Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1578 481

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

michaela.97
15.03.2022 2 z 5

Z ohlasů jsem se na knihu strašně těšila. Bohužel autor (za mě) nevyužil potenciál námětu, který je jinak super. Začátek mě bavil. Seznamování s hlavní hrdinkou, která je z mnoha důvodů zavřená ve svém vlastním světě. Jenže minimálně polovina knihy byla omílání toho stejného dokola - Anna měla chuť na alkohol a slibovala si jen jednu skleničku. Vypila lahev. Sledovala sousedy, filmy a pila dál. Usnula. Probudila se, nalila si skleničku a nakonec vypila lahev. Sledovala sousedy, dívala se na filmy, nadopovala se léky na spaní a usnula. Kde byl nějaký vývoj?

Když už přišel rádoby zvrat, tak se stal jakoby se nechumelilo. Taková pěst na oko. Jen aby se tam teda po těch 100 stranách něco stalo. Navíc se vždycky všechno vyřešilo tak rychle, až neuvěřitelně. Stejně jako konec. U toho mi chyběla nějaká gradace.

Knížka teda vůbec nesplnila má očekávání a i kdybych žádná neměla, byla bych zklamaná. Neříkám, že jsem se u čtení nudila. Děj plyne, čte se rychle, ale to je skoro všechno. Bohužel.

kačenka80
23.02.2022 3 z 5

První polovina knihy se vlekla a přišlo mi, že je tam plno zbytečných věcí (rozebírání starých filmů). Druhá polovina už byla zajímavější a nabrala trochu spád. Konec celkem překvapil ale vše se vyřešilo hodně rychle. Dalo se to číst ale jednou stačilo.

Maciiik
10.02.2022 3 z 5

Námět je zajímavý, ale mně byla ta hlavní hrdinka dost protivná. Celkově to plynulo dost pomalu, čekala jsem od toho víc.

Cathlin
03.02.2022 5 z 5

Naprosto skvělé jako audiokniha. Perfektně namluvené. Četla jsem dvakrát po sobě.

Youn@n
17.01.2022 1 z 5

nebavilo mě to, ani trochu.... nuda

Karoley
13.01.2022 4 z 5

Pokud se to opravdu děje, není to paranoia.

Žena v okně. Žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jenže pak zahlédne z okna něco, co neměla. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí?

Začátek mi trochu připomínal Dívku ve vlaku - také alkoholička, která něco zahlédne "pod vlivem" a neví, co vše je pravda a co jen představy. Jaké tajemství skrývá hlavní hrdinka se dá odhadnout celkem brzy.. samotný závěr mě ale šokoval, tohle by mě opravdu nenapadlo! Přečteno za dva dny, bavilo mě to.

Evina74
27.12.2021 5 z 5

Napínavý thriller se mi skvěle poslouchal jako audiokniha. Skvělý byl přednes Kateřiny Veselé doplněný autentickými zvuky. Závěr překvapil.

taikatalvi
13.12.2021 2 z 5

No, od tohto som čakala fakt viac. Slabučké. Už v polke knihy som tušila ako to skončí a nemýlila som sa. Hlavná postava mi liezla na nervy s tým ako bola stále v náleve. Kniha má 485 strán, kľudne by stačilo o 200 menej a niiiič by sa nestalo. Nič.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Viděl jsem film a poslechl si jako audioknihu. Za mě super zajímavé téma, které asi až tak moc fiktivní nebude. Určitě doporučuji.

Magrata15
24.11.2021 3 z 5

Věčné téma pozorovatele za oknem. Ale tady to bylo moc zdlouhavé. Kniha byla zajímavá, trošku mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem, ale zkrátila bych ji.
Závěr překvapivý až šokující.

myshichka
12.11.2021 3 z 5

3,5* Nebolo to zle napísané, ale určite by sa dala celá kniha tak o tretinu skrátiť. Za mňa priveľa hluchých miest, kedy hrdinka akurát pije a čumí z okna, pije a čumí z okna... Zaujímavý nápad so zločinom a svedkyňou, ktorej kvôli jej minulosti nikto neverí. Sklamal ma bohužiaľ záver, ktorý som už vopred tušila (po tom, čo sa postupne vylúčili všetky ostatné možnosti prakticky nezostávalo nič iné), ale bolo to proste príliš vykonštruované a na efekt. Trauma hlavnej hrdinky bola popísaná tak strhujúco a uveriteľne, že mi do toho ten obrat inej postavy vôbec nesedel a nedával zmysel.

martina2540
08.10.2021 5 z 5

Kniha pro mě byla čtivá, místy humorná a místy smutná. Nebyl to pro mě úplný top, ale doporučuji ji k přečtení.

knihomolka_eli
29.09.2021 4 z 5

Prvých 100 strán sa číta pomalšie a ťažšie a najskôr mi to prišlo celé tak trochu zmätené, ale v podstate to isté sa odohráva v Anne. Niet sa čo čudovať ... lieky, alkohol, psychické problémy, depresia. Čitateľ ju každou prečítanou stranou spoznáva viac a viac. Potom sa to celé rozbehne a je to plné zvratov. Už som ani nevedela, čo je vlastne pravda a čo predstava, podobné pocity zažívam pri knihách od Fitzeka. Na stoličku ma priklincovali dva momenty, keď som sa dozvedela celú pravdu o Anninej rodine, to mi doslova až srdce zastalo a moment, kedy sa všetko na záver objasní. Nemohla som tomu uveriť, čakala som iné rozuzlenie. Za mňa naozaj veľmi dobrý triler. A tiež veľmi dobre opísaná fóbia, akou Anna trpí. Pravdaže som už o tejto fóbii počula, ale až tu som sa pochopila, čo všetko taký človek prežíva a ako sa mu takýmto spôsobom vlastne ťažko žije. Epilóg ma trošku potešil, čo sa týka Anninho stavu. Určite si pozriem aj film, myslím, že sa mi bude tiež páčiť, od knihy som sa nevedela odtrhnúť až kým som ju nedočítala do konca.

Raddkaa
25.09.2021 5 z 5

Žena v okně..
Kniha mě strhla od začátku do konce. Kniha je velice napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr knihy byl velice napínavý a překvapivý. Doporučuji...

ZuzanaZ83
25.09.2021 3 z 5

Za mě velmi zdařilá kniha na oddech. Nejde úplně o psychothriller typu "nejde odložit", ale zápletka a pointa mají něco do sebe.

Alex.rrr
20.09.2021 2 z 5

Dobrý nápad na knihu, ale sakra špatně zpracovaný. Chvílemi zdlouhavé, nudné, absurdní. Chtěla jsem si dát nadhled nad hodnocením zde, ale vesměs se shodují s mým názorem. Nápad s agorafobií se mi líbil, ale dějová "omáčka" je strašně nudná. Příběh sousedů a závěr knihy byl už spíš úlevou a měl hodně rychlý spád.

Hakate
19.09.2021 3 z 5

Po shlédnutí filmové verze, jsem se těšila na knižní zpracování.
V tomto případě je film mnohem lépe zpracován a dějové zapracování příběhu se mi líbilo mnohem více. V knize je hlavní pointa odhalená až moc brzy, kdežto ve filmu až úplně na konci.

Monuli36
07.09.2021 2 z 5

Mám smíšené pocity.Spíše mě to bohužel vůbec nebavilo...

Derbis
19.08.2021 5 z 5

Dokonala kniha. Jakmile bylo odhaleno to tajemstvi, rozdychavala jsem to asi 3 dny a porad tomu nemohla uverit!!! Konec moc hezky. Doslova jsem prozivala sok.

Pettyna
07.08.2021 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání a o to víc mě kniha překvapila, příjemně! Tento thriller je skutečně psycho :-) Pasáže, které zde někteří popisují jako zdlouhavé nebo nezáživné, naopak nádherně vystihují, co a jak lidé s agorafobií prožívají, čili ten koho zajímá psychologie, je jistě ocení. Na konci fajn akční scéna, nicméně nejlepší na celé knize je šokující zjištění ohledně života Anny.