Žena filmového kritika

Žena filmového kritika https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479005/bmid_zena-filmoveho-kritika-ANU-479005.jpeg 3 134 46

Žena filmového kritika série

Facebookové příspěvky Ženy filmového kritika, jejichž autorka za ně byla nominovaná na prestižní literární cenu Magnesia Litera (a přesto si přeje zůstat v anonymitě), jsou vtipným, ironickým i nekompromisně sebeironickým – a nezdráháme se napsat až allenovským – nahlédnutím do rodinného soužití ženy a muže. Což většina lidí nad 30 let nejspíš důvěrně zná. Co však už nezná, jsou specifika soužití ženy se zvláštním druhem muže: filmovým kritikem. Texty svými ilustracemi doprovodila umělkyně s pseudonymem Toy_Box, pozoruhodná, neuhýbající a mimořádně talentovaná ilustrátorka, malířka a komiksová autorka.... celý text

maja11231
05.01.2020 1 z 5

Nic moc, doufám že už knihu nikdy neuvidím.

*Lucias*
04.01.2020 1 z 5

Vtipné asi jen pro matky na mateřské ale určitě né dovolené a intelektuály, co píšou ty sáhodlouhé komentáře na csfd, které nikdo nečte. Jedna hvězdička za krásnou obálku.

Mona-Lisa
02.01.2020 5 z 5

Za mě skvělé! Přijde mi super, že si takhle někdo ze sebe umí udělat prdel, nebrat se vážně, je řezavě sarkastický, ale zároveň nikdy nesklouzne k lacinému humoru. Navíc, když jste tak trochu cinefil a své nejbližší okolí doslova buzerujete otázkámi ohledně filmů a mnohdy i (samozřejmě nevědomky) vnucujete svůj názor, pohled člověka z druhé (trpící) strany je zajímavý a osvěžující. Zkonzumováno na jeden zátah, jako sklenička dobrého vína za dvě cesty vlakem za potlačování hlasitého smíchu, bublajícího, díky každé stránce. A pro to všechno doporučuju.

hermína14
26.12.2019 3 z 5

Připomnělo mi to smsky kamarádek na mateřské dovolené, kterým chyběla "důstojná" společnost. Dvakrát jsem se pousmála, ale dám přednost Zabijáku K.F.:)

Evinac
14.12.2019

Zábavná a jazykově vytříbená kniha pro všechny věkové kategorie o úskalí života nedokonalé ženy s nedokonalým mužem. Pro filmové fajnšmekry i analfabety. Rozesměje, pohladí, zahřeje a povzbudí. Skvělé čtení.

Daisuke
10.12.2019 1 z 5

Tohle nemělo nikdy opustit web.

Jsou blogy, které offline fungují - tenhle mezi ně nepatří. Rozsahem se kniha podobá spíše delší seminární práci, a to by za 279 Kč bylo moc i v případě, že by psaní bylo opravdu dobré. A ono není - bohužel jde spíš o normální blogové pindy matky v domácnosti, kterých je na idnesu dvanáct do tuctu...