Zloději dýmu

Zloději dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400446/bmid_zlodeji-dymu-S7u-400446.png 4 457 121

Zloději dýmu série

Princezna, zrádce, lovkyně a zloděj. Čtyři hrdinové mají v rukou osud světa. Čtyři národy stojí na pokraji konfliktu. V Brigantsku se princezna Catherine připravuje na politické manželství bez kapky lásky, které pro ni chystá její krutý a ambiciózní otec. V Calidoru touží zhrzený sluha March po pomstě knížeti, který zradil jeho lid. V Pitorii cestuje lehkomyslný Edyon od města k městu a krade přitom jednu cetku za druhou, jen pro ten závratný pocit. A na pusté Severní planině při lovu démonů utíká třináctiletá Tash o holý život. Každý je jiný, a přesto je něco spojuje. Všem osud rozdal karty, se kterými hrát nechtějí, a oni z nich musí dostat to nejlepší. Všechno se mění. Spojenectví se přelévají a rozpadají, staré jistoty tříští a životy našich hrdinů i všech kolem nich se obrací naruby. Jejich budoucnost je neoddělitelně propojena nepředvídatelnými vlivy magie a války. Kdo povstane a kdo padne? Komu se podaří vybojovat si své místo v životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Smoke Thieves , 2018

Sixtinka144
02.01.2020 5 z 5

Přečetla jsem ji na jeden nádech, a nutně potřebuju další díl! Spoustě lidem vadilo, že je zde hodně postav, já jsem to naopak přímo žrala! Zamilovala jsem si všechny dějové linky v příběhu, a tahle knížka je podle mě naprostá pecka! Určitě ji s klidným svědomím mohu doporučit. Navíc to, jak se proplétají osudy hlavních hrdinů je dokonalé . Ps: A ta obálka? Nádhera.

kristynkal
16.11.2019 3 z 5

Bavila me dejova linka princezny a závěr, kdy se všechny linky spojily. Z chování postav se trochu bojim milostneho trojuhelniku, se kterym se setkavame ve vetsine knih a je z toho spíše klišé.... snad me druhy dil nezklame.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Pokud hledáte fantasy s princeznami, vojáky, zloději, lovci a démony, tak určitě sáhněte po této knize. Nejen, že se četla snadno a velmi rychle, ale měla i zajímavý a napínavý příběh.
Nejvíce mě bavilo příběhy princezny Catherine a malé lovkyně Tash. Zrovna Tash jsem si oblibila především kvůli jejímu chování, protože se s ničím nepárala a šla za svým. Na Catherine se líbilo, že se snažila poprat s nepřízní osudu, jenž představovalo naplánované manželství s princem z jiného království. A hlavně, že se nenechala zlomit a pokusila se nastalou situaci obrátit ve svůj prospěch. Zachovala se totiž jinak, než např. Lia z Falešného polibku, která raději utekla, než aby se tomu postavila. Ale ti by pak byl asi úplně jiný příběh. U mužských hrdinů jsem měla menší problém, neboť March a Edyon mi tolik do oka nepadli. Ne, že by neměli zajímavý příběh, ale něco mi u nich chybělo, a to něco by mohlo být charisma. Nakonec se mi zamlouvalo, že se jednotlivé linky našich hrdinů prolnuly do jednoho příběhu a oni tak stanuli proti sobě.
Osobně jsem zvědavá na pokračování, protože nutné potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne.
Na závěr musím vyzdvihnout grafické zpracování knížky, protože jak obálka, tak fialová ořízka tvoří dokonalou kombinaci a díky tomu je tak fotogenická, což je velký plus.

nniikka
01.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a bála se, že mě nebude bavit. Všemi doporučována, většinou tyto knihy mě nebaví. Kniha měla spád a hned od začátku bavila. Těším se na druhý díl.

LucyBlack
02.10.2019 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale celkem dost mě zklamala. Byla čtivá a nápad to byl také dobrý. Ovšem dokonce i na mě tam bylo moc postav, a navíc jsem čekala něco víc... Fantasy... Nevím jestli bych o této knize mohla mluvit jako o fantasy, sice tam byly vymyšlené země, ale vyskytla se zde pouze jedna věc která naznačovala že by se mohlo jednat o fantasy. Za mě průměrná kniha.

Ivka14
22.09.2019 4 z 5

Zezacatku jsem se bala, že se mi budou plést postavy, ale potom mě to chytlo a viděla jsem mezi postavami spojitost. Doufám, že bude další díl, protože to byla skvělá kniha.

LilianaFalcon
11.09.2019 3 z 5

2. díl si sice ze zvědavosti přečtu, pokud vyjde, ale celkově jsem spíš zklamaná.
Autorka píše skvěle. Styl je čtivý, umí pracovat s napětím a dokonce knížka napřed vypadala, že má nápad.
Ale pak se z toho vyklubalo strašně průměrné YA fantasy. Čekala jsem něco víc, než takovýhle prvoplánově černo bílý příběh. A teda doufala jsem v originálnější rozuzlení.

andrejci
08.09.2019 5 z 5

Páni! Půjčila jsem si ji od kamarádky s upozorněním, že prvních 100 stran je nudných a teď se divým, kde přišla na takovou blbost. Bylo to super. Každá postava vás prostě nějak zaujme. Princezna, která neutíká z manželství je krásná změna. Lovkyni si prostě zamilujete už jenom kvůli jejímu slovníku a smyslu pro humor. Lovkyně a princezna mi byly asi nejsympatičtější. Líbily se mi ty země, každá byla jiná a líbilo se mi, že se střídali takže jsem mohla pocítit ty změny. Moc se těším na další díl a doufám, že brzy vyjde další díl. Nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček.

ZuWhitethorn
30.08.2019 3 z 5

Kniha mi přišla jako takový průměrné, možná lehce naprůměrné YA fantasy. Prvních 200 stránek se mi docela vleklo, pak se to konečně pořádně rozjelo. Z vypravěčů mě nejvíc bavil Edyon.

Elsasbooks
30.08.2019 5 z 5

Prvních 50 stran se vleče, ale potom začne úžasný příběh se silnými hlavními hrdinami (hlavně princezna Catherine a Tash), které si oblíbíte. Knížka se mi moc líbila, doporučuji fanouškům Kronik pozůstalých!

ela_kpop_lover
25.08.2019 5 z 5

Za mě špičková kniha. Marche a Edyona jsem si zamilovala okamžitě, kdežto k Tash nebo Gravellovi jsem si musela najít cestu. Ovšem ke Cathrine jsem ji nenašla a pochybuju, že vůbec najdu. Působila chladně, nesympaticky a celkově vůbec jsem ji neměla ráda. Její linie mne však bavila. Stejně tak i Ambrose. Úplně bez charakteru, chladný a ničím zajímavý. Musím zmínit i nádherný obal knihy. Moc nádherný. Rozhodně nelituju, že jsem si ji koupila a moc se těším na druhý díl.

Havraspárka
21.08.2019 2 z 5

Průměrná fantasy, odpočinková, poměrně dobrá, ale nic převratného.

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Příběh princezny, která se má vdát do domluveného manželství. Příběh vojáka, který bojuje za svou čest a lásku. Příběh lovkyně, která loví démony a jejich dým. Příběh zrádce, který zradil pro svůj lid. Příběh zloděje, který jak se ukáže, až tak zloděj není.
Každý je jiný, každý má svou cestu, do té doby, než se jejich cesty spojí a všichni musí bojovat o svůj život.
Nádherně napsaná knížka, která Vás zaujme u první kapitoly a pak Vás nepustí, dokud ji nepřečtete celou. Poutavé příběhy, které prožíváte současně s každým hrdinou.
Nejsou zde žádné záludné pasáže, žádné dlouhé popisování. Vše je jasné, srozumitelné, hezky napsané.
Jediné, co mi trochu vadí, je otevřený konec, ale to je můj problém a neubírá knize na kráse :-)
Ještě musím zmínit nádherný obal. Zlatě ražená písmena, fialové hrany stránek, drobné ilustrace uvnitř knihy.
Jsem ráda, že Zloději dýmu zůstanou v mé knihovně.

elik-play5518
03.08.2019 3 z 5

Průměrné fantasy.

ydnac
31.07.2019 4 z 5

Četlo se moc dobře:-)akorát jak autorka usekla ten konec...to néééé. A teď musím čekat na další díl. Líbilo se mi, že jsou vykreslené jednotlivé postavy, každá má svůj příběh a nakonec se jejich osudy protnou:-)

Knihomolka113
28.07.2019 5 z 5

Neuvěřitelné co dokáže jeden člověk a představivost dohromady. Zloději dýmu je jedna z nejúžasnějších a nemagičtějších knih kterou jsem kdy četla. Příběh vás spolkne a na konci knihy vás vyplivne s úsměvem na tváři kterého se nejde zbavit. Je úžasné jak si autor pohrál s dějem který do sebe začal pomalu zapadat. Kdybych měla tento příběh schrnout jedním slovem tak by to bylo : dobrodružství.

Blahona
20.07.2019 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale nakonec jsem byla zklamaná. Možná ji hodnotím víc kriticky, protože jsem se do ní pustila bezprostředně po dočtení Nikdynoci. Zloději dýmu pak ve srovnání působí nemastně, neslaně. Jednoduše za mě průměrná kniha. Z postav mě zaujaly ženské postavy Catherine a Tash a jejich linky mě celkem bavily. Mužským postavám bohužel chybělo charisma. V poslední době je velkou módou homosexualita v příbězích a ani tady nechybí. Romantika bohužel moc nefunguje a působí hrozně uměle.

Mitculka
16.07.2019 5 z 5

Bylo to super, nemůžu se dočkat dalšího dílu! Bylo to tak čtivé, opravdu se to četlo rychle. Ze začátku mě bavily jen některé linky, ale postupně jsem si našla cestu opravdu ke všem.
Vztah mezi Tash a Gravellem je jeden z nejlepších, jaký jsem kdy četla, moc mě bavilo jejich popichování a nadávky, za kterými se ale skrývalo to neskutečně silné pouto, které spolu mají.
Jsem trošičku rozpačitá z milostné linky Catherine, která se mi ale na začátku hodně líbila. Trochu se ale bojím toho, kam se bude odvíjet v příštím díle, doufám, že se autorce povede ji zvládnout se ctí.
Co se týče linky Marche a Edyona, tahle část mi přišla dost předvídatelná, ale nemůžu říct, že by mi to nějak extra vadilo, pořád to bylo zábavné.

Je super, že si můžeme skládat „dvě a dvě dohromady" spolu s hrdiny, nebo dokonce ještě před nimi, protože sbíráme střípky skutečnosti s každým z nich.

Knížka navíc krásně vypadá, to samozřejmě není to hlavní, ale když je obsah super, pěkný vzhled je jako třešnička na dortu. A ta purpurová ořízka, která má pro příběh opravdu velký význam, awwww.

Skyer
16.07.2019 2 z 5

Ze začátku mě bavila jen Tash, ale postupně jsem si oblíbila skoro všechny postavy.

Nebavilo mě ale číst o Ambrosovi. Ze začátku až nerealisticky snadno překonával překážky v příběhu. Například jak sebral dopis Thornleemu? To snad ne.

Zato Catherine nebyla špatná oproti jiným princeznám. Přijala svou nechtěnou povinnost a skvěle jí využila. Zbaběle neutíkala a nechovala se domýšlivě jako Lia z Kronik pozůstalých. Na její lince mě ale nebavila její zamilovanost do Ambrose (a naopak).

March mě ze začátku moc nebavil, ale po seznámení s Edyonem se to změnilo. Takže jediný, kdo mě trochu nudil byl Ambrose.

Čekala jsem ale, že v knize budou víc vystupovat samotní démoni, ale ukázali se jen 2 - na začátku a ke konci. :(

Co se mi na knize nelíbilo, byla mapa, v které navíc chyběly některé pevnosti/města. Má svůj styl, ale já mám radši takové klasické, jako jsou v jiných knihách.

A na závěr: Hezké čtení, které ale nebylo zas tolik čtivé, abych se od něj nemohla odtrhnout. Tak tomu bylo bohužel až ke konci.

Původně 3⭐, ale po nějaké době snižuji, protože když se na knihu podívám, tak z ní nemám žádný dobrý pocit jako u jiných 3 hvězdičkových knih.

Efča59
13.07.2019 5 z 5

Potřebovala jsem změnit žánr a tohle se opravdu povedlo. Kniha mě bavila od začátku do konce. Jistá podobnost s Hrou o trůny tu samozřejmě je, ale ten nápad s dýmem démonů je parádní a už se moc těším na pokračování. Měla jsem obavu z vyprávění z pozice pěti postav, ale už po pár stránkách jsem se zorientovala a kvalitě knihy to vůbec a neuškodilo. Další úžasná věc je zpracování knihy - propracovaná obálka a ta fialová ořízka...olala...až je mi líto, že kniha byla z knihovny a nemůžu si ji zařadit do té svojí.