Znovu od začátku

Znovu od začátku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514994/bmid_znovu-od-zacatku-4Pj-514994.jpeg 4 287 287

Larsen Bros série

Když pětadvacetiletá Clementine Johnsová po násilném napadení ztratí paměť, je nucena začít znovu. Musí teď přijít na to, kým je a proč učinila rozhodnutí, jaká učinila – včetně rozchodu se svou údajnou životní láskou, tatérem Edem Larsenem, k němuž došlo před pouhým měsícem. Ed sotva věří vlastním očím, když se jeho bývalka dostaví do tetovacího salonu bez vzpomínek na minulost a vyptává se na rozchod, který ho téměř zničil. To poslední, co potřebuje, je další zklamání v lásce, ale nemůže ji nechat znovu odejít. Mají se rozejít nadobro, nebo si jejich láska zaslouží opakovanou šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Repeat , 2019

Gaabii
12.05.2023 4 z 5

Přiznám se, že přesně 1.polovina knihy mě nebavila a nemohla se začíst, od začátku 2.poloviny se to rozjelo a přečetla jsem zbytek jedním dechem.

petusska01
12.05.2023 5 z 5

Oooooo, veľmi pekné!! S podobnou témou som sa v rámci romantickej knihy stretla málokedy a preto to bolo ozaj zaujímavé. Do toho detektívna vložka a atmosféra na zbližovanie vytvorená. Zloduch bol síce akoby patrný na prvý pohľad ale aj tak sa to čítalo veľmi dobre, Ed aj Clem boli veľmi sympatický a fajn, ze sa Clem pamäť nevrátila:) tie jej brepty a nefungujuci filter kvôli nefungujúcemu laloku boli fajn :) Ed bol veľmi milý sexi a taktiež intímne scény boli popísané veľmi príjemné, narušilo ma to ako v iných príbehoch. Viac menej naozaj nemám čo vytknúť. Paráda.

oresvo
11.05.2023 5 z 5

Tuhle autorku mám ráda a její knihy taky.
Tahle se mi taky líbila. Je sice kratší ale zase tam nebyly hluchá místa.
Kniha i příběh byl milý. Takový oddechový.
Těším se na další příběh.
Clem přijde o paměť, uci se vše od začátku, lidé kolem ni co ji znali ale mají v sobě minulost. Její minulost. Dost lidem ublizila a teď se snaží to napravit .
Ed je hodný potetovaný frajer co má srdce( i když zlomené ) .
Jejich příběh je tak trochu červená knihovna, která pohladí romantickou duši.

Majka1979
09.05.2023 5 z 5

Musím povedať, že kniha sa mi veľmi páčila.
Zo začiatku som bola trošku šokovaná, keď sa vbehlo rovno do príbehu, ale potom sa začínalo všetko postupne odkrývať.
Určite kniha stála za prečítanie. A koniec ma veľmi prekvapil. Nečakala som také odhalenie, ale bolo to skvelé. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od autorky.
Každému môžem len a len odporúčať :)

Anna195
09.05.2023 4 z 5

Táto kniha je v podstate jednohubka, ktorú budete mať prečítanú veľmi rýchlo, ale napriek tomu má aj kvalitný obsah.

Knihy, kde hlavná postava trpí amnéziou som už zopár čítala, ale táto je poňatá z iného uhla, a práve to sa mi páčilo. Nie je to o tom, že sa hrdinovia počas príbehu zaľúbila a až potom jeden z nich stratí pamäť. Tu sa stretávame s Clem, ktorá nepozná svoju minulosť, nevie, že chodila s Edom a ani nevie, prečo sa s týmto sexy chlapíkom rozišla. V podstate počas celého čítania som spolu s Clem odhaľovala jej minulosť, najmä to, kým bola a aké zásadné rozhodnutia v minulosti urobila.

Clem bola na začiatku zvláštna, ale postupne som si ju obľúbila. To akou bola v minulosti som vnímala, len z rozprávania iných postáv. Ale táto "nová" Clem sa mi omnoho viac páčila. Bola viac sama sebou, neovplvyvňovali ju názory alebo rady iných, skôr sa riadila tým, čo ona sama chce, čo cíti a spoznávala samú seba.

Na začiatku som Edove správanie úplne chápala, keďže rozchod ho dosť zničil, ale postupnými krokmi sa snažil Clem pomôcť. V podstate môžem povedať, že medzi nimi išlo o takú malú slow-burn romantiku, ktorú som len uvítala, keďže obaja potrebovali viac času na zblíženie. A to ich postupné zbližovanie, plné citov, iskier a vášne sa mi páčilo.

Aj v tomto príbehu máme záporáka, ktorého som nemala problém odhaliť, ale chcela som vedieť, ako to všetko dopadne, keď sa príde na to, kto za všetkým stojí. Ale tu mám jediné negatívum, pretože práve toto odhalenie sa vyriešilo až veľmi rýchlo. Vôbec by mu nevadili 2-3 kapitoly navyše, kde by to autorka viac rozobrala a o kúsok viac napätia by spôsobila v príbehu.

Napriek tomu knihu odporúčam, pretože tu si ma získalo z akého uhlu poňala autorka tento príbeh. Som veľmi zvedavá na ďalšieho brata.

V.Marie
06.05.2023 4 z 5

Nebylo to bůh ví jaké počtení, ale holky, kdo z nás by nechtěl mít Eda doma? ;)
#teamEd

alzbeta2843
30.04.2023 3 z 5

V tomto žánri už sa pohybujem celkom dlho a mám čoto načítané, preto som veľmi opatrná pri vyberaní nových autoroch. Rada však sa nechám prekvapiť. Od tejto autorky som si prečítala už jednu knihu, ktorá ma veľmi zaujala svojím námetom (šlo o knhu Věř mi) a táto kniha ma tiež pritiahla svojim nezvyčajným námetom. Ten námet spočíva v tom, že hlavná hrdinka má nehodu a trpí amnéziou a je plná zmätku a otázok. Čítala som podobnú tématiku z iného žánra, ale nie z tohto a preto som sa na knihu veľmi tešila. Prvá časť kniha ma veľmi bavila i keď som sa často pozastavovala nad správaním hlavnej hrdinky, čo mi už veľmi vadilo v druhej časti. V knihe bolo veľa hluchých miest, ktoré mi vadilo. Napriek tomu knihu nepovažujem za zlú. Čítala sa veľmi ľahko a splnila svoj účel oddychovej literatúry :)

Dizzy3
29.04.2023 4 z 5

Taková jednohubečka :) námět byl originální, ale nijak víc vás to nezasáhne:)

Lofda
24.04.2023 4 z 5

Povedená, tak trochu jiná, romantika. Celkově bylo uvažování Clementine zvláštní, ale zajímavé, celý ten přístup ke ztrátě paměti. Ale těžko říct, jak takový člověk přemýšlí, když se o svém "minulém" já dozvídá jen z vyprávění. Clem byla někdy docela drsně upřímná, vtipně sarkastická a za to díky, jsem ráda, že se příběh obešel bez přeslazené omáčky. Další díly si ujít nenechám.. Plný počet nedám, ale kdyby šlo hodnotit na 4,5*, tak je to tam ;-)

lenka4032
22.04.2023 2 z 5

Jednohubka, to je presne táto kniha. Príbeh vás nejak extrémne neohúri, ale ani neurazí. Od autorky som určite čítala oveľa lepšie knihy.

- druhá šanca
- amnézia
- priateľstvo

Toto nájdete v knihe, a verte mi autorka mohla z toho príbehu vyťažiť oveľa viac, no zrejme to nebolo jej zámerom. Je to kľudné, pohodové čítanie, ktoré zvládnete za jeden večer.

jeny-v
20.04.2023 3 z 5

Kylie mám stále spojenou s příběhy členů skupiny Stage Dive. Zatím u mě nebyla ničím tato série překonána. Souhlasím s Annou7852, něco v příběhu Clem a Eda chybělo. A jak to definovat? Jako čtecí průměr s partnerským konfliktem, zlomyslným útokem - vysvětleným jedním odstavcem v závěru a dost "tanečků" sestry Frances i kamarádky Tess kolem zastírané minulosti. Po dvou týdnech od přečtení mi zůstala jen nepatrná vzpomínka. Doufám, že návrat Leifa Larsena do tetovacího salonu pozvedne stupeň exkluzivity této série.
"Takže protože si to nepamatuješ, měl bych prostě zapomenout na všechna tvoje svinstva a pomáhat ti? Protože to všechno jsi byla "předchozí ty" a ne ta holka, co sedí přede mnou?"

Elize
19.04.2023 4 z 5

tohle se mi líbilo, sice ano - možná tomu chyběla nějaká větší jiskra nebo možná i krapet trochu víc hloubky, ale to jsem při uvedeném počtu stran ani neočekávala. Dostalo se mi přesně to, co jsem podle anotace čekala. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, líbilo se mi, že i jejich vztah měl chyby a nebylo to takové to dokonalé naleštěné, příběh hezky plynul a bylo to opravdu hezky čtivé. Zkrátka takové lehké, oddechové čtivo.

havrmoni
17.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle se povedlo. Sice takové jednodušší a sladké, ale rozumně dlouhé, aby to člověka neotrávilo. Sice jsem čekala, že se Clem vrátí alespoň něco ze vzpomínek, ale to už bych chtěla asi moc . Já si čtení užila a to je to hlavní.

nina3905
16.04.2023 5 z 5

Príjemný zaláskovaný romantikuš príbeh.

anna7852
15.04.2023 3 z 5

Kylie mam hodně moc ráda,ale tady jsem tak nadšená nebyla :(
Přečetla jsem to, zajímavý příběh se ztrátou paměti,ale něco tomu prostě chybělo.

peitho.1
15.04.2023 5 z 5

V rámci tohoto žánru jeden z těch originálnějších kousků, záporáka jsem sice odhadla hned, ale nejde o detektivku, takže mi to vůbec nevadilo. Kniha je napsaná lehce, svižně a hlavní dvojici jsem si zamilovala, překvapivě hlavně Clementine, což se mi u ženských hrdinek až tak moc nestává. Jen bych ocenila i pár kapitol z pohledu Eda, ale celkově je to hodně zdařilá kniha, kterou vřele doporučuji.

evineckY
14.04.2023 5 z 5

Tak to už bylo na čase, že se vydavatelství rozhoupalo a konečně po dlouhé době něco vydalo od Kylie ! Kniha je skvělá, napínavá a zaláskovaná, ale žádné trapné klišé odehrávající se ve stovkách knih. Samo, že se mi líbila :-)

MichaelaJan
14.04.2023 5 z 5

Od knihy jsem nemela vůbec žádná očekávání, takže jsem byla strašně mile překvapená. Celková zápletka byla hodně zajímavá a dlouho jsem nic podobného nečetla. Příběh byl psaný lehčí formou a strašně mě bavily Clementine myšlenky a její uvažování. Ikdyž na můj vkus to Ed s tím odpuštěním vzal trochu hopem. Záporáka jsem tady odhadla hned na začátku. Každopádně knihu jsem přečetla za jeden den a bylo to moc hezké čtení ! Rozhodně doporučuji a určitě se pustím do dalsiho dílu, protože jsem zvědavá jak to s touhle partou dopadne dál :-)