Židovská teologie křesťanství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace je věnována pozoruhodné a v českém prostředí takřka neznámé rozpravě mezi židovskými učenci posledních desetiletí. V této rozpravě dochází k významnému posunu v hodnocení vzniku, povahy a dějinného poslání křesťanské víry a křesťanské církve a také ve způsobu, jak tito židovští učenci interpretují ústředí výpovědi křesťanské tradice. Usilují o autenticky židovské porozumnění křesťanství, které zůstává pevně zakotvené v souřadnicích rabínského myšlení a které se chce zároveň co nejvíce přiblížit tomu, jak křesťané rozumějí sami sobě a své víře. Ve svém úsilí o rozvíjení židovské teologie křesťanství vycházejí tito učenci z přesvědčení, že po staletích nedorozumění, nepřátelství a pronásledování přichází doba, kdy si Židé a křesťané mohou konečně navzájem naslouchat a porozumět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100032/zidovska-teologie-krestanstvi-100032.jpg 53
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Centrum pro studium demokracie a kultury - CDK
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Židovská teologie křesťanství

roman9739
10. října

Asi to není správné, ale začnu posledními dvěma větami celé studie:
Každopádně je docela zřejmě, že židovská teologie křesťanství je zatím z mnoha hledisek metodologicky nepropracovaná disciplína, která vlastní kritéria a adekvátní nástroje teprve postupně nalézá a formuje. Právě to ji ovšem činí zajímavou a sledování jejího pozoruhodného vývoje bylo pro autora této studie napínavým, strhujícím dobrodružstvím.
I pro mě to, Pavle, bylo dobrodružství, s Vámi již druhé!
Vlastně jsem se na tuto výpravu vydal jen díky Vám, protože jsem se po předchozí, skvělé zkušenosti s Evangeliem lesní moudrosti, těšil na další kus od Vás - že to bude zrovna Židovská teologie náboženství je dílem náhody, protože jsem zrovna tuto knihu našel v regále Městské knihovny.
A že to bude výprava dobrodružná, na kterou jsem měl jen náhodou dobře zabaleno (v metafoře - byl vybaven jistou zkušeností, např. Putování - Dějiny Židů od Potoka, či, díky odkazové literatuře z předchozího, již zmíněného Vašeho díla, Buber a další), jsem zjistil už po vystoupení z vlaku (pokud výprava, tak jedině vlakem) a s každým metrem, či stránkou jsem nepřestával býti fascinován onou "nepropracovanou disciplínou", která se přede mnou nořila z dálky horizontu!
Takže opět díky, opět jste rozšířil mé obzory, těším se na každé další dobrodružství s Vámi.

Doporučujeme

Sněžný měsíc
Sněžný měsíc
Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni
Noční klub. Díl první
Noční klub. Díl první
Pod junáckou vlajkou
Pod junáckou vlajkou