Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1578 481

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

koolsavage
05.11.2017 4 z 5

Anna jako hrdinka je zvláštní, nevíte, zda je chudák a oběť, nebo jen psychotický opilec. Dost dlouho nevíte, zda ji vůbec můžete věřit. Poslední třetina nám nabídne adrenalinový závěr. A s čistým svědomím můžu doporučit.

lenka666
04.11.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít a chtěla knihu odložit. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože kniha začínala mít spád a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě pět hvězdiček.

traxina
04.11.2017 5 z 5

Za mě super, protože výborně přeloženo, dost perliček, to je třeba vyzdvihnout. Jako mámě se mi u jedné pasáže chtělo opravdu řvát, a v tu chvíli jsem Anně odpustila všechny láhve Merlotu. Zvrat byl drobet očekávaný, ale opravdu jsem byla spokojená. Poctivej plnej počet.

zuzana2599
01.11.2017 5 z 5

Žena v okně je působivý thriller, kdy při čtení nebudete vědět, co je skutečnost a co paranoia, čtení vám mírně pocuchá nervy, zažijete překvapivé zvraty a dostanete chuť na láhev merlotu !

mmmisulka.r
01.11.2017 4 z 5

Nemohu říct, že by mě kniha nějak ohromila, ale rozhodně je to dobře napsaný román. Takový lepší nadprůměr.
Více se dočtete v recenzi v záložkách! - Knižní deníček

Danago
31.10.2017 2 z 5

Knížka na mě působila hodně zmateně, ale to asi byl záměr. Příběh byl, alespoň pro mě velmi předvídatelný, to nevím zda byl autorův záměr, protože mě to připadalo škoda, jsem ráda když mě knížka překvapí.
Hlavní hrdinka mě sympatická byla a bylo mi jí i místy líto. Ale jinak mě knížka bohužel moc nenadchla. Nic překvapivého, nic napínavého spíš trošku nuda.

Deniska147
30.10.2017 3 z 5

Hlavní postava není moc sympatická a nenašla jsem si k ní úplně cestu, nicméně zvraty byly nečekané, ale konec byl až moc zdlouhavý. Je to knížka na stejné bázi jako Dívka ve vlaku, dávám tři hvězdy, neboť některé věci mi přišly nesrozumitelné a nelogické. Ale Ethan mě velice překvapil!!

Polariss
30.10.2017 4 z 5

Napínavé, čtení mi ubíhalo, ale asi nic, co bych ještě někde nečetl. Lepší průměr

Daenerys
30.10.2017 5 z 5

Slušně! Velmi chytlavé, dobře vystavěné. Moc velká spokojenost po delší době.... alespoň pro mě - vyhovuje mi přesně tento styl, kdy se čtenář dokáže snadno vcítit do pocitů a myšlenek hlavního hrdiny... vcítila jsem se možná až tak moc, že jsem poměrně hned odhalila jednu z hlavních zápletek, což ale vůbec ničemu nevadilo. Moc fajnové počtení - napínavé od začátku do konce.

skipiii
27.10.2017 2 z 5

Tak tohle byla Dívka ve vlaku ve světle modrém :( Tak moc jsem se na tu knihu těšila a o to větší je mé zklamání. Děj naprosto monotónní-alkohol,spánek,koukání z okna a pořád dokola. Absolutně ničím překvapivá kniha.Za mě rozhodně ne.

peko
26.10.2017 5 z 5

Psychothriller jak má být! Jsem spokojená a určitě doporučuji.
Ze začátku knihy jsem sama nevěděla, co je realita, co blouznění ..... Kniha nabídne stupňující se napětí, adrenalin ... Anně jsem fandila, přestože mi dost vadila kombinace antidepresivních léků s nadměrným pití vína. Je pravdu velmi jednoduché udělat z člověka blázna, nevěřit mu, pokud je v péči psychiatra. Konec mě dostal.

Lindulinek
26.10.2017 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, kdy jsem měla na závěr i husí kůži. V první polovině jsem čekala co z toho nakonec bude a táhlo se mi to, ale závěr to dokonale vynahradil.

JitkaHambi
26.10.2017 3 z 5

Na tuto knihu jsem se hrozně těšila, takže hned, jak se objevila v prodeji, koupila jsem si ji a okamžitě jsem začala číst.Ale bohužel pro mě celkem zklamání.
1.)Poměrně brzy jsem odhalila jak to celé je a bude, takže pro mě to žádné velké překvapení nebylo
2.)Hlavní hrdinka Anna mi byla dost nesympatická, nedokázala jsem se vžít do jejich pocitů, bylo mi jedno, gjak to s ní dopadne
3.)Občas dost nelogických věcí a chování určitých osob
Shrnutí:kniha určitě za přečtení stojí, nebylo to špatné, ale u mně prostě stále vede Rachel - Dívka ve vlaku :-)

PetikH2O
25.10.2017 5 z 5

Mně se to líbilo. Jen mě trochu už štvala Anna s tím chlastem. Už musím končit, teď jsem právě dostala chuť na Merlota :D

evonra
25.10.2017 4 z 5

Hlavní hrdinku Annu autor bravurně vykresluje. Nevíte, jestli jí máte věřit, fandit, litovat, co je pravda a co fikce, jestli je schizofrenní, nebo jí jen její věčná alkoholová špička mlží úsudek… Viděla opravdu to, co popisuje? Důkazů moc není …
Takováto hra kočky s myší se line zhruba první polovinou, druhá nabere ty očekávané „psychogrády“. A protože anotace slibuje, že: „nikdo a nic není takové, jak se zdá“, těšte se na opravdu vydařený závěr.

DariDerek
23.10.2017 5 z 5

Autor mě překvapil!

anetka.repova
22.10.2017 4 z 5

Měla jsem velké očekávání a to nebylo rozhodně zklamáním. Žena v okně je rozhodně lepší, než Dívka ve vlaku, ke které je přirovnávána.

Kniha mě pohltila už od samého začátku. Rozhodně jsem byla napnutá až do samého konce.

Hlavní hrdinka na to, že byla psycholožka, mi přišla naivní. Některé situace ji mohly přijít absurdní. Ale je jasné, že si nebyla sama sebou docela jistá, když ji všichni tvrdili opak a věděla jak na tom je.

Rozhodně stojí za přečtení.

Duli
22.10.2017 5 z 5

Přečteno téměř naráz, nechtělo se mi knihu opouštět. Potřebovala jsem vědět co bude dál. Za mě čtivé, emotivní, určitě stojí za přečtení.

simika
22.10.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka nebyla z nejsympatičtějších, i když toho za sebou měla dost. Děj celkem plynul, i když agorafobických popisů mohlo být méně. Hlavního padoucha jsem odhalila tak v polovině knihy, protože se jediný choval "nelogicky situaci". Na psycholožku nebyla hlavní hrdinka z nejbystřejších, ale celkově byla kniha celkem čtivá.
A pokud jsem správně pochopila, že se jedná o prvotinu, je to slibný začátek.

piquillio
16.10.2017 5 z 5

Podmanivé, bohaté na emoce, příjemně vypjaté scény, mé oblíbené téma nedůvěry a tápání v neznámu. Rozuzlení není nijak chabé. Příjemná lahůdka.