V temnotě

V temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466460/bmid_v-temnote-Bo8-466460.jpg 5 279 91

Zoe Bentleyová série

< 2. díl

Video s dívkou drápající nehty víko své rakve patřilo k tomu nejhoršímu, co Zoe kdy viděla. Ještě víc ji však znepokojil popisek: Experiment číslo jedna. Ona i její partner, zvláštní agent Tatum Gray, dělají, co mohou, aby našli monstrum stojící za šokujícím videem, ale brzy se na webu objeví další a je nalezena druhá mrtvá dívka. Zoe má navíc plnou hlavu jiného vraha, který ji pronásleduje od dětství a teď se zaměřil na její mladší sestru. Vždy věděla, že ji práce může přivést předčasně do hrobu, ještě nikdy se ale neocitla v takovém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

In the Darkness , 2019

bcmike
08.01.2023 5 z 5

Skvělý další díl detektivní série, která mě úplně nadchla a četl jsem ji jedním dechem. Neustálé napětí a zajímavý děj mě nutil knížku číst každý večer a po dočtení jsem litoval, že už je konec. Už se hrozně moc těším na další díly. Snad se brzy povede vyřešit práva na další knihy autora.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Výborný druhý díl série.

JirkaP__24
28.07.2022 5 z 5

Původně jsem komentovat nechtěl, ale po přečtení zdejších nadšených recenzích vás trochu zchladím. Kniha naprosto skvostná, stejně jako první díl a posledních 100 stran je naprostej napínavej masterpiece. Ale třetího dílu se asi nedočkáme. Minimálně ne u Cosmopolisu a pochybuju, že se tady nějaký jiný vydavatel pustí do už rozjetý série. Takže angličtina to jistí :) Ohledně tohohle ještě něco připíšu do Diskuze

stanislava7096
26.07.2022 5 z 5

Mám moc ráda knihy o chytrých a zajímavých ženách a přesně taková je hlavní hrdinka. Líbí se mi sledovat, jak autor pracuje s jejím nadáním a schopností analyzovat mysl a pohnutky někoho, kdo je v očích ostatních jen zrůda. Další postavy vše dokonale doplňují. Těším se na další díl.

Pavlína2019
20.07.2022 5 z 5

Jsem spokojená, autor napsal i tento díl dobře a napínavě.
Doporučuji.

Mayaotzin
24.06.2022 4 z 5

Ocenila bych víc Marvina a kocoura :-D v tomhle ohledu to bylo maličko slabší, než byl předešlý díl. Tatum je mi ještě sympatičtější. Určitě se budu těšit na další díl. Asi to brzo začne jiskřit :-D

lucakuca
18.06.2022 5 z 5

Krásná nová série!!!
Hrdiňáci si odjeli za teplem do Texasu řešit něco z čeho by mohlo být větší a opakující se cosi...
A mají tam hic jak v pekle! Úplně soucítím, náhoda jak má být, pro tu toprovou atmosféru zažívám právě pravé tropy! Vnímáno všemi póry a čtenářský zážitek maximální! :-)
Když hic tak hic, když flák masa tak maso maso, když pivo tak pěkně orosenej škopek!
Doporučuje jeden z prvních a ne snad posledních deseti čtenářů :-)
Doporučuji

petaSk
04.06.2022 3 z 5

Thriller o sériovém vrahovi, co pohřbívá holky zaživa
Druhá kniha ze série o Zoe Bentleyové, geniální forenzní psychoanalytičce s vlastním traumatem a ohroženou sestrou.
Kdesi v Texasu začal řádit sériový vrah, který si natáčí oběti, co pohřbívá zaživa a doufá v mediální slávu. A aby její nadřízená předešla možnému průšvihu, posílá Zoe na místo, aby přišla na jiné myšlenky. Samozřejmě sebou bere i svého sympatického parťáka, detektiva FBI Tatuma.
Nenadchne, neurazí. Sériový vrah, trauma z minulosti a sociálně neschopná geniální vyšetřovatelka. To všechno tady bylo. Pokud máte rádi detektivní thrillery o sériových vrazích, nesáhnete vedle. Ale jedním z mnoha, které ničím nevyčnívají.

berila
14.05.2022 4 z 5

Mně osobně se více líbil první díl, proto dávám o jednu méně. Do dalšího dílu určitě půjdu.

kristie
19.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Nic pro děj zásadního nevyzradím, ale pár odkazů k příběhu v mém komentáři je.

Tohle prostě funguje. Ono to vlastně není nic nového pod sluncem, ale autor umí skvěle vykreslit postavy. Zoe je skvělá. Sice se dokáže téměř komukoli dostat do hlavy, ale mezilidské vztahy nejsou její silná stránka (Jeden příklad za všechny: Neschopnost pochopit, proč se Tatum naštval a následně neschopnost pochopit, co bylo na její "omluvě" špatně. Ač to vtipné nebylo, musela jsem se u jejích myšlenkových pochodů smát.) Tatum je správnej klaďas, který má pro Zoe slabost -a ona pro něj- jen si to zatím ani jeden nejsou ochotni naplno přiznat. Ale to je taky fajn, aspoň se máme na co těšit. No a pak tu máme Marvina. Ten je prostě neskutečný. Přidat do detektivní série někoho takového je geniální.

Samotná zápletka byla zajímavá. Taky mě příjemně překvapilo, že se autor vyhnul dalšímu klišé detektivek dnešní doby: geniální sériový vrah s nějakou vizí. Jak se ukázalo, vrah byl prachsprostý úchyl a svin*, která si nějaké to "vyšší dobro" vymyslela jen pro omluvení svých činů. Sice jsem tak nějak tušila, kam to celé směřuje, ale pachatele jsem odhadla jen chvíli před tím, než to na mě autor vybalil.

evonra
09.02.2022 5 z 5

Působivé pokračování opět v kardio tempu, s nevšední zápletkou a těžko předvídatelným pachatelem.
Velmi mě baví vsuvky v podobě dědy Marvina, stává se mou oblíbenou postavou , a moc si přeji, abychom na třetí díl nemuseli dlouho čekat :)

musivila
01.02.2022 5 z 5

„ Musela být přesvědčená, že ji nikdo neslyší, když zoufale volala o pomoc. Ironií bylo, že ji slyšela spousta lidí. Pomoci včas jí ale nemohl nikdo z nich.“

I druhý díl se Zoe a Tatumem se mi četl velmi dobře. Nechyběl ani děda Marvin, který opět neměl chybu.

„Sežeň si rychle rovnou páteř a koule a padej za parťačkou. Potřebuje, abys jí pomohl!“

Dle obálky bych si knihu určitě sama nevybrala, a to by byla velká škoda. Poslední 1/3 knihy už se nešlo odtrhnout, musela jsem znát konec ... a teď nutně potřebuji další díl!!!

„Zraněné zvíře se schová do svého doupěte, aby si lízalo rány. Umírající zvíře už nemá co ztratit. Je nevypočitatelné. A o to nebezpečnější … „

Pavlina50
01.02.2022 5 z 5

Další z výborných tipů, na který jsem vsadila.
Už název knihy avizuje temnost příběhu v pravém slova smyslu – téma pohřbívání zaživa mluví samo za sebe. Hlavní hrdinka knihy Zoe má dar. Dokáže vstoupit do mysli vrahů…ale někdy i do mysli obětí. A zůstává v ní uvězněná…dar nebo prokletí? Je to jeden z těch thrillerů, kde se objeví opravdu jen minimum krve a přesto perfektně splňuje veškeré atributy tohoto žánru.
Moc se mi líbilo, že toto děsivé téma bylo současně aspoň trochu vyvažováno jemnou ironií v dialozích mezi hlavními postavami a hlavně sem tam vloženým břitkým humorem, který zde dokonale zastupuje dědeček Marvin, toužící ve svých osmdesáti sedmi letech absolvovat parašutistický kurz, protože mu přece na tento zážitek zbývá už jen nějakých „dvacet nebo třicet let“. Do toho jeho kočka a zlatá rybka…Marvina jsem si fakt zamilovala.
A nemůžu vůbec nezmínit…při čtení jsem několikrát dostala obrovskou chuť na řízek nebo steak, Zoe umí tak fantasticky vychutnávat jídlo! Tyto vsuvky mě také moc bavily. Autor totiž i tímto hlavní hrdinku tak trochu zlidštil – prostě zdůraznil, že to není jenom stroj na hledání zvrhlých psychopatů, ale i normální člověk se všemi přirozenými vlastnostmi a pudy, což mi často v jiných knihách tohoto žánru trochu chybí.
Prostě …mělo to šťávu. Nejen ty steaky, ale prostě celá kniha.

Jiparis
31.01.2022 5 z 5

Pestrá paleta zajímavých postav, které čelí útokům osob , jež nemají svědomí a ukájí se pácháním nesmírné krutých zločinů. A opět se tu naznačuje fakt, k čemu mohou vést děsivé zážitky z dětství. Parádní detektivka, která vás nepustí až do úplného konce.

Wabinka
29.01.2022 5 z 5

I druhý díl jede na špičkové vlně mrazivého thrilleru se špetkou humoru. Líbí se mi, jak se dějová linka s Robem Gloverem perfektně proplétá i tímto případem o zaživa pohřbených dívkách a nechává si otevřené dveře do třetí knihy se Zoe, Tatumem a jeho dědou Marvinem. Skvělé a doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

janina66
23.01.2022 5 z 5

Výborné a hodně napínavé pokračování skvělé série se Zoe a Tatumem. Opět zábavný Marvin a jeho seskok padákem mě pobavilo. Závěr knihy velmi strhující. A teď nám všem zbývá jen čekat na pokračování, zda konečně dopadnou, "toho" už z 1.dílu.

katka.oo
23.01.2022 5 z 5

Perfektní pokračování thrillerové série se Zoe a Tatumem, moc se mi knížka líbila a se všemi kladnými komentáři mých oblíbených souhlasím, milovníkům napětí vřele doporučuji a těším se na další díl.
Ps.: děda Marvin je borec :-).

Šánka
21.01.2022 5 z 5

Viděla bych to na další parádní thrillerovou sérii pro nás, kteří tento žánr vyhledáváme, nervujeme se u něj, bojíme a pak zavíráme knihu s pocitem...,tak to bylo super :-)!
Napínavé pokračování tentokrát s mimořádně úchylným psychopatem, který své oběti, mladé ženy, pohřbívá zaživa a jejich smrt ukazuje v přímém přenosu. Ani tentokrát se mi vůbec nepodařilo pachatele tipnout, autor si překvapení dobře schovával až do finiše. Na odlehčení opět nechybí vtipné momenty s dědou Marvinem, rybkou i lehce zápornou postavou kocoura :-).
Skvělé a začněte číst od prvního dílu, jistá návaznost tam je!

Titas9001
20.01.2022 5 z 5

Ještě o málo lepší než V mysli vraha. Poctivá policejní a analytická práce týmu a vygradovaný a překvapivý závěr. Nemělo to chybu a doporučuji k přečtení.

ctenarkaEva
17.01.2022 5 z 5

Myslela jsem si, že pachatele tuším, ale byla jsem vedle jak ta jedle :-) Dobře jsem si početla, kniha odsýpala.

thrillery pohřbení zaživa krimi

Mike Omer