Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

lenny0753
26.02.2024 3 z 5

Zajímavý příběh z období 2. světové války, kdy se propletou osudy tří postav, které spolu na první pohled nemají nic společného. Četlo se to relativně dobře a dynamicky, v postavách nebyl díky značení jednotlivých kapitol zmatek. Jen tomu chyběla hloubka, aby se čtenář do příběhu lépe ponořil a těžko si také hledal k postavám vztah. Kniha na mě působila chladně a odtažitě.

JankaV80
26.11.2023 5 z 5

Moc pěkná a smutná kniha se silným prolínajícím se příběhem 3 lidí z období 2. světové války.
Matilda, rumunská dívka s arijským vzhledem, která je násilně odebrána rodině. Elsi, polská židovka a Willem, nacistický lékař, jehož specializací je gynekologie a porodnictví. Ani jeden se nedovede s hrůzami 2. světové války smířit a tak bojuje, jak jen mu to okolnosti a prostředí, ve kterém se nachází, dovolí. 3 andělé, kteří se snaží zachránit svoji duši, a které náhoda svede dohromady.

lidunka1
08.10.2023 5 z 5

Kniha mě úplně vytáhla. Tři prolínají se příběhy za 2.světové války. Kniha je napsaná výborně, ale téma náročné.

Kacatko86
05.09.2023 5 z 5

Tři lidé z různých společenských vrstev i různého prostředí, kteří prožívají útrapy druhé světové války. A právě ona válka, která jim zasáhne do života, která je vykoření a zlomí jim srdce i duši je svede dohromady. Tři zlomené duše, které se navzájem léčí a kousek po kousku se sbírají a učí se znovu žít.
Matilda, rumunská dívka s arijským vzhledem, Elsi, polská židovka a Willem, nacistický lékař. Každý z nich bojuje, svým způsobem a jak jim to prostředí a okolnosti dovolí.
Moc hezký, citlivý příběh.

Noisette73
02.06.2023 5 z 5

Krasná, silná kniha. V tomto období mi sedla a zároveň mě děsila. O to víc se těším na svou novou životní etapu a jsem vděčná,že můžu.

Jack Bauer
18.04.2023 3 z 5

Příběhy tří zlomených duší, celá kniha se jaksi vleče, schází v ní více napětí a zvratů. Od tak vysokého hodnocení a zlaté pečeti edice světového bestselleru jsem očekával mnohem víc. Na mě moc sladkobolné a ženské čtení. Nějak mě nesedly duševní pochody devítileté Mathildy a styl vyprávění. Možná je to tím, že mám na toto téma načteno mnohem lépe psaných knih. Neurazí, ale ani nenadchne.

PeťulaV.
01.04.2023 5 z 5

Jsou skoro tři hodiny ráno, právě jsem tuto knihu dočetla a jsem tak plná dojmů a všech možných emocí, že dneska určitě ani neusnu. S pocitem, že mám srdce rozervané na kusy, jsem hltala stránku za stránkou a nebyla jsem schopná knížku odložit. Tohle mě opravdu zasáhlo, poznamenalo a vlastně teď ani nevím, jak se po dočtení cítím. Jsem emočně úplně rozložená, z konce cítím svým způsobem radost, ale převládá smutek. To, čím si nejen hlavní postavy v knize musely projít, bylo peklo a musím se přiznat, že mi z toho místy bylo až tak úzko, až se mi dělalo zle. Nevyhledávám knihy s válečnou tématikou, ale tato mě díky své obálce a názvu zaujala natolik, že jsem se přeci jen odhodlala a i když jsem si myslela, že ji snad ani nezvládnu dočíst, na takové utrpení já nemám srdíčko, tak rozhodně nelituji. Je to jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem zatím vůbec četla. Toho utrpení a bolesti je tam opravdu strašně moc, ale pak se to přehoupne v něco tak krásného, plného naděje, že jsem to dočítala doslova se zatajeným dechem. Tři hlavní postavy, každá s úplně jiným životním příběhem, jímž osud zamíchá kartami natolik, že by tak málokdo vůbec vydržel žít. Tady je naprosto výstižný název "Zlomení andělé". Ano, andělé zlomení životem, který jim sám osud připravil.. Já si autorku každopádně přidávám do oblíbených, naprosto zaslouženě dávám 5* a moc moc DOPORUČUJI. Za mě dechberoucí dílo, které by mělo stát na seznamu povinné četby. Právě díky takovýmto knihám si člověk uvědomí, proč stojí za to číst.

Anavi8912
10.01.2023 5 z 5

Krásný, strhující příběh tří mladých lidí, které válka svedla dohromady. Pěkně napsaná kniha, která člověka nutí číst stále dál a dále, aby se dozvěděl, jak to s hlavními postavami dopadne. Určitě stojí za přečtení.

FoxFox
15.12.2022 4 z 5

Velice citlivě vykreslené životní příběhy tří hlavních postav, k nimž si v průběhu čtení vytvoříte silný vztah.
Naše nejmladší hrdinka, Matilda, je zařazena do programu Lebensborn, který není až zas tak častým tématem v knihách o druhé sv. válce. Další ženskou hrdinkou je mladá židovka Elsi, jejíž rodina byla odsunuta do polského ghetta. Jak nedostudovaný ženský lékař, Němec Willem, ovlivní jejich cesty životem tak, že se nakonec protnou?
Pro milovníky tohoto žánru určitě doporučuji přečíst, pěkně napsáno.

Hajana
15.11.2022

Krásná kniha, i když vzhledem k tématu, je říkat něco o kráse těžké. Každopádně jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Doporučuji.

PavlaA
22.09.2022 5 z 5

Pěkný příběh. Doporučuji přečíst.

Zuzulinka
19.07.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh. Doporučuji přečíst.

krejcovka76
17.07.2022 5 z 5

Dějiny lidstva je stále se dokola opakující cyklus a záleží jen na lidech, jestli se poučí z minulosti. Příběh tří lidí na opačných stranách nám ukazuje, že ne vždy je vše, tak jak se zdá. Musím říct, že knih o druhé světové válce, o táborech jsem přečetla hodně a tohle je jeden ze silných příběhů, u kterých dojdeme až k samotnému konci. Přiznám se, že příběhy mě ze začátku moc nebavily a čekala jsem "rozjezd", který přišel záhy a začal tři příběhy zlomených duší proplétat dohromady. Byly okamžiky, kdy jsem nejvíc fandila "náckovi", příběh Matildy mě začal bavit asi nejpozději. Nechci psát o knize z války, že je krásná, ale zde je ukázáno, že i temné období lze popsat krásnými slovy a že i v těchto dnech se odehrávalo něco, co dělá člověka člověkem - jeho lidskost, čistota duše a nezlomná odvaha.

Silvisek
23.06.2022 5 z 5

Je to zajimave cteni. Stale jsem cetla a nemohla jsem prestat, chtela jsem vedet jak to dopadne. Nekolikrat mi ukapla i slza. Obcas jsem si rekla ze snad dal cist ani nebudu. Bohuzel ale tak to bylo. Dost pravdivy pribeh.

Ivushaak
16.04.2022 5 z 5

Skvělá knížka s ne úplně šťastným koncem. Konec bych možná trošku víc rozepsala, ale i tak dávám 5*

Bessie
10.04.2022 5 z 5

Románů na téma holocaustu jsem přečetla už hodně. Tenhle se tolik nesoustředí na ta největší zvěrstva páchaná v koncentračních táborech, ale přibližuje velmi těžký život v židovských ghettech a hlavně pro mě velmi zajímavé téma převýchovy unešených dětí árijských rysů v "dokonalé" Němce (tyto části knihy mi hodně připomínaly skvělý film Pramen života). Tři hlavní postavy žijící v úplně odlišných světech by se, nebýt WW2 nikdy nesetkaly. Příběh o setkání těchto neuvěřitelně statečných a silných osob a jejich společném osudu jsem četla v podstatě "jedním dechem".

japam
01.04.2022 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha.Doporučuji.

escapelle
27.03.2022 5 z 5

V této době asi málokdo chce číst o válce.
Ale tato kniha, je víc než vhodná.
Nádherný příběh, který ve vás zůstane.
Jo, i k nacistovi může člověk cítit sympatie.

Elsi je vězněna v lodžském ghettu. Rozhodne se bojovat a způsobit nacistům co největší škody.

Modrooká a blonďatá Matilda je odvlečena od svých rodičů, aby z ji udělali dokonalou germánku.

Willem se ve snaze zavděčit se otci, vysoce postavenému nacistickému důstojníkovi, účastní zvěrstev v koncentracích i ghettech. Pak svůj život zasvětí nápravě svých hříchů.

Tři zraněné duše, tři polámaní andělé, spojeni dějinami dohromady.
Společně budou opět celí...nebo společně zemřou.

zuzu8480
09.02.2022 5 z 5

čteno v rámci čtenářské výzvy. toto téma mě prostě baví...smutná doma, nepředstavitelná.

KnihomolkaKatka
05.02.2022 5 z 5

Knížka, kterou jsem si plánovla přečíst od dob, co vyšla. Jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla, sice jen v elektronické podobě, ale i tak. William mi zezačátku nebyl vůbec sympatický. Myslela jsem si, že to bude jen další člověk svedený nacistickou ideologií. Jeho postava má však vývoj. Mrzí mě, že tam nebylo víc o Leně.
O válce už jsem přečetla celkem dost knih, tahle se řadí mezi ty povedenější. Bavila mě. Přesto mě nikdy nepřestane udivova ta krutost tehdejší doby i lidí jako takových. Je to vážně smutné. Tenhe příběh (respektive 3 navzájem propojené příběhy) mě chytil za srdce. Doporučuju.