Žhavá krev

Antologie erotických horrorových povídek. Seznam autorů/autorek a povídek: 1. Podvržené dítě (Graham Masterton) 2. Juliina podoba (Richard Matheson) 3. Tentonoc (Robert R. McCammon) 4. Ménage à trois (F. Paul Wilson) 5. Pan správný (Richard Christian Matheson) 6. Noc krve (Chet Williamson) 7. Čokoláda (Mick Garris) 8. Ještě (Ramsey Campbell) 9. Barabizna (Lisa Tuttle) 10. Má je pomsta (Theodore Sturgeon) 11. Nepříjemný zákrok (J. N. Williamson) 12. Schůzka (Michael Garrett) 13. Kroky (Harlan Ellison) 14. Krása je, když... (Mike Newton) 15. Teta Edita (Gary Brandner) 16. Dcera zlatého západu (Dennis Etchinson) 17. Masna (John Skipp & Craig Spector) 18. Hlas (Rex Miller) 19. Modelka (Robert Bloch) 20. Dům z masa a kostí (Steve Rasnic Tem) 21. Jdou si pro tebe (Les Daniels) 22. Zuzi hulí (Jeff Gelb) 23. Tresty (Ray Garton) 24. Rudé světlo (David J. Schow)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58420/zhava-krev-58420.jpg 3.715
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Talpress

Hot Blood

Kniha Žhavá krev

CharlesWard
29.08.2020

Problém této antologie je, že jde o antologii. Najdete tu tak povídky od každého trochu: vynikající, dobré, průměrné a také ty odpadní.

Eicherik
08.09.2017

Tahle antologie mi přišla hodně slabá. Mám rád sex a horor, ale tady to moc nefungovalo. Jako nejlepší povídku z této sbírky bych označil Ménage Á Trois.

lump23
15.04.2017

Pěkné oddychové čteni.Moc příjemné odreagování .Knižku vám všem doporučuji.

eraserhead
03.01.2011

Gelb a Friend do první antologie "Žhavá krev" sesbírali povídky předních hororových autorů, kteří se v nich vyzpovídají ze svých niterných erotických nočních můr. A tak zde najdeme mimo jiné např. mírně úsměvnou povídku "Zuzi hulí", skvělou povídku o výměně "Podvržené dítě", takřka prorockou povídku "Má je pomsta", kterou její autor již v roce 1979 předpověděl něco velmi nepříjemně podobného AIDS, "Noc krve" o tom, jak je třeba si dobře vybírat čtivo před spaním a nebo takřka čistě pornografickou povídku "Tresty". Povídky obsažené v této knize byly nominovány na různé ceny za povídkovou tvorbu, které udělovalo společenství příznivců hororu a sci-fi. Mezi autory se sešla opravdu známá a uznávaná jména, např. autor knižní předlohy Hitchcockova trháku Psycho Robert Bloch, nejen scénárista televizního seriálu "Twilight Zone" Richard Matheson nebo scénárista Mouchy 2 a režisér Critters 2 a Sleepwalkers Mick Garris.
Spojení erotiky, sexu, děsu, hrůzy a strachu opravdu funguje. Některé povídky jsou pravda slabší - není nic všednějšího a jednoduššího, než spojit erotiku a horor v upírské povídce, to se přímo podbízí samo a snad právě proto to u mě nefunguje (to je ale zřejmě má chyba, vyjma Stokerova Draculy a filmového Nosferatu mě upíři vůbec neba) - ale některé jsou nápadité, dobře napsané a občas i částečně šokující. Výběr povídek se jak po tématické a dějové, tak i po stránce jejich provedení zkrátka povedl. K těm velmi povedeným povídkám rozhodně patří Podvržené dítě, Juliina podoba, Menage a trois, Nepříjemný zákrok, Kroky, Teta Edita, Modelka, Dům z masa a kostí, Jdou si pro tebe, Zuzi hulí a nejlepší povídka z celé knihy Tresty. Nenechte se zmást případnými slabšími povídkami v začátku. Ty nejlepší jsou zařazeny na konec.