Zlatý skarabeus a jiné povídky (tři příběhy)

Tři povídky (Zlatý skarabeus, Ukradený dopis, Sestup do Maelströmu) známého amerického spisovatele. V prvé se vypráví o dobrodružném objevu pokladu nesmírné ceny rozluštěním a dešifrováním záhadného nálezu na pobřeží moře, druhá je založena na spekulaci, že nejlepším úkrytem pro ukrývanou písemnost je místo nejnápadnější, v třetí se popisuje záchrana trosečníka z mořského víru na základě úvahy shodné s Archimedovým zákonem. Výbor uspořádal Jiří Šeda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88108/zlaty-skarabeus-88108.jpg 3.932
Literatura světová
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Zlatý skarabeus a jiné povídky (tři příběhy)

rutto45
27.12.2018

Poe nikdy nesklame. Každému zrejme všetky poviedky nesadli, ale tak to je pochopitelné.

ArthasKarfa
05.07.2018

Podivně zamotané příběhy ve svazku několika kratších příběhu naplněné tajemnem, děsem a tajemstvím. Kdo zná tvorbu E. A Poa rozhodně doporučuji vzít do ruky tento krátký svazek a začíst se do povídek psaných v době, kdy hrůzu a děs naplňovaly úplně jiné představy než dnes. Zatouláte se do ulic Paříže, na odlehlé a pusté panství domu Usherů a z letargie hniloby a děsu, kterou načichnete v příběhu "Předčasný pohřeb" vás jistě dostane majestátní Zlatý skarabeus.

Ortie
22.06.2017

Některé povídky byly skvělé, u některých jsem se i třásla hrůzou a jiné mě nezaujaly, ale celkově velice pěkná knížka od jednoho z mých oblíbených autorů.

Michaelkaa
22.07.2015

Krátké a krásné příběhy. Kniha se velmi příjemně čte a do děje je velmi snadné se dostat :) knihu jsem přečetla jedním dechem :)

Makoves
02.06.2014

Zajímavé povídky. Trošku jako od Čapka.

anthea
25.03.2013

Povídky byly z mého pohledu spíše pro starší děti a mládež. Pro mne, ženu kolem třiceti, už to nemělo to pravé kouzlo dobrodružství.

Zuzvil
30.06.2012

Autor prostě umí. Všechny povídky s detektivní zápletkou se mi v knize líbily, příběh Zlatý skarabeus je poutavý a napínavý, u Poea se člověk prostě nikdy nenudí, umí dodat takovou tu tajemnou, zádumčivou atmosféru, místy až depresivní.