Žít z vlastního pramene

Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe. V tomto "u sebe" je zároveň přítomný celek, bytí, které prožíváme a ze kterého vždy poprvé a naposled žijeme. Otevírá se tady to vzácné, podstatné a posvátné. Vždyť nakonec bytí, otevřenost a pravdivost v životě nebo láska poukazují na totéž. Kniha rozhovorů s Annou Hogenovou je knihou o životě a živé filosofii, knihou o podstatném v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413348/big_zit-z-vlastniho-pramene-YgK-413348.jpg 4.344

Kniha Žít z vlastního pramene

Kackac77

Paní Hogenovou miluji, její slova mě vždy zasáhnou, nebo možná zatáhnou někam, kde přemýšlím o sobě, o světě, poskytnou mi jiný pohled. A to spoustě věcem v knížce vůbec nerozumím. Ale už se mi víckrát stalo, že jsem nechápala, co paní Hogenova říká, a pak najednou, za pár dní nebo týdnů to doteklo a bylo to prostě whauuu.. Nejsem filosof a tak se mi knížka četla těžko, pomalu, musela jsem u toho hodně přemýšlet. Někdy jsem toužila se ptát místo pana Slaninky, víc polopaticky.... Přesto dávám plný počet hvězdiček, protože nějak nevysvětlitelně cítím, že je to všechno přesně tak, i když jsem k tomu ještě "nedorostla"

rhol

Anna Hogenová je vzácná bytost a její kniha je velmi zajímavá, přesto dávám v tomto případě přednost mluvenému slovu. Přednášky na Hausbótu Petra Horkého, Knoblošce, nebo půdě různých vzdělávacích institucí přinesou víc. Kromě toho mají dotazy ve slovenštině v podání spoluautora Slaninky překvapivě silný rušivý efekt. Alespoň pro mě.

Lartie

Četl jsem ke studiu, ale jsem rád, že jsem se k této knize dostal. Velice zajímavé, čtivé, poučné. Člověk u toho naprosto vypne, dostane se z aktuálních starostí a může se tak zamyslet nad sebou a nad okolím. Zda se něco s pokolením lidským nestalo. A stalo-li se, jak se z toho poučím skrze své poznání. Jak se vymanit, jak se hledat. Naprosto skvělé a doporučuji.

Meg1
15.11.2021

Annu Hogenovou miluju!Úžasná žena, která má obrovský dar otevírat lidem oči a srdce. Každé slovo které říká, každou její myšlenku bych tisíckrát podepsala. Rozhovory, podkasty a videa mi však přišla mnohem srozumitelnější, možná proto že když Annu zároveň vidime/slyšíme může k nám proniknout více z její energie, to jak sama své myšlenky prožívá... prosťe to má úplně jinou úroveň....

marca_m
04.08.2021

Myšlenky Hogenové jsou skutečně velmi inspirativní, osvěžující, vybízí k zamyšlení. Ale redakční úprava knihy a práce tazatele je otřesná, kniha postrádá jakoukoliv strukturu, členění, návaznost otázek, jakoby byla jen doslovně zaznamenaným ústním rozhovorem bez úprav. Občas by bylo namístě klást i otázky kritické, některé myšlenky konfrontovat s jinými argumenty. Celou dobu jsem měla pocit, že se autor otázek paní Hogenové vlastně podbízí. Další hvězda dolů za to, že otázky ani nebyly přeložené ze slovenštiny, pro mě něco nepochopitelného.

eva.pavlik
08.07.2021

Kniha velmi hezky doplnuje a rozviji myslenky Anny Hogenove, ktere znam z jejich rozhovoru a podcastu. To, ze jsem pred ctenim slysela nektere jeji rozhovory a myslenky, byla vyhoda a v knize jsem netracela orientaci.
Format rozhovoru se me libil, byt otazek bylo nekdy malo nebo byly spis doplnujici, nez rozvijejici.
Myslenky z knihy do me krasne vstupuji a podporuji v dalsim premysleni a ptani se dovnitr sama sebe.

Svrdlin
21.02.2021

Pokud bych měl hvězdičkami hodnotit sílu myšlenek, kterými paní Hogenová ke mně coby čtenáři promlouvá, bezpochyby bych zvolil nejvyšší počet. Pakliže zde mám spíše hodnotit knihu jako takovou, tedy knihu jako celek, ubírám od plného hodnocení část. To proto, že by si kniha zasloužila jinou redakční práci s rozhovory. Mnohokrát se nám dílčí témata a motivy vracejí do hry, ne nutně to musíme brát jako výtku, ale leckdy jde poznat, že tazatel zkrátka "jenom" naslouchá a velmi málo se ptá. A až při našem čtení se odkrývá slabina takového přístupu. Kniha by proto mohla být klidně o třetinu kratší, byla by velmi intenzivní. A dost možná by vůbec bylo nejlepší, kdyby se upustilo od formátu rozhovoru a Michal Slaninka by výpověď paní Hogenové zpracoval do tematických celků, "vysebral" to, o čem zejména Anna Hogenová vypráví a přemýšlí.
Nicméně, přes tyto výtky ke zpracování, rozhodně je to kniha, která do člověka vstupuje. A to je moc vzácné.

PoetickaM
20.02.2021

Být autentický...Kdo dnes je a chce být
Je to práce moc krásná, na celý život
Jdeme svou cestou a většina kroutí hlavou