Lži

Lži https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379363/mid_wonder-woman-lzi-RMX-379363.jpg 4 100 27

PRAVDA BUDE ODHALENA Heroická. Ikonická. Nezastavitelná. Vyzbrojená svým Lasem pravdy a prostoupená mocí samotných bohů je princezna Diana z Themysciry, kterou svět zná jako Wonder Woman, jedním z největších superhrdinů historie. Ale kým je ve skutečnosti? Ani sama Wonder Woman to s jistotou neví. V koutech její mysli se skrývají vzpomínky na život, který nikdy nežila, a přesto ve svém srdci cití, že jsou skutečné. A co je nejotřesnější, nemůže najít cestu na Themysciru, mýtický ostrov Amazonek. Přestože je před vnějším světem skrytý, byla jí cesta vedoucí k domovu vždy otevřená... a teď zmizela, možná jednou provždy! Naneštěstí je na světě jen jediná osoba disponující znalostmi, které by ji mohly dostat zpět na ostrov: její největší nepřítel, divoká zvířecí žena Cheetah. Povede se nečekanému spojenectví vnést světlo pravdy mezi Dianina nejtemnější tajemství, nebo je pohřbí - a Dianu s nimi navěky?... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Wonder Woman: Vol. 1: The Lies , 2017

czLukasss
20.07.2018 4 z 5

Můj první skutečný příběh ze série Znovuzrození hrdinů DC, který se točí kolem Wonder Woman, se mi moc líbil. Oceňuji kontrast mezi kresbou úvodní dvacítky stránek a zbytkem komiksu, kde Wonder Woman podbízivě k rozjíždějícímu se filmovému univerzu od DC obdržela filmem výrazně inspirovaný outfit. Dále oceňuji přívětivost příběhu a vysvětlení vztahů s několika postavami (které rozhodně přidává na hodnotě pro nové čtenáře komiksu – přesně jak láká obálka knihy) a také kvalitní a cenově příznivé brožované vydání od českého nakladatelství. Drobné chybičky by se našly, ale já si po druhém přečtení komiks oblíbil a narozdíl od toho prvního, ve kterém mi coby nováčkovi mnoho věcí uniklo a nedávalo příliš smysl) jsem pochytil mnoho důležitých detailů. Wonder Woman 1: Lži končí poměrně značným cliffhangerem ve více příběhových linkách a tak se moc těším na další díl, který nakladatelství Crew přinese během srpna.

FuriosoR
09.07.2018 5 z 5

Já jsem spokojen ! :)

memphisz
02.07.2018 3 z 5

Hodně slabé 3 hvězdy. Pulpové dobrodružství z džungle, plastická kresba?... myslel jsem, že už jsme dál. Kresba tu není vždy vyloženě špatná (občas nepovedené postavy a výrazy), ale v těch nejlepších panelech to jen kopíruje Swamp Thing a další. A příběh? Začátek vypadal dobře - vypořádání se s různými restarty a předělávkami originu, ale pak? Nic, nuda, šeď. Škoda.

Wojta777
02.07.2018 3 z 5

Tak...začnu s pozitivy. Líbila se mi zde kresba, která byla velice detailní a barevná. Líbilo se mi, že Cheetah se vyskytla v tomto komikse, ale nelíbilo se mi, že nebylo více rozebrán její origin. Příběh je takový ,,nemastný neslaný'', což se mi velice nelíbilo. Za to jsem strhl 2 hvězdičky, jelikož kresba a příběh je pro mě to hlavní, co by mělo být v komikse bravurní, pokud to má být výborný komiks. Proto dávám pouze 3 hvězdičky.

orangerose
19.06.2018 5 z 5

Suprovej komix s ní, můj první komix s wonder woman :)

Sabča92
01.06.2018 4 z 5

Můj první komiks s Dianou. Bavilo mě to, četlo se mi to dobře a snadno jsem se zorientovala v ději. Rozhodně budu v jejích příbězích pokračovat. Velmi se mi líbily ilustrace a součástí komiksu byla také příloha s různými nákresy a možnými variantami kreseb, což velmi oceňuji.

Lenka.Vílka
29.05.2018 4 z 5

A začalo to tak dobře, ach jo...

První půlka je filosofická rozebíračka, kde se jedna stránka otáčí rychleji než ta před ní. Prostě se na to hezky kouká a okna jsou maximálně luxusní. Proto to tak rychle mizí. Musím přiznat, že kresbou jsem byla mile překvapena a Wonder Woman je zde vážně neskutečně krásná. (Ale rýpnu si po dlouhé době do prvního i druhého problému WW, jako minule do Valkýry. Musí to být vskutku boží materiál, protože to, co jí tentokrát narvali do podprdy, musí mít polovinu váhy celé WW.) V jejím výrazu to ale je. Emoce. Takže proto plus za kresbu.
A potom se spojí s Ann a začne děj se "skutečným dějem". Ale ten proteče rychleji než voda, když jsou záplavové deště. Problém je v tom, že všechno sice jde nastudovat na wiki, ale není to ono. Flashpoint a zbylé Crisis (to si narozdíl od Falshpointu nelajznu v originále, protože je těžké se v tom vyznat) měly vyjít. A v tomhle případě je nejspíš příjemnější mít načteno. Protože...v tomhle díle Steve, v Sebevražedném oddílu Rick. Zrovna tyhle dvě postavy mají opravdu jiné role v každém podvesmíru (?) univerza (nic míň blbějšího mě k vyjádření nenapadlo). Fakt by si oba zasloužili pár stránek jako to bylo úvodním díle série. Teď jdu na New 52, takže všechno zase jinak...kde je Dianino tajné přání Steva proplesknout jako zrádce, ne ho do sebe vcucnout za západu slunce. Takže jediná rada je tedy nejjednodušší rada. Zbytečně nepřemýšlet a potom si knihu užije každý.
Na druhou knihu se těším z naprosto jednoduchého důvodu. Chci si přečíst sešity za sebou, tak jak původně vycházely. Jestli bude zážitek lepší. Asi bude, proč by to tak jinak vycházelo.
Taky si nejsem jistá tím: "Ideální start pro nové čtenáře!". Myslím si, že během čtení budou zmatení stejně jako Diana během své cesty poznáním pravdy...

Proč nedám pět hvězd? Protože mám strach. Všechno bylo fajn a na svém místě. Na mě přesto moc uhlazené a zase musím zmínit filmový feeling knihy. A ten strach? Že za chvilku nebudu vědět, o čem kniha byla. Ano, to se dá zastavit znovu přečtením, ale jiné příběhy tam zůstávají napořád. Tak uvidíme, jak to dopadne. Na Rok jedna se těším, ale větší mírou jsou zvědavá.