Míle a míle

Míle a míle https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59511/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-2-mile-cQD-59511.jpg 5 363 48

Živí mrtví (komiks) série

Skupina přeživších kráčí světem, který ovládají mrtví a snaží se najít bezpečné místo. Jenže bezpečí se hledá hodně těžko a smrt se skrývá i na těch nejnevinnějších místech a při každém setkání si vybírá svou daň. Živí a mrtví patří k nejzásadnějším komiksovým sériím současnosti - a brzo se na televizích obrazovkách (doufejme i na těch našich) objeví seriál, který byl na jeho základě natočený. Seriál, který rozjel Frank Darabont, režisér snímků jako Vykoupení z věznice Shawshank či Zelená míle.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Miles Behind Us , 2004

katka134
27.06.2019 4 z 5

"Ve světě, jemuž vládnou mrtví, teď musíme konečně začít žít "

LadyCharlene
06.02.2019 4 z 5

Seriál jsem sledovat přestala, zahlédla jsem komiks a řekla si: "Proč ne?" Zatím se mi líbí víc než seriál. Černobílá kresba se mi hodně líbí, i když možná by tomu barva neuškodila, ale barevných komiksů je mraky. Líbí se mi taky, že je tam pár odchylek od seriálového děje, ale sakra, kde máme Daryla? Neříkejte mi, že si ho tam přidali scénáristé, to by mě fakt naštvali. :D Děj ubíhá rychle, velmi rychle a kresba je velmi dramatická a propracovaná, skoro mi byla zima, když začalo sněžit... Možná mi tam trochu vadily ty náhlé romantické vztahy. Na můj vkus málo zombíků. Chce to pořádnou krvavou bitvu, žádnou venkovskou rvačku ve stodole. No, uvidíme, až se dostanu dál než v seriálu.

milan1935
16.12.2018 4 z 5

Druhy díl živích mrtvých je jako první hodně dobré čtení. V tomto díle postavy hledají nový tábor, ale potkávají jen zombie. Potkají, ale i nové lidi, kterými jsou Tyreese a jeho dcera s přítelem. Spolu pak potkají další lidi atd. Pokud se vám libil první díl tak druhý se vám bude líbit také.

DarylDixon
09.12.2018 5 z 5

Tak jsem se bál, že jiný malíř = průser. Sice mi to trochu vadilo, ale už po pár stranách jsem uznal, že to bude lepší. A bylo - je.

Atlantis
04.09.2018 3 z 5

Změna kreslíře komiksu rozhodně neprospěla. Jednotlivé postavy si jsou občas až příliš podobné a akce je nepříjemně nepřehledná. Té tu ale stejně není moc, protože se neustále mluví a mluví a mluví... Takhle nemá vypadat komiks, v něm mají promlouvat jednotlivé panely samy o sobě a ne tuny textu.

Mercatino
25.05.2018 5 z 5

Druhý díl nám ukazuje opět jasný cíl- sehnat si další díl, protože tento je neúprosně krátký a skvělý. Černobílá kresba je zásadní !!! Protože to co se nám vybarvuje jsou charaktery našich hrdinů, které ČERNOBÍLE rozhodně nejsou!!!

Dakarianna
18.05.2018 3 z 5

Doufala jsem, že mi druhý díl ukáže, jestli se mi série líbí a jestli v ní chci pokračovat. Ale zase z něj mám rozporuplné pocity. Hlavně mi vadí, že se v postavách špatně orientuje. Přijde mi navíc, že děj se posouvá hrozně pomalu.
A asi jsem jedna z mála, které změna kresby nevadila.

Covenant
10.05.2018 4 z 5

Ach ne! Proč to nekreslí Tony Moore? Příběh dobrej. Jo, farma. Jo, mrtvoly. Jo, Hershell. Jo Maggie....... Ale fakt si nemůžu pomoct a musim si postěžovat za tu změnu!

gaspoda
20.12.2017 4 z 5

o píd slabší než 1díl
možna to bylo nemocí ja se trouchu nudil

katallinka
30.09.2017 5 z 5

Stejně dobrý jako první díl

Atuin
19.04.2017 4 z 5

Kresba je tady sice trochu rozmázléjší a na první pohled by se dalo říct až odfláknutá, ale zase je to celkově lepší zevnitř. Jak se to vše " usazuje a rozbíhá ", věci se otevírají. Postavy jsou v celku reálně prokreslné, a nyní nemyslím kresbu, těším se na další jízdu.

Kopta
09.06.2016 5 z 5

Show pokračuje. Druhý díl opět dělá sérii dobré jméno. Je stejně nadopovaný jako první díl. Opět. Celá druhá série v kostce.

martinstefko
22.12.2015 4 z 5

Kniha "Míle a míle" je přímým pokračováním událostí první knihy a navazuje na ni svou kvalitou, pokud se týká samotného vydání. Ale přece jen je zde odlišnost. Vnitřek je černobílý, jak je komiks kreslen od začátku, ale tentokrát se o kresbu nepostaral Tony Moore, ale Charlie Adlard. A je to přece jen znát. Člověk si na Adlardovu kresbu musí zvyknout, protože není tak jemná jako kresba Moora, je specifičtější, kostrbatější, i když charaktery je schopen zachovat bez problémů. Pokud vám příchod Adlarda vadí, moc s tím neuděláte. Charlie sérii kreslí nadále. Více: http://comics-diary.blogspot.com/2013/04/9-zivi-mrtvi-mile-mile-75.html

Ni.kk.i
18.12.2015 5 z 5

První a druhý díl srovnávat nelze. Oba jsou stejně skvělý. Perfektní ilustrace, perfektní děj, perfektní všechno. Jen oproti prvnímu dílu mi tenhle připadal více vyostřený, což je dobře.
Dychtivě se pouštím do dalšího pokračování a očekávám jen to nejlepší. :D

trudoš
07.12.2015 5 z 5

Je fascinující, nakolik dokáže být scenárista Robert Kirkman civilní a lidský v natolik necivilním a nelidském světě. Jeho živí mrtví už najednou nejsou tou hlavní hrozbou, která skupinu přeživších ohrožuje, ale pouze netradiční kulisou, jež spád událostí umocňuje. Tím největším zlem jsou zde obyčejné lidské motivace a tužby, které díky katastrofickým událostem narůstají do nečekaných rozměrů. Nevíte, kdo bude možná už zítra chodící mrtvolou, či komu prostě jen rupnou nervy a začne dělat brajgl. Což o to, normálně by to člověk neřešil, ale když na každém žijícím člověku závisí i vaše vlastní přežití, je všechno trochu jinak. O to víc, že život mezi zombíky není jen o tom je všechny pozabíjet, ale především se naučit znovu žít.
Naši hrdinové musí opustit své dosud bezpečné tábořiště a najít si nový domov. Vydávají se na cestu, která je o některé přátele připraví a jiné zas přinese. Cestu, kterou jim však nelze závidět. A podle všeho bude v dalších dílech jen hůř a hůř.

Dvoja
31.07.2015 5 z 5

Kresba často není úplně dokonalá, ale navozená průměrnost jen prohlubuje potemnost děje, který je opravdu čtivý a dobře spádný. Jednoduše baví mě to!

lucie.8
29.04.2015 4 z 5

Nová kresba se mi líbí daleko více, stejně tak dialogy a za to přihazuji oproti prvnímu dílu hvězdičku navíc. Seriál pro mě bude asi pořád lepší, ale rozhodně nelituji, že jsem si přečetla předlohu.

LordSnape
15.02.2015 3 z 5

Klasický druhý díl, který víceméně rozvíjí věci nakousnuté z dílu prvního a trochu posouvá děj, tudíž žádná bomba. Nicméně si teprve zvykám na to, že už komiks nekreslí Moore. Nechci tvrdit, že by dva noví kreslíři byli špatní, když já osobně nenakreslím ani kruh, ale tato náhrada rozhodně přidala na nepřehlednosti mezi jednotlivýma postavama a ani zombies už nejsou tak krásně detailní. Je to škoda.

jirincz
21.09.2014 5 z 5

Tady už dávám plný počet. Kresba se pro mě asi nezlepší, tak na ní už nehledím. Ale příběh se odvíjí dobře, Carl, Frama, finále s farmou sice znám již ze seriálu, ale to tomu nijak nevadí.

Filatov
15.05.2014 5 z 5

Děj se začíná slušně rozjíždět a přibylo také znatelně textu. Člověk si začíná sortovat postavy podle oblíbenosti a začíná být rád, když některá zemře (Donna) a naopak když se některé super postavy objeví. Zde zejména Tyrees a pak Hershel. Nové kresby už nejsou tak dokonalé a napodobit Moora se bohužel nedaří. Některé postavy díky tomu vypadají prostě jinak než v prvním díle, ale i tak vypadá grafika velmi dobře a nemám důvod kvůli ní snižovat hodnocení. Na nové vymalování postav si zvyknu.