Zmizení

Zmizení https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444378/bmid_zmizeni-Bc3-444378.jpeg 4 255 86

Kate Linville a Caleb Hale série

Na vrchovišti Nordenglands je nalezena mrtvola čtrnáctileté Saskie Morrisové, která před rokem beze stopy zmizela. Zanedlouho zmizí další dívka, Amelie Goldsbyová. Policie ve Scarborough má pohotovost. Jde v obou případech o stejného pachatele? Média okamžitě začínají psát o vrahovi z vrchoviště, což zvýší už beztak velký tlak na detektiva šéfinspektora Caleba Halea. Do Scarbourough v tu dobu přijíždí v soukromé záležitosti detektiv seržant Kate Linvillová ze Scotland Yardu. Čirou náhodou se seznámí s naprosto zoufalou rodinou pohřešované Amelie a nedobrovolně se stane prostředníkem v dramatu, které jako by se zoufale vleklo bez konce. A pak zmizí beze stopy další dívka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Die Suche , 2018

NADEI
15.09.2020 4 z 5

Po trošku roztahaném začátku se začal rozvíjet zajímavý příběh, plný překvapivých zvratů v čele s neúnavnou Kate, která ač je velice schopný seržant detektiv v osobním životě celkem naivně tápe. Čtivá detektivka - líbila se

pingu1
04.09.2020 4 z 5

Druhá kniha od autorky, četla se dobře. Začátek byl na mě sice trochu roztahaný a lehce jsem se ztrácela v postavách, ale konec to vynahradil :-)

Renca.ch
30.08.2020 4 z 5

Jako vždy napínavý psycho thiller od této autorky, knížka se dobře a rychle četla, jediné mínus za nepravděpodobného vraha a hlavní ne moc sebevědomou hlavní vyšetřovatelku,která se mimo práci ve vztazích plácala jak naivní puberťačka :-)

Calinda
28.08.2020 3 z 5

Začátek mě moc nebavil, přišlo mi to zdlouhavé a přemýšlela jsem, že knihu odložím, vydržela jsem a nakonec se to celkem dobře rozběhlo. Průměrná, čtivá detektivka.

alnahu
23.08.2020 4 z 5

Spletitý příběh,-místy zdlouhavý,ale přesto se četl dobře.

Pajule35
18.08.2020 5 z 5

Konec překvapil. Kniha je čtivá, zlo jsem až do poslední chvíle neodhadla. Těším se na další knihy od autorky.

ArwenAragorn
16.08.2020 4 z 5

.....Odmítá mě milovat a to mě tak bolí, že někdy je pro mě dlouhé dny nesnesitelné pomyšlení, že tam půjdu a budu se dívat do těch prázdných očí....
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Velice dobré čtení s promyšlenou zápletkou, napínavé a tajemné, i když jsou tam i místa zdlouhavější. Unesené dívky proti nemilosrdnému únosci.
Několik mladých dívek postupně zmizí. Je to ve městě, kam se vrací Kate Linvillová z Londýna, aby prodala dům po otci. A nebyla by to ona, aby po nich nezačala pátrat na vlastní pěst, přestože sem její pravomoc nespadá. Opět se setkává s Calebem Halem a opět se dozvídáme něco z jejího soukromého života. Mám ji ráda a moc mi vadí její nízké sebevědomí.
Za to, že byla knížka tak dobrá, děkuji i překladatelce Janě Zoubkové. Určitě má na tom nemalý podíl. Při té příležitosti musím zmínit "V údolí lišek" s jinou překladatelkou, kde mi hodně vadily dialogy, vedené všemi zúčastněnými vč. pachatele vznosně a jako přes kopírák.
Knížku Zmizení doporučím, pěkná je i obálka.

Katania
15.08.2020 4 z 5

Místy zdlouhavé, ale jinak se mi to moc líbilo. Kate je mi velmi sympatická! Určitě si přečtu další díl.

AlenaF
15.08.2020 5 z 5

Výborné, napínavé, překvapivé.

alexis818
01.08.2020 5 z 5

Opět výborná paní Linková,jako vždy nezklamala.Příběh napínavý,plný zvratů a ten konec jsem nečekala.Super.

Ivana11
30.07.2020 5 z 5

Za mě pěkné, knihy Ch. L. mám ráda pro její poklid ve vyprávění, ale přitom napětí po celou dobu čtení. Pachatel byl opět někdo jiný, než jsem předpokládala.

karol.cadex
24.07.2020 4 z 5

Příběh je postavený dobře, děj je propracovaný a zápletka super, obzvlášť Ameliin part mě mile překvapil.
Kate je na můj vkus jako hlavní hrdinka velmi upjatá a bez sebevědomí, ale to asi ten typicky britský duch v ní.
Kniha by se dala rozhodně o těch 120 stran zkrátit, poslední stránky jsem tak nějak už jen lustrovala očima bez zájmu, ale jinak je to čtení uspokojivé.

kolacky
24.07.2020 4 z 5

Tak trochu jsem (spoiler) doufala pro Kate přijatelnější závěr, ale jinak dobré čtení.

Didi15
19.07.2020 5 z 5

Jeste jsem nikdy autorcinou knihou nebyla zklamaná a nejsem ani teď.Skvele vystavěný příběh. Moc se mi to líbilo, určitě stojí za přečtení :)

Miluna40
17.07.2020 5 z 5

Hezky napsane,zajimave,napinave a nebylo vse jak vypadalo.... Neni to klasicky thriler o unosu. Bojim se napsat vic,abych neprozradila moc. Doporucuji

Dela111
14.07.2020 4 z 5

Kniha Zmizení opět potvrzuje, že Charlotte Link umí své příběhy výborně vystavět a promyslet zápletku.
Vykreslení jednotlivých postav je vynikající, popis jejich charakterů je jak od psychologa. Ovšem naprosto nadstandardní je rozuzlení. Nejde jen o to, že je celkem originální, ale především je perfektně napsané. Nejen že nechybí závěrečné finále, ale hlavně autorka nic neuspěchá, vysvětlí každý detail a vše zapadne přesně do celkové mozaiky.
Přála bych si snad jen trochu větší poutavost, která by mě ke knize přilepila. Jinak výborné, za mě silnější 4* a doporučení.

evasamankova
13.07.2020 5 z 5

Tato autorka mě moc baví a Zmizení mi to znovu potvrzuje. Napínavé čtení vymazlené do všech detailů, ať už co se týče zápletky nebo prokreslení postav. Bavila mě každá stránka této knihy. Moc!

Knižní střípky
11.07.2020 3 z 5

V anglickém Scarborough začínají mizet mladé dívky. Před rokem byla na vřesovišti nalezena mrtvola 14leté Saskie. A nyní se pohřešuje další dívka Amelie. Případu se opět ujímá detektiv šéfinspektor Caleb Hale. Shodou okolností přijíždí do městečka detektiv seržant Kate Linvillová z londýnského Scotland Yardu. Vrací se do rodného města z čistě rodinných důvodů, nicméně se její cesty k Calebem zkříží. Oba dva se znají, před lety Caleb vyšetřoval vraždu Kateina otce a ona se mu pletla do vyšetřování. Kate vznese teorii, že ke dvěma zmizelým dívkám za uplynulý rok by měla místní policie přidat i místní dívku Hannu, která ze Scarborough zmizela již před čtyřmi lety a od té doby ji nikdo nikdy neviděl... Jak se bude dál vyvíjet tento zapeklitý případ, který zasáhl malé ospalé přímořské anglické městečko? Čí vyšetřovací verze je správná?

CHARLOTTE LINKOVÁ umí, to vím již spoustu let a i v tomto v případě mě nezklamala. Charaktery postav byly opět perfektně vykresleny, nijak odbyty, byl jim dán velký prostor a díky tomu se čtenář dokázal vcítit do jejich kůže. Pomalejší tempo knihy mi nijak nevadilo, neměla jsem s ním problém. Caleb i Kate byli sympatičtí, i když i zde byl, v poslední době tak moc oblíbený vzorec hlavních hrdinů, kteří mají za sebou těžkou minulost a jejich soukromý život je de facto v troskách nebo minimálně alespoň velmi neuspokojivý. Je to již trochu ohrané, ale co už. A tentokráte se mi nepovedlo odhalit, kdo za vším vězí, což mě vždy velice potěší. Ráda bývám překvapena.

nada3314
11.07.2020 5 z 5

Bezva čtení, moc jsem si knihu užila. Kate jako vyšetřovatelka mi byla sympatická a tím, že zachránila kočičku si u mě šplhla ještě víc. Konec překvapivý, vše do sebe zacvaklo. Za mě super kniha.

Ajuszka
10.07.2020 5 z 5

Na můj vkus byl příběh trošku natáhnutý, ale jinak mě kniha hodně bavila. Určitě doporučuji přečíst. Já jsem podstatu celé věci nehodlá a v závěru se koná víc než jedno překvapení :)