Znamenie Atény

Znamenie Atény https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529369/bmid_znamenie-ateny-659488dc3213d.jpg 5 932 932

Chystá sa veľké stretnutie gréckych a rímskych polobohov. Proroctvo siedmich sa začína napĺňať - podarí sa im nájsť tajomné znamenie bohyne Atény? Gaia, sila mocnejšia než všetci bohovia, sa ďalej prebúdza a ohrozuje budúcnosť civilizácie.... čas sa kráti...

Alenes
10.02.2014 5 z 5

Už jsem si ji přečetla dvakrát a měla jsem prostě takový zvláštní pocit, ohledně děje. Chtěla bych, aby to dopadlo hezky, aby nikdo neumřel, protože každému teď hrozí nebezpečí.. hlavně Percabeth.. a to s tou bránou smrti by mohlo vyjít, mohli by to zavřít a už by je nevyrušovala žádná příšerka.. a Gaia :) to by bylo super! jo, ale takový Rick Riordan není.. určitě to bude chtít ještě nějak zkomlikovat, a pokud bude chtít nechat zavřít bránu nebo ne, to je potom jeho rozhodnutí.. ale pokud by to bylo špatné rozhodnoutí, pak by dopadl takhle: http://jessekavadlo.files.wordpress.com/2012/01/jack-sparrow-pirates-of-the-caribbean2.jpg, takže by to neměla být taková potíž, aby napsal spíše tu správnou variantu :)

noutebook
01.10.2013 5 z 5

celkově je to jedna z nejlepších knih vůbec,celou dobu jsem si hryzala nehty nad faktem,že to končí a já nemám v záloze další díl,jako v první sérii.Skoro neustále jsem čekala na kapitolu,kterou vypráví Percy.Nejvíce mi k srdci přirostl Percy,nesmím zapomenout na Anabeth a taky trenér Hedge dokázal vykouzlit naprosto dokonalou atmosféru.Upřímně přes všechny ty zvraty,zápletky,lásky a boje se mi nejvíce líbily jeho písničky.Nedá se říct,že bych četla v každý knížce o naprosto bláznivým satyrovi,co zpívá pokemonovou písničku s refrénem všechny zabít mám.Trenér Hedge,dokáže taky udělat slušnou aféru z Percyho a Anabethino romantického večeru...Kniha je naprosto dokonalá,ubírám,ale jednu hvězdičku za moc otevřený konec.Každý komu Percy přirostl k srdci,tím musel být naprosto šokovaný...

Kindle82
30.09.2013 5 z 5

Zatím poslední část téhle série skvěle zapadla do děje a opět jsem se nestačil divit, jak se může děj vyvinout a překvapit zásadním zvraty a vývojem. Nicméně jedna malá výtka, a to díky nečekanému ukončení děje v tak zásadní fázy. Ale chápu, že je to záměr :-)

Cleo De Nile
26.05.2013 5 z 5

Vážně ráda bych se rozepsala, ale všechno už bylo uvedeno v komentářích ostatních. Riordan si drží stejnou úroveň kvality ve všech svých dílech, což je samo o sobě neuvěřitelné.
Mám jen jeden poznatek - Piper mi v prvním díle docela vadila, ale tady jsem si ji oblíbila. Těším se na pokračování.

Lestat19
15.05.2013 4 z 5

U třetího dílu se vrátíme v čase kousek zpátky a sledujeme přílet Arga II do Tábora Jupiter z pohledu Annabeth. A sedmička hrdinů z proroctví se dává konečně dohromady. Percy, Annabeth, Frank, Hazel, Jason, Piper a Leo. Oproti předchozím knihám je to pořádný rozdíl! Bohužel se tak každému ze sedmičky dostane trochu menšímu prostoru než tomu bylo u předchozích dvou knih. Ano, i tady se úhel pohledu střídá po několika kapitolách. Jelikož je mojí nejoblíbenější postavou Leo Valdez, těšil jsem se na každou jeho kapitolu. A Rick Riordan mě nezklamal. Héfaistův synek v tomhle díle opravdu válí! Narážím na kapitolu kdy se setkává s Narcisem. Další velice vtipnou scénu mají pro sebe Frank a Percy. Prozradím jen tolik, že důležitou roli sehraje delfín a plechovka dietní coly. V neposlední řadě má svoje vtipné hlášky i trenér Hedge. Prostě je na co se těšit. A o co v tomto díle jde? Je potřeba zachránit Nica di Angelo ze spárů Efialta a Ótose, dvou Gigantů. A to znamení Athény? Annabeth dostane přímo od své matky důležitý úkol, při kterém mnoho jiných selhalo. Na plnění tohoto úkolu musí být jen sama a bude přitom čelit největším hrůzám a nebezpečím. Autor má naštěstí zásobu nápadů, což mi dokázal i tentokrát. Nejen, že se hrdinové setkají na své cestě s postavami z mýtů nebo příšerami! Tentokrát se podívají i do podmořské obdoby Tábora polokrevných.

Co si budeme povídat. Pokud už máte přečtenou alespoň jednu knihu od Ricka Riordana, určitě si budete chtít přečíst i ty ostatní. Ten z vás, kdo si Znamení Athény už přečetl si patrně hryže nehty nedočkavostí, protože autor příběh ukončil v tom nejnapínavějším okamžiku. Můžeme jen čekat na čtvrtý díl. Takže se na to podívejme - vtipné hlášky, akce a řecká mytologie. I tentokrát čtyři hvězdičky, protože tu pátou si schovávám na epické finále.

Nelin
20.04.2013 5 z 5

Mrzí mě, že jsem Znamení Athény měla přečtenou tak rychle. Knihy od Riordana jsou opravdu bezkonkurenční. Spisovatel se nevěnuje zbytečnostem a díky tomu děj nevázne. Když na konci Percy s Annabeth spadli do Tartaru, tekly mi slzy. Moc se těším na čtvrtý díl. Skončilo to otevřeně.

PiperW
15.04.2013 4 z 5

Super knížka, ale druhý díl byl lepší...tady už jsem se posledních 100 stran celkem nudila...každopádně na další díl se těším :)

pilipp
21.03.2013 5 z 5

Nejlepší den a půl :D Hlásím, že mám přečteno a už chci další díl. Jako vždy jsem to hltala jedním dechem.

Nevka
09.02.2013 5 z 5

Naprosto geniální kniha. Skvělý Narcis a další prvky římské mytologie. Hodně mě zajímá Hádův dům a jak se celá série vyvine.