Diamantový měsíc

Arthur C. Clark je nositelem titulu Velmistr sci-fi. Známe ho především jako autora světově proslulého díla 2001: Vesmírná odysea a cyklu o záhadné gigantické kosmické lodi Ráma. Diamantový měsíc, pátý díl šestisvazkové edice Zlatý věk Venuše, volně propojené postavou kosmické tajné agentky Sparty, vznikl na základě Clarkovy povídky Jupiter V. Paul Press zahájil svou autorskou dráhu u dokumentárního a televizního filmu. Vydal celkem čtyři romány, z nichž poslední má název Lidská chyba. Krycí jméno má Sparta, je krásná a vládne nadlidskými schopnostmi – je totiž výtvorem pokročilé biotechnologie. Její nebezpečné povolání ji tentokrát zavede v tajné kosmické misi až na Jupiterův měsíc Amalthea, kde členové expedice zažijí dramatické překvapení. Ani pátý díl hexalogie Zlatý věk Venuše nezklame očekávání čtenářů milujících napětí a klasickou sci-fi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18963/diamantovy-mesic-zwS-18963.png 4.118

Zlatý věk Venuše 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Diamond Moon, 1990

Kniha Diamantový měsíc

Predator3313
07.12.2020

Tak po předchozím díle, který byl zklamání došlo k velkému zlepšení.
Celkově téma víc typické pro Clarka, hodně popisu nových objevů a i Sparta mi nebyla moc protivná :D takže fajn, jdu na další díl.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Preuss v pátém díle značně upustil od akčnosti příběhu a zaměřil se spíš na popis nových objevů na měsíci Almathee. A objevy to byly ne nezajímavé, z Clarkovy povídky Jupiter V sice moc nezbylo, ale i tak z děje vyplývalo, že se pomalu blížíme k zásadnímu odhalení, které si autor nechává do posledního dílu.