Zpěv velryb

Zpěv velryb https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13666/bmid_zpev-velryb-n3u-13666.PNG 5 148 38

Příběh dívky bojující celý život s traumatem z dětství. Dolores Priceová je poznamenána rozchodem rodičů, duševní nemocí matky, sterilní výchovou babičky a hrůzným zážitkem znásilnění. Chorobné přejídání, izolace od lidí, několikaletý pobyt na psychiatrii a nešťastné manželství jsou stupně na její cestě k životnímu pocitu štěstí mezi přáteli, kteří potřebují její pomoc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

She’s Come Undone , 1996

kocour_mikeš
17.07.2017 5 z 5

Přečteno podruhé po hafo letech a dávám 90%.

Acamar
12.05.2017 5 z 5

Kniha, od které jsem nebyla schopná se odtrhnout. S Dolores projdete a odžijete velký kus její životní cesty skoro jako byste byli jedním z hlasů v její hlavě...tak skvěle se to čte.
Silný, tragikomický, hořkosladký (tedy toho sladkého se trochu dočkáme spíše až v závěru), velmi věrohodně napsaný psychologický román, v něčem mi připomínající knihy J.Irvinga.
Četba byla pro mne velkým zážitkem a kniha by si zasloužila daleko větší věhlas.

Vojslava
26.03.2017 5 z 5

Životní příběh, ve kterém se člověk občas najde, občas nad ním žasne, občas by hrdinku nejradši kopnul, vše ve velmi čtivém a vtipném (odmyslíme-li občas závažnost situací) obalu. Jestlipak najdu od autora ještě někdy něco...

Lidka
12.03.2017 5 z 5

Souhlasím se Šánkou a všemi ostatními pochvalnými komentáři. Chci jen napsat, že Zpěv velryb a Bludné kruhy/ stejně krásné jako Zpěv velryb/ jsou opravdu naprosto excelentní a nevím proč, ale zdá se mi, že trochu neprávem opomíjené knihy. Všem milovníkům psychologických románů , které nezalekne více stran textu opravdu doporučuji k přečtení. V obou se dočtete o lidech duševně nemocných, kteří hledají své místo v životě a musí o ně tvrdě bojovat, ale neztrácí víru a naději. Jsou to hluboké sondy až na samé dno lidských duší a na samé dno jejich sil. Nádhera.
I já vám pane Lambe děkuji, připravil jste mi krásný čtenářský zážitek na řadu večerů.

Šánka
12.03.2017 5 z 5

Že by mne kniha chytla hned, vůbec nemůžu říct. Trvalo mi to a několikrát jsem ji i chtěla odložit, než si mě získala. Není to žádné lehké odpočinkové čtení. Ale......jsem strašně !!! ráda, že jsem vydržela.
Dolores je složitá postava, jež ve vás vyvolá celou škálu emocí a které život toho zlého nadělil nadmíru. A já s ní soucítila, nesnášela ji, byla mně vyloženě nesympatická a někde časem se stalo, že jsem ji začala obdivovat a zamilovala si ji.
Je to neskutečně krásně a působivě napsaný psychologický román a pro mne jedna z knih na kterou nezapomenu. Pane Lambe, děkuji.......

allyce
04.02.2017 5 z 5

Nejdříve Bludné kruhy a teď Zpěv velryb. Obě knihy považuji za excelentní díla. Doporučuji přečíst a panu Lambovi posílám hvězd tolik, kolik jich na nebi je.

Joop
20.07.2016 5 z 5

Musela bych opakovat, co tu napsali mnozí přede mnou. Pro mne úžasná knížka. Četla jsem ji již několikrát a vždy se k ní vracím a pokaždé ji čtu jedním dechem. Obdivuji, že ji dokázal napsat muž.

Alienn
18.05.2016 4 z 5

Ze začátku jsem z ní nějak nadšená nebyla, ale postupně se mi dostávala pod kůži. Hlavní hrdinka ve mně vyvolávala protichůdné pocity, místy jsem jí chápala a nebo mi jí bylo líto, na druhou stranu jsem nad ní občas kroutila hlavou a někdy bych jí zabila. Výborně napsaný psychologický román, mohu doporučit.

asterixka
05.09.2015 5 z 5

Nebudu šetřit superlativy, Zpěv velryb je úchvatným, působivým, mistrně napsaným psychologickým románem, příběhem Dolores, který vás chytne za srdce. Jsem ráda, že jsem si nejprve nepřečetla obsah knihy, prozrazuje celkem dost děje (a doporučuji i ostatním).
Tuto skvěle napsanou, nenápadnou knihu (ne počtem stran), mohu jen a jen doporučit!

Barbanka
26.08.2015 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, už dlouho mě žádná takhle nebavila....doporučuji všem !

gossipavlina
31.07.2014 5 z 5

Tak pravdivě napsané, že máte pocit, že Dolores je vaše dobrá kamarádka a vše prožíváte s ní. Bohužel, na začátku její životní cesty je těch špatných zážitků víc. Od svého dětství je Dolores v zajetí své pochroumané psychiky, až si sáhne na úplné dno. Ale naštěstí se ode dna odrazí a pomalu, pomaličku si buduje svůj šťastný život. Občas zase zaškobrtne, ale zase se narovná a jde dál. Na své cestě životem potkává i ty hodné lidi, které zajímá a kteří jí chtějí pomoci.
Ve své podstatě knížka končí dobře. A za to jsem byla hodně ráda.
Knížka je čtivá. Skvělý psychologický román. V první půlce jsem ji hltala, druhou půlku jsem si dávkovala po kapitolách, aby mi vydržela déle.

KaSaKS
09.07.2014

První kniha, kterou jsem doćetla v AJ a to je co říct. Stálo to za to ;-)

anisek989
13.08.2013 5 z 5

Nevim, co k tomu říct.. Úžasná knížka o neštěstí.

raein
19.08.2012 5 z 5

úžasně napsaná kniha. po přečtění knihy jsem měla pocit že se od ní jaksi nemůžu odtrhnout a Dolores je se mnou v něčem spojená.)

valentýna
14.08.2012

Zpočátku, při líčení ranného dětství Dolores, jsem nechápala jak může být tato kniha tak kladně hodnocená, ale pak se mi Dolores"dostala pod kůži" a už jsem se neodtrhla. Doporučuji.

Dobby
26.07.2012

krásný psychologický román. chvílemi mě Dolores rozčilovala, chvílemi mi jí bylo nesmírně líto a chvílemi to byla pro mě hrdinka... každopádně moc krásně popsané. velmi čtivé a večery strávené u této knihy mi daly nesmírně moc. byla jsem smutná, když kniha končila, protože jsem s Dolores žila její život po celou dobu čtení. parádní dílo.

THERISA
24.07.2012 5 z 5

Nádherná kniha, která ve vás zanechá velmi hluboký dojem. Dokonce tak hluboký, že po čase budete cítit nutnost se k ní vrátit. To, co Dolores popisuje je neskutečně bolestné a kruté, ale zároveň je krásné pozorovat její přerod ve svébytnou osobnost, která ač poznamenána událostmi z dětství, překročí svůj stín a hrdě kráčí dál. Místy budete Dolores nenávidět, místy s ní budete soucítit, ale nakonec ji budete milovat a jen velmi neradi se s ní budete loučit… Jedna z knih, které mi daly velmi mnoho.

oslov
30.11.-0001

doporuči všem toto krásné dilko,pěkné