Žena v černém

Žena v černém https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111452/bmid_zena-v-cernem-uSt-111452.jpg 4 407 123

Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají. Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit. Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály – či snad odehrávají dodnes? To nejlepší, co bychom mohli očekávat do viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky. Sugestivní atmosféru prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob, to všechno vás vtáhne do sebe – jako náruč bezedných močálů, která sevře a nepustí. Ale při rozsvícené lampě a se sklenkou něčeho dobrého je přece příjemné se trochu bát, co říkáte? Nyní také stejnojmenný film s Danielem Radcliffem v hlavní roli!... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Metafora

The Woman in Black , 1983

Emem
21.04.2016

Dobrá kniha,splnila moje očekávání, i když film byl v tomto případě asi lepší.

Majkuliena
08.04.2016 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších hororových kníh aké som kedy čítala. Je krátka, mrazivá a koniec príbehu ma úplne odrovnal

Soda14
06.04.2016 3 z 5

Je trochu škoda, že má kniha pomalý rozjezd. Nebýt prvních 50ti stránek, které jsou víceméně o ničem a skoro nepotřebné, tak je kniha skvělá. Ačkoliv tenká a "krátká", i tak dokáže podat zajímavý příběh a místy opravdu strašidelný. Chvílemi jsem prožíval skoro stejné emoce jaké pan Kipps :). Doporučuji přečíst, těch pár stránek za to stojí.

Šárka5875
06.03.2016 3 z 5

Musím říct, že kniha pro mě byla zklamáním. Na to jak je tenoučká, četla jsem ji několik dní. První polovinou jsem se vůbec nemohla prokousat. Druhá to snad trochu vylepšila. Ale i tak jsem čekala víc. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

KydlochMoris
21.02.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila...

liskarysava
20.02.2016 5 z 5

Mě se to líbilo. Knížka má atmosféru klasického gotického románu, hezky napsané.

regulax
07.02.2016 5 z 5

Myslela jsem, že se budu více bát. Ponurá deštivá Anglie, močály, bažiny, mlhy, stíny, hlasy a sem tam žena v černém. Kniha se četla jedním dechem s příjemným duchem :-) Předloha pro film je upravena a zdramatizována. Zvukové a filmové efekty udělají ten pravý horor!

Adadelka
04.01.2016

Kniha mě moc neoslovila, film je v tomto případě výjimečně lepší.

Petra de Valo
03.01.2016 3 z 5

Ku knihe ma priviedol film i divadelné predstavenie, a kým pri filme som sa ukrutne bála a zakrývala si oči rukou, kniha je iba slabý odvar. Príliš zdĺhavý úvod, nudné nekonečné opisy mokradí a bažín. Skutočný dej sa zmestil na pár posledných stránok a po pár predošlých náznakoch už vlastne ani neprekvapil, kniha vo mne nedokázala vzbudiť žiadnu hrôzu.

Samaret
29.12.2015 3 z 5

kniha se mi trefila do stylu psaní, který se mi velmi dobře čte a příběh byl také zajímavý, ale je na té knize něco, co mně nedokázalo přenést přes třetí hvězdu.
za mě průměr

katule1992
15.12.2015 1 z 5

Ženu v černém jsem si kupovala z jediného důvodu a to je stejnojmenný film s Danielem Radcliffem. A jak jsem se na knihu těšila, tak zklamání z této knihy bylo veliké. Příběh, přestože je to velmi krátká povídka se nesmírně táhl a dlouho jste čekali na zápletku či spíše na nějaké to napětí, kterou knížka slibovala titulkem : MRAZIVÝ PŘÍBĚH ZE STARÉ ANGLIE. Napětí, které vlastně ani nebylo napětí, ale spíše jediná zábava v knize přišla asi pět stránek před koncem.

Ještě bych se vrátila k délce příběhu. Malá knížečka o 144 stranách, která mi přišla ale skoro 500 stran dlouhá. Je to rozhodně stylem psaní. Příběh je posazen do staré Anglie a dle toho také je příběh napsán. Často jsem se ztrácela, musela číst stránku dvakrát a nebo strašně nudila. Bohužel žádná pozitiva mě nenapadají. Možná to bylo moje příliš velké očekávání, že jsem doufala vyrovnání knihy filmu.

Rozhodně si myslím, že příznivce filmu, tak jako jsem já, tato kniha velice zklame. Dá se říci, že v knize není skoro ani jedna věc, která je stejná i ve filmu. Jedná se o naprosto jiný příběh se stejným názvem, nudným příběhem a žádným napětím.

alfinha2321
08.12.2015 3 z 5

Čekala jsem opravdu hrozivý příběh, na který kniha měla moc dobře našlápnuto. Nakonec byla le konec takový dost předvídatelný, zejména když autorka prozradila v náznacích pointu hodně předem. Škoda, dalo by se z toho dostat víc.

Krysa1769
10.11.2015 3 z 5

Příběh měl větší potenciál, než jaký nakonec naplnil. Líbil se mi, ale film s Danielem Radcliffem mě sebral více.

Jane100
25.10.2015 2 z 5

Škoda příbehu - dalo se z něj tolik vytěžit....byly chvíle, u kterých jsem trnula hrůzou a chvíle, kdy jsem si říkala cože? Taková zvláštně rozpolcená kniha. Nápad příběhu dobrý, ale to zpracování by sneslo více...

Dousabel
13.10.2015 3 z 5

Pointa nebyla vůbec špatná, ale chtělo to prostě mnohem více strašení. Já se chci u hororu bát a ne, že mě zamrazí až na samotném konci. Škoda toho, nápad dobrý, ale zpracování nic moc.

Leskodka
07.10.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, posledních pár stran jsem přečetla jedním dechem, v tom domě bych nevydržela ani hodinu :-). Viděla jsem i filmové zpracování, líbilo se mi více.

pegascom
29.09.2015 5 z 5

K tejto knihe ma priviedlo divadelne spracovanie tohto pribehu. Nikdy by som nepovedal, ze je mozne zahrat v divadle zaner thriller tak, ze divakom behaju po tele zimomriavky. Knihu odporucam a ak budete mat moznost, tak divadlo rozhodne skuste tiez.

Marselle
23.09.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla to příjemná duchařina.

LadaMau
20.09.2015

Kniha super, přečetla jsem si ji, ale na film asi úplně nemám odvahu :), nejsem zrovna fanoušek hororů apod.. Teď ještě začínám číst knihu Malá ručka.

Budulman
28.08.2015 3 z 5

Tak nějak nevím, na knížku jsem se moc těšil, ale spokojenost se nedostavila.
Možná mě ovlivnilo to, že jsem viděl jako první divadelní hru na komorní Fidlovačce (vřele doporučuji, nezapomenutelný zážitek), potom film a knížku jsem četl až nakonec...
Určitě mě to ovlivnilo... Po tom divadle už to nebude mít ten efekt, který by to mohlo mít...