Živí mrtví 2: Míle a míle

Skupina přeživších kráčí světem, který ovládají mrtví a snaží se najít bezpečné místo. Jenže bezpečí se hledá hodně těžko a smrt se skrývá i na těch nejnevinnějších místech a při každém setkání si vybírá svou daň. Živí a mrtví patří k nejzásadnějším komiksovým sériím současnosti - a brzo se na televizích obrazovkách (doufejme i na těch našich) objeví seriál, který byl na jeho základě natočený. Seriál, který rozjel Frank Darabont, režisér snímků jako Vykoupení z věznice Shawshank či Zelená míle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59511/big_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-2-mile-cQD-59511.jpg 4.5308

Živí mrtví (komiks) 2.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

The Walking Dead Volume 2: Miles Behind Us, 2004

Kniha Živí mrtví 2: Míle a míle

Viky007

Ach ano. Živí mrtví pokračují. Oproti prvnímu dílu je děj značně surovější. Postavy se snaží vypořádat s aktuální situací po svém. Kdo čeká stejný příběh, jaký je v seriálu, bude asi zklamaný. Dost se to liší. Popravdě mám celkem problém rozdýchat páry Carol/Tyreese a Andrea/Dale, na druhou stranu aspoň je to nějaká změna. Ještě že Glenn a Maggie nezklamali :-D. Taky se mi moc nelíbil nakreslený Carl - má to být ještě dítě, ale vypadá tam jako teenager. Jinak jsem ale spokojená a rozhodně se těším na další díl.

Ešína

K těmto komiksům mě přivedl seriál. Byla jsem zvědavá jak to vypadá a funguje v tištěné podobě a je to opravdu pěkně propracované. Napínavé, originální, trochu strašidelné.
Určo stojí za to, si tento komiks aspoň prolistovat.

Lejčís

Poměrně rychle jsem si zvykla na nového ilustrátora, jehož kresby jsou mi sice sympatičtější, ale na druhou stranu jsou si některé postavy až příliš podobné, takže jsem chvílemi měla problém je rozlišovat. Nicméně to byl právě až druhý díl tohoto komiksu, který se mě nějak hlouběji dotkl a přinutil mě k zamyšlení. Když to srovnám s dnešní situací, která je už tak poměrně špatně zvladatelná skrz covid, těžko si lze představit, jak hrozné to musí být, když člověk nemá nic.. když přijde o domov, většinu svých věcí, teplou vodu, jídlo, kosmetiku, veškeré obchody, pohodlí.. o elektřinu a plyn.. na druhou stranu jsou ale věci, po kterých by se člověku ani nestýskalo - třeba dluhy nebo účty za složenky, kvůli kterým musí být člověk od rána do večera v práci, aby je zaplatil..

Uztokrutyrizek1

WOW! Baví mě to. Příběh působí opravdu reálně, ale i tak první díl byl o trošku, ale jen trošku lepší. Doporučuji.

Terva
21.11.2020

Myslím si,
že jsou tu s náma prima lidi,
a že spolu vycházíme dobře,
ale upřímně,
do hlavy jim nevidím.

Vždy, když čtu černobíle nakreslený příběh všímám si těch padesáti odstínů šedé a černé barvy. Ačkoliv Živí mrtví není barevný, najdete v něm spousty barev. A další vám dodá váš mozek,.. Když vidíte lesy a trávu, máte tam prostě automaticky vsazenou zelenou. Když teče krev, vidím prostě červeně. Černocha bělocha nebo asiata poznáte podle vzhledu, ale stejně si k nim přiřadíte odstíny barvy. Prostě, černobíle nakreslený komiks ve vás vyvolává větší míru fantasie.

Citát: Já si to nevyčítám proto, že jsem to udělal. Trápí mě, že mě to trápí.

Strasti i slasti naší základní tlupy, v čele s Rickem, nadále pokračují. Navíc čekají nový přírůstek a to v této stresující době není žádná sranda. Ale chce to optimismus a ten si tak nějak dodávají všichni. Rozhodli se cestovat, což je asi lepší, než trčet na jednom místě. Je velmi zajímavé sledovat jejich osud na papíře, než ve filmovém provedení. Navíc už teď jsou vidět patrné změny děje...film vs. komiks.

Malá ochutnávka:
„Bojíš se? Teda jako kvůli tomu dítěti“?
No, to víš že jo. Pořád si v duchu opakuju, že ženy rodili bez asistence celý staletí, ale stejně si to tím nijak neusnadním. To, že se ani nemůžu nechat prohlídnout a ujistit se, že je všechno v pořádku, taky není zrovna super.. Klidně bych mohla mít dvojčata a ani o tom nevědět...

Co mě tu velice překvapilo je Hershelova stodola. Ti co viděli televizní seriál si určitě vzpomenou, jak z Hershela Greena vlastně udělali podivína a tajnůstkáře, co se týkalo jeho stodoly na jeho pozemku a mrtváků. V komiksu je to úplně jinak. Tak že jiný pohled na věc a už je jasné, že tohle si půjde po své vlastní cestě.
Poučný a zajímavý je doslov na konci této knihy. Napsal ho, kdo jiný, než muž, který o zombie zná víc než my všichni. Simon Pegg, který si zahrál ve filmu Soumrak mrtvých o tom všem ví své.

Citát: Zbavujem je utrpení a snažíme se ,aby nezabili oni nás! Ty věci už nejsou lidi – jsou to nemrtvý zrůdy.

wullcann38
20.11.2020

rozdíl mezi seriálem a komiksem

KubaHanzelin
14.10.2020

Po dlouhé době jsem sáhnul po dalším díle TWD a...
Vlastně se to čte pořád příjemně jako to bylo u prvního dílu a hlavně se vám to nechce odložit dokud to nedočtete.
Příjemná kresba, uvěřitelné postavy i jejich chování (až na malé vyjímky).
Určitě časem budu pokračovat, kdo má rád zombie žánr a chytré postapo, tak bych tuto sérii už teď s klidem doporučil

antonin0999
24.11.2019

Oproti prvnímu dílu se mi mnohem více líbí dialogy a celkově vývoj chování postav vůči sobě. Na výměnu ilustrátora jsem si zvykal těžko, některé postavy jsou si až příliš podobné.
Koho bavil první díl, bude jej bavit i tento - příběh se velmi zajímavě rozvíjí.