od první strany a už nepustila. Napínavá, čtivá, psychologická... má všechny vlastnosti, které u knih tohoto druhu očekávám. Jako hodnotu navíc vnímám to jemné jiskření mezi Emmou a Nickem ... A v souvislosti s tím i perfektní zvraty ;)
Co mi na knížce vadilo, byla druhá dějová linka odehrávající se přibližně v 90.letech minulého století v bandě náctiletých kluků, kteří zdánlivě s příběhem Emmy neměli nic společného. I když tato část knihy byla pro celek důležitá, mě číst nebavila.
Po přečtení jsem si uvědomila pár chybek - spíše podivných mystifikací (Nick tvrdil, že o sobě neřekl při prvním setkání, že je Nick Whitley...ale pravda je, že to křestní jméno řekl, a to by musela být hodně velká náhoda, atd.), nesouvislosti a otazníky. Na druhou stranu jsem ochotná to autorce prominout, kvůli tomu jak propracovaný příběh se jí podařilo napsat. Usmrcení kojence je bohužel jen drobným škobrtnutím v jedné velké a nebezpečné mašinerii. Všechno bylo neuvěřitelně propletené a téměř všechno na konci i vysvětlené, takže super! Vyprávění v ich formě mi vyhovuje, vědět, co si Emma v různých situacích myslí, je užitečné - ovšem pokud jí věříte, že vás nebalamutí.
Knížku však doporučuji a myslím si že patří k tomu lepšímu v žánru. Pokud máte rádi třeba knihy Sarah Pinborough, řekla bych, že je to podobný styl.

anája
25.09.2019 2 z 5

Kniha byla na mě zdlouhavá.Po přečtení hodně napínavych knih to nebylo nic moc.

Mišutamyš
23.09.2019 5 z 5

Povedená knížka. I když je děj dost předvídatelný, ničemu to nevadí. Příběh má spád, hlavní postavy jsou dobře vykreslené a sympatické. I autorčina další kniha (Podivná holka) byla fajn, s radostí si přečtu i případné další.

mysterygirl
12.09.2019 3 z 5

Prislo mi to trochu zdlouhavy..za me zadna hitparada

broskev28
11.09.2019 4 z 5

Příjemné překvapení, i když pro každou mámu velmi nepříjemné téma.
Pro mne to byla velmi čtivá kniha a rozhodně mi nepřipadala překombinovaná. O zlaté mládeži (v jakýchkoli časech) existuje množství důkazů, tahle skupina mladých se obvykle chová mnohem hůř, než jejich čerstvě zbohatlí rodiče, doslova nemá zábrany. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, některé postavy (a nebyl to zdaleka jen hlavní padouch a jeho "melody boys"), resp. jejich chování mi naopak bylo velmi proti srsti (např. Markovi rodiče).
Chyby mě nerušily, překlad mi připadal zdařilý, takže určitě doporučuju!

thrillery thrillery pro ženy

2018  79%Ztichlý dům