Diamantový měsíc

Diamantový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18963/bmid_diamantovy-mesic-zwS-18963.png 4 27 5

Zlatý věk Venuše série

< 5. díl >

Arthur C. Clark je nositelem titulu Velmistr sci-fi. Známe ho především jako autora světově proslulého díla 2001: Vesmírná odysea a cyklu o záhadné gigantické kosmické lodi Ráma. Diamantový měsíc, pátý díl šestisvazkové edice Zlatý věk Venuše, volně propojené postavou kosmické tajné agentky Sparty, vznikl na základě Clarkovy povídky Jupiter V. Paul Press zahájil svou autorskou dráhu u dokumentárního a televizního filmu. Vydal celkem čtyři romány, z nichž poslední má název Lidská chyba. Krycí jméno má Sparta, je krásná a vládne nadlidskými schopnostmi – je totiž výtvorem pokročilé biotechnologie. Její nebezpečné povolání ji tentokrát zavede v tajné kosmické misi až na Jupiterův měsíc Amalthea, kde členové expedice zažijí dramatické překvapení. Ani pátý díl hexalogie Zlatý věk Venuše nezklame očekávání čtenářů milujících napětí a klasickou sci-fi.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Diamond Moon , 1990


více info...

Komentáře (5)


ludek.n
ludek.n
06.12.2023 4 z 5

V hlubinách Jupiterovy oběžnice Amalthee se probudily neznámé síly. Profesor Forster se s týmem vědců vydává na místo, aby prozkoumal, co se to tady vlastně děje. A spolu s ním míří k jádru Amalthee i Ellen Troyová, která chce konečně zaujmout své místo v předivu dějin a naplnit předurčený osud Zástupkyně. Jako v každé knize tohoto cyklu, tak i v Diamantovém měsíci tvoří základ děje jedna z povídek Arthura C. Clarka, v tomto případě se jedná o Jupiter V z roku 1953. K její více či méně upravené podobě pak Paul Preuss narouboval svou linii proroků Svobodného ducha, jejichž oponenty jsou dva hlavní hrdinové, procházející celou sérií, Ellen Troyová (o níž už víme, že je ve skutečnosti Lindou Nagyovou, testovaným subjektem projektu Sparta) a Blake Redfield. Jestliže Zlatý věk Venuše začínal více jako detektivka než jako sci-fi, teď už je tomu přesně naopak. První kontakt lidstva s mimozemskými návštěvníky je na spadnutí a Preuss proto neponechává nic náhodě. Na Amalthee se rozehrává strhující drama, plné překvapujících zvratů a adrenalinových okamžiků.

Luigi1
Luigi1
11.11.2023 5 z 5

Tato kniha prostě nejlepší


Radous
Radous
14.07.2021 4 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl ze série.

Predator3313
Predator3313
07.12.2020 4 z 5

Tak po předchozím díle, který byl zklamání došlo k velkému zlepšení.
Celkově téma víc typické pro Clarka, hodně popisu nových objevů a i Sparta mi nebyla moc protivná :D takže fajn, jdu na další díl.

Phoenix16.cz
Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Preuss v pátém díle značně upustil od akčnosti příběhu a zaměřil se spíš na popis nových objevů na měsíci Almathee. A objevy to byly ne nezajímavé, z Clarkovy povídky Jupiter V sice moc nezbylo, ale i tak z děje vyplývalo, že se pomalu blížíme k zásadnímu odhalení, které si autor nechává do posledního dílu.

Autoři knihy

Arthur Charles Clarke
britská, 1917 - 2008
Paul Preuss
americká, 1942

Kniha Diamantový měsíc je v

Právě čtených1x
Přečtených56x
Doporučených1x
Knihotéce51x
Chystám se číst8x
Chci si koupit9x