Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491665/bmid_zlodejska-prisaha-AqZ-491665.jpg 5 544 544

Zlodějský tanec série

< 2. díl

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves , 2019

Nelly178
21.03.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi zdál o hodně lepší než ten první, bylo v něm více akce. A ten konec byl krásný :-) Na Kroniky pozůstalých to sice nemělo, ale to nevadí. A Kazi je prostě úžasná.

aquaver
07.02.2022 5 z 5

Druhý díl nezklamal a bavil mě stejně jako ten první. A přesto, že mě mrzí, že už je konec, jsem ráda, že to je jen duologie. Tuhle sérii jsem si oblíbila a stejně tak i autorku, která se teď bude řadit k mým oblíbeným autorům. Tak snad zase někdy vyjde nějaká její kniha nebo dokonce opět nějaká další série, to bych si rozhodně nenechala ujít. Určitě doporučuji jak sérii Zlodějský tanec, tak i Letopisy pozůstalých.

marina4088
21.01.2022 5 z 5

Mi-lu-ju. Stejně jako první díl. K tomuhle nejde říct nic jiného, protože tohle je prostě nejlepší vyjádření, které teď zvládnu.

Tady se už od začátku něco dělo. Byli jsme nekompromisně hozeni do víru tohohle skvělého příběhu.

I přes to, jak moc jsme čekali hezkou budoucnost pro Kazi a Jase, jsou od sebe rozděleni a takhle se to táhne docela dlouho.

Autorka umí naprosto skvěle psát - takže, v jeden moment máte srdce až v kalhotách a chvíli na to vám padá brada až ke kolenům a jen koukáte, co se tam děje.

Stejně tak bylo skvělé měnění pohledů, popis postav, vykreslení krajiny a prostě všechno.. nemůžu jinak, než to furt vychvalovat. Miluji hlavní dvojici, stejně jako miluji většinu vedlejších postav jak nových, tak z kronik. Jsou skvěle promyšlené a všechno do sebe parádně zapadá.

Asi nemám, co k tomu říct víc. Neskutečně se těším, až si dám re-reading téhle duologie a připomenu si věci, na které jsem už stihla zapomenout.

Nikdy nezapomeneme.

badliar_id
18.01.2022 5 z 5

"Sometimes you need to own one whole day. Maybe that's what makes you brave enough to face another."

"Waiting for someone else to write your history was no way to live. Sometimes it was only a certain way to die."

***
Tohle bylo úžasný!! Jednička byla skvělá, ale dvojka měla něco víc, co mě dokázalo hned uchvátit..
Už od začátku se tam neustále něco dělo a já nedokázala přestat číst. Ano, tady se hlavní postavy rozdělily a vy jste čekali půlku knihy až se setkají, ale právě to mě na tom bavilo :D. Což je fakt padlí na hlavu, protože přesně tohle na fantasy knihách nesnáším, ale tady mě to zázračným způsobem bavilo.
Děj plynul velice rychle a všechno do sebe zapadalo. Zvraty tu samozřejmě byly, některé jsem tušila, jiné jsem vůbec nečekala.
Vzhledem k tomu, že jsem první díl četla loni, tak jsem se v dost věcech ztrácela, ale to už je můj problém a ne autorky :) ..
Kazi a Jase miluju ještě více, než předtím. Jase je prostě husband materiál (*mrkmrk*)..
Paxtona jsem si naprosto zamilovala. Nejdříve jsem měla chuť mu jednu ubalit, ale pak už jsem ho chtěla spíše obejmout :D..
Hodně postav si oblíbíte nebo konečně pochopíte.. a nebo začnete nenávidět :D..
Konec nebyl pro mě tolik uspokojující, co se týče konečného "boje", ale jinak jsem byla vážně spokojená.
Tahle duologie je skvělá a určitě se k ní ještě jednou (někdy) vrátím..

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Tam, kde skončila jednička, tak tam dvojka pokračuje. Kazi a Jase čeká nový život - nejen, že budou spolu, ale Ballengerovi nebudou psanci a jejich Je mi se stane oficiálně královstvím. Nicméně na zpáteční cestě jdou přepadeni a rozděleni.
Musím se přiznat, že Mary E. Pearson mě vůbec nezklamala. Závěrečný díl byl opět našlapaný akcí, zvraty, emocemi a vše nádherně odsypávalo. Hlavním hrdinům jste drželi všechny palce, protože pokud jste si je v jedničce neoblíbili, tak tady si je oblíbíte určitě. Právě proto se mi zamlouvalo, že se mění pohledy vyprávění - jednou ze strany Kazi a podruhé ze strany Jase - takže to bylo dobré vyvážené a my jsme tak měli přehled o tom, co se kde odehrává.
Byl to fantastický závěr a jsem ráda, že jsem měla možnost dozvědět se, jak to všechno dopadne. Mě osobně to dostalo a potěšilo. Myslím si, že jsne dostalo dobry konec, takže co víc si přát.

Petra-1
26.11.2021 5 z 5

Další super jízda. Kniha byla nabitá akcí, emocemi a nechyběly úžasné postavy. Musím říct, že mi ukáplo pár slziček a někdy jsem si okusovala nechty, ale už ne tolik jako u předešlé série. Nejvíc se mi líbí, jak autorka vykreslí postavy, že je musíte milovat. Jediné, co mi trochu chybělo, byl lepší záporák. Čekala jsem nějakého pořádného zmetka jako byl v předchozí sérii. U autorky se mi líbí, že píše knihy, u kterých musím přemýšlet a zamyslet se nad spoustou zajímavých otázek.

michaela2807
15.11.2021 5 z 5

(SPOILER) A je tu konec.. Tuhle serii jsem přečetla za 3 dny. Libilo se mi, že tu byli postavi z falešného polibku a dozvěděli jsme se jak příběh královny Vendy a krale Dalbreyku dopadl. Lia byla pořád okouzlující a plna nadhledu a lásky. Dal jsem se těšila, jestli tam bude zmínka i o Kadenovi a Paulin. Same mě překvapilo když v prvni knize nesla Natyia košili Jebovi, kterou mu slibili když umiral. Celkové propojení dvou serii a jejich postav. Jejich příběh je plny lasky, tak jako cela tahle serie. Lasky, přátelství, rodiny ale i zla, chamtivosti a ztrát. Chybělo mi tam trochu vice fantazy, stejně jako ve falešnem polibku, ale laska mi to vynahradila. Autorka moc krásně píše a pokud vydá další knihu, s radostí si ji přečtu. Obě serie velmi doporučuji. A samoždrejmě ani jedna serie,se aspoň tedy u mě, neobešla bez slz. Miluju happy end a tenhle konec mě velmi mile překvapil a dojal.

animovanej medv
09.11.2021 4 z 5

Slabší než předchozí díl.

Posledních 50 stránek blyo vyloženě navíc a byly dost přeslazené, ale nezlobím se na ně. Mám ráda, když je ten příběh úplně uzavřený a mám ráda dobré konce.

Kniha mě bavila, byly chvíle, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout a rozhodně budu číhat na to, až se přeloží nějaká další kniha od této autorky.

Aaron Lewis
06.11.2021 3 z 5

O chlup lepší než první díl, ale zase mě hodně zklamal ten konec. Víceméně nejlepší část byla lehce za prostředkem s Kazi a dětmi a když jí hodili do pasti, pak už to šlo z kopce.

Montegue není Komizar, ten generál taky nic moc. Vím, že autorka nemůže psát pořád ty samé charaktery, ale tito stály za starou belu.

Rodina Ballenger jsou pořád sympouši, ale teď tam byli málo.

Zkuste hádat, za co je třetí hvězda. Za Jaseho ani Kaze není...

Luigi1
10.10.2021 5 z 5

Kazi a jaseho při cestě přepadli s učelem Jaseho zabít,ale on ikdyž těžce zraněn prchá s vypětím posledních sil z bojiště,Kazi zatkli.

katee21
25.09.2021 5 z 5

Tahle duologie mě jen utvrdila v tom, že pokud se od Mary Pearson dočkáme dalších knih, což proboha doufám že ano, budu stát v první řadě a budu první, kdo si je přečte.

Říkala jsem to u Kronik pozůstalých a řeknu to znovu. Dokonalost sama. Příběh tak akorát dlouhý s tolika zvraty, že v jednu chvíli nemůžete dýchat a v druhou máte bradu spadlou ke kolenům.
Pro mě Kroniky pozůstalých byly lepší, ale to může být prostě jen tím, že jsem je četla jako první, což každému doporučuju, zbytečně byste si vyzradili jak to s postavami dopadne.

Každopádně se knihy zařadí na nejvyšší příčky mých oblíbených. Doporučuju všem, tímto nemáte co ztratit. A my všichni, kteří jsme je už četli a tak šíleně si přejeme, abychom měli tu možnost přečíst si je znovu poprvé, NIKDY NEZAPOMENEME....

klarka009
07.09.2021 5 z 5

Mҽυɳƚҽɾ ιʝσƚαɳԃҽ. Nikdy nezapomeneme.

Úžasný svět, skvělé postavy, neuvěřitelná čtivost a nádherné obálky. Takto bych shrnula tuto duologii.
Celý svět jsem si zamilovala už při čtení Falešného polibku. Představa, že by se něco takového s naším světem opravdu stalo a přeživší by o nás mluvili jako o Předcích ze světa Předtím a museli by začínat úplně od začátku...

Ten svět je opravdu skvěle vymyšlený a vrátit se do něj zpět byl opravdu zážitek :) Kazi je úplně skvělá hlavní hrdinka, její hádanky mě hrozně bavily a pár se mi jich podařilo i uhádnout :D Romantika mezi ní a Jasem byla velmi pěkně popsaná. Celá rodina Ballengerů byla super, to jak se chránily za každou cenu se mi moc líbilo a části z jejich historie mě moc bavily. Jsem ráda, že se tam vrátila Wren a Synové, protože ty dvě byly skvělé už v prvním dílu a několikrát jsem se díky nim zasmála :) Hlavního záporáka jsem odhadla správně, ale nějak mě neoslovil, oproti Komizarovi z předchozí série to byla slabota :D Děj byl plný intrik, zrady, bylo tam i dost akce, ale o chlup víc se mi líbil Zlodějský tanec :) Závěr této série měl moc hezký happyend. Všechny mé oblíbené postavy z obou sérií se nakonec společně shledali.. bylo to moc pěkné a dojemné :)

Alíček83
26.07.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil. Byl hodně napínavý i romantický, četl se dobře. Líbilo se mi, že se na konci spojili postavy z předchozí série, aspon víme, jak to s nimi dál pokračuje.

masavole
12.07.2021 5 z 5

Nádherný příběh, kterého se nikdy nenabažím. Celou dobu mě při čtení provázelo napětí, neboť jsem se neustále bála o naše hlavní hrdiny, kteří se zdáli stále jednou nohou v hrobě. Nakonec vše dopadlo dobře a my jsme mohli sledovat cestu téhle obrovské lásky. Jinak jsem moc ráda, že se na konci objevili známé postavy z předchozí série.

Hels-is-unicorn
01.06.2021 4 z 5

Budu se opakovat, napíšu totéž, co u předchozího dílu. Příběh, postavy, zápletka, všechno super. Průser je český překlad. Vzhledem k množství chyb v prvním díle jsem si dala tu práci a v tomhle díle si všechny poznamenala (bez syntaxu a špatného skloňování jmen, což je jaksi v české produkci tradiční problém a asi není až tak závažný, respektive všichni to nějak zvládneme překousnout a neruší to tolik požitek ze čtení). Bylo jich 30. Na 413 stránkách. Takže pokud jste cítě jako já, CooBoo nečtěte, nekupujte, nepodporujte. Radši si příběh přečtěte v originále, věřím, že vás potěší víc :-) Jednu hvězdičku, stejně jako u předchozího dílu, strhávám kvůli nakladatelství. Jinak bych neměla co vytknout.

Fortuna7
29.05.2021 5 z 5

Pecka! Já chci další knihy od autorky!

padajicidvere
16.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Co se to u všech všudy stalo? Zvykla jsem si na způsob autorčina psaní, ale tady? Všechny trumfy, respektive jeden, vytáhla až na konci. A co měla znamenat ta pravidla? Zalžeš..jednou si na pravidlo vzpomene, pak už zase ne a lže jako když tiskne? A ne jednou. A co ty borůvky? To si nikdo nevšiml jak je bere? A do čeho je dala, když měla většinou jen šaty? Do živůtku? A může mi někdo vysvětlit jak jí to mohl zbaštit? Tak ona pracuje pro královnu Vendy celé ty roky, on "zabije" její "úkol" (J), vydírá ji přes děti a ona se tak ochotně přidá na jeho stranu, dokonce k němu projeví své city! Kde jsem se to octla..? Jestli někde bylo vysvětleno "mrkni naposledy", tak mi to muselo uniknout..a nepočítám tu poslední scénu s Trukem. Ne že by v předešlých knihách bylo nějak extra fantasy prvků, ale tady jich bylo asi tolik jako toho slavného hvězdného prachu. A když jsme u něj..tak když je tak všemocný, proč ho nevyužil pro své cíle pořádně? A jak je možné, že si při hledání dětí nespojil tu spolupráci s vendskou osadou? Haló! Ona je jejich vyslankyně a široko daleko nikdo od nich není. Úplně absurdní. A musím být dost natvrdlá, když mi až teď došlo, že jde o příběh z "naší" budoucnosti. Nechápu, že mi to nedošlo už při trilogii pozůstalých. První díl byl ohromný Bum! po trilogii, ale tohle je spíš Křach!..

Damonka12
01.05.2021 4 z 5

4,5 stejně skvělé jako první díl série, originální zvraty a tajemství.

NudeRose
18.03.2021 5 z 5

Jedním slovem perfektní!
Většinou je to první kniha série, která tzv. ukradne show. Ale tady? Obě knihy duologie spolu ladí, mají podobné tempo a jsou propracované do detailů.
Zlodějská minisérie není pro lidi, co očekávají velkou love story, nebo epické bitvy. Je plná intrik, tahání za nitky a osudových chyb, které ale ve výsledku mohou přinést užitek - protože cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Obě knížky jsou také protkané hádankami, které mají větší smysl, než se může na počátku zdát. Pokud u knížek rádi přemýšlíte, máte rádi, že děj není zcela předvídatelný, a baví vás intriky, pak je pro vás tato duologie jako dělaná.

SPOILER:

Líbí se mi, že celou dobu vše směrovalo k tomu, že za zradou bude stát Montegue (a snad mě to i v průběhu čtení jednou napadlo), ale stejně jsem si myslela, že to bude někdo z místních rodů. Taky Paxton mě překvapil. Byla jsem přesvědčená, že se na spiknutí bude podílet. Ale když jsem zjistila, jak to tedy je, vlastně to do sebe perfektně zapadlo. Přesně tohle se mi na obou knížkách líbilo. Autorka mě navedla na falešnou stopu a já se po ní slepě vydala, abych pak vzápětí našla jinou stopu, zase falešnou. Tohle se mi při čtení moc nestává, a tak mě to doopravdy bavilo. Zaujala mě taky vyšší pointa celého děje, že vlastně celý osud je taková nerozluštěná hádanka.

PS: Pro ty, co nepochopili poslední kapitolku. Havran přilétá do hnízda, kde už není zlodějka sojka a hnízdo je poničené. Zde je samozřejmě paralela s poničeným Skaliskem, odkud vyhnali zrádce, a které je třeba znovu vybudovat. Ampulka, kterou havran najde v hnízdě, obsahuje onen "hvězdný prach", díky kterému rostly v místě větší stromy a rodila se větší zvířata. Když si pak havran vezme ampulku, a protože z ní upadla zátka, obsah při letu vysype vzduchem, dává tím příležitost rostlinám, aby se vzchopily z trosek. Konec tedy znamená lepší začátek.

Lutzinka
10.03.2021 3 z 5

Četlo se to dobře, ale že by to bylo nějaký wau? To ne... Je to ale lepší, než Letopisy pozůstalých.
Závěr je naprosto bez nápadu, nuda.
Celé dvě knihy určitá osoba bojuje s démony minulosti, a na konci najednou prásk a mrknutím oka je to pryč, nehledě na rychlost jejího uzdravení.
Je to příjemný průměr, ale vracet se k tomu nikdy nebudu.