Zločin lorda Artura Savila

Kniha dvou povídek.
Neobyčejný model - Obdivná glosa.
Zločin lorda Artura Savila - Studie o povinnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42033/big_zlocin-lorda-artura-savila-1g4-42033.jpg 4216

Vydáno: , Nakladatelství Libereckých tiskáren

Lord Arthur Saville’s Crime and other Stories, 1891

Kniha Zločin lorda Artura Savila

Jenny46
17.03.2021

Další krásný poslech audio nádherný hlas V. Preiss - zvláštní anglický humor, opravdu vtipná povídka...

RADOST
14.03.2021

Úsměvné, zábavné, naivní. Lidé se moc nemění. I dnes, po sto letech, je plno těch, kteří propadají módním směrům a bezhlavě a naprosto oddaně se jimi řídí.

VeruMalfoy
06.01.2021

Když jsem začala číst tuto knihu, došlo mi, že už jsem jí četla nejspíš před mnoha lety jako povinnou četbu na škole, ale to vůbec nevadilo. I tak jsem si knihu dost užila a hodně jsem se nasmála její lehkosti a přemrštěnosti charakterů postav. Kniha nám krásně ukazuje, že nemáme věřit všemu, co nám, kdo řekne a máme v první řadě používat vlastní rozum a úsudek. Vždy vše není tak, jak se zdá. Každý vnímáme stejnou okolnost jinak, protože záleží hodně na tom, jaké city nás k ní vážou. Poslední příběh knihy nám ukazuje, že dobré skutky, které jdou ze srdce, se nám vždy vrátí dvojnásob.

yonda
02.12.2020

Nevím, slova pěkně poskládaná, líbily se mi popisy jak osob, tak prostředí...ovšem ten děj byl až naivně jednoduchý. Patrně jsem narazila na nějaké slabší dílo tohoto tak ceněného autora.

Bája89
18.10.2020

Zločin lorda Artura Sevilla jsem si vychutnala jako audioknihu, i když doma v knihovně mám i klasickou knihu. Nicméně v audio verzi exceloval Viktor Preiss. Příběh je docela zajímavý, ukazuje určitý pohled na tehdejší společnost, které měla slabost pro esoteriku a věřila šarlatánům a kartářům. Je vtipný, jak tomuhle klamu propadne i pragmatický gentleman.
Zločin lorda Artura Sevilla je příjemná jednohubka, která patří mezi ty lepší povídky.

Pulp_catastroph
13.08.2020

Wilde si pěkně vystřelil ze všech, kdo všem těm kartářkám a šarlatánům skutečně věří.

radusak9806
22.05.2020

Četla jsem lepší, četla jsem horší.
Jako jednohubka do tramvaje je to dobrý.

Kateřin-a
15.11.2018

Za mě nejlepší povídka určitě Cantervillské strašidlo, ostatní nijak zvlášť nezaujaly, ani příběhem, ani stylem psaní. Oscar Wilde asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, přestože mu nelze upřít jeho místo mezi světovými autory.