Kouzelné přání

Kouzelné přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305896/bmid_kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4 552 140

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell , 2012

Mischone
14.01.2019 5 z 5

Kdybych mohla dát více hvězd tak bez váhání dávám. Tato knížka je tak úžasná, že by se dala číst znovu a znovu. Vykreslený vztah sourozenců je tak krásný, děti jsou k sobě hodné, jsou samostatné a inteligentní. Z knihy plyne mnoho poučení, které by děti měly znát. S dvojčaty procházíme kouzelná místa plná pohádkových postav, které (jak si myslíme) dobře známe, ale vše je jiné než jsme si dosud mysleli. Nebudete už na pohádkové postavy pohlížet stejně jako dřív. Tuto knihu a další její pokračování hltám jako když se Bastián vrátil ze školy a hned usedl k Nekonečnému příběhu, aby zjistil jak to bude dál.
V knize je vše tak hezky napsané i to, jak by se k sobě lidé měli chovat, že to máte chuť vnutit úplně všem. Naprosto skvělá knížka, ze které jsem nadšená snad víc, než věková kategorie, pro kterou je určena :D

Jarmila97
09.01.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná Určená sice mladším než jsem já ale pro mě byla teď při vánočním stresu naprosto skvělá,oddechová a příběh byl velmi hezky zpracovaný ;)

bibi.r
29.12.2018 4 z 5

Shodou okolností jsem tuhle knížku četla hned po dočtení velmi vychvalované Nikdyuš.
A tohle byla pecka.
Příběh možná nebyl tak originální, protože v podstatě pracuje se stereotypem již mnohokrát použitým: "Dítě nebo děti se propadnou do pohádkového světa." Ano vím, to už tu bylo nesčetněkrát, ale já to miluju.
Máme tu klasické pohádky a klasické pohádkové postavy a zároveň zcela nový pohled na ně a jejich příběhy.
PS: Miluju Červenou Karkulku :D, ta je tak příšerná, že ji musíte milovat všichni.

Mojepočteníčko
28.12.2018 4 z 5

Tohle byl vážně mazec! Co stránka, to údiv! Knížka mě bavila, představivost jela na plné obrátky, hrdinové získali moje sympatie a těším se, co autor vykouzlí v dalších dílech :-)
(Víc info v recenzi zde nebo u mě na blogu)

roman9276
28.11.2018 4 z 5

(SPOILER) Dostal jsem od knihy přesně to, co jsem čekal. Chris Colfer nás vezme do kouzelného světa pohádek prostřednictvím dvojčat Alex a Connera, kde nám popisuje, co se vlastně stalo poté, co se Růženka vzbudila, co Sněhurka byla zachráněna, a nejvíc se mi líbilo vysvětlení, co se vlastně stalo s Malou mořskou vílou. Skvěle zakomponovaný do příběhu sourozenců. Jasně, je to knížka pro děti 10-15 let, ale mě se to líbilo! Sice trochu pomalejší rozjezd, za to skvělá jednohubka.

Amy864
06.11.2018 5 z 5

Tuto knihu si rozhodně stojí zato přečíst. Je to skvělá kniha, už ji čtu podruhé. Moc se těším na další díly. Je nádherně psaná a má poutavý a zábavný příběh. Kniha mě překvapila odlišností příběhu od ostatních pohádek.

zulka
16.10.2018 5 z 5

Zajímavá kniha z pohádky doporučuji

Melcrovka
16.10.2018

Tuto knihu jsem odložila asi po sedmdesáti stránkách. Ze zde zveřejněných komentářů jsem měla pocit, že to bude bavit i dospělého, ale je to na mě moc dětské. Hvězdičkami nehodnotím, protože pro cílovou skupinu, tedy 10-15 let, to bude určitě velice čtivé, nápadité, zábavné. Mě už toto ale nebavilo.

unicorn1
12.10.2018

Je to krása. Asi si přečtu i 2. díl B-D.

Denisa153
06.10.2018 5 z 5

Výborný, perfektní, úžasný příběh...
Nemám slov, určitě to není kniha jen pro děti, asi si ji užijí víc, ale mě v mých 25 naprosto uchvátila.

hogo
26.09.2018 5 z 5

nejlepší kniha na světě

Zuzvil
25.08.2018 3 z 5

Dávám 3,5 hvězdičky, kdybych měla o 10-15 let méně, tak bych dala určitě 4*. Na plný počet to za mě není, protože Harry Potter je proste jen jeden. Autora knihy znám ze seriálu Glee a nenapadlo by mě; ze je to tak zdatný spisovatel. Kniha je paradne vymyšlená, bravurně vystaveny příběh, má to nápad, šmrnc a kouzlo. Určitě doporučuji k přečtení, nactileti budou nadšeni a my starší se vrátíme do pohádkového světa a kraaasne si oddychneme.

NinaStikova
08.07.2018 4 z 5

Ačkoliv do věkové kategorie nepatřím, příběh mě do sebe vtáhl a já hltala úplně každou stránku. Jde o výbornou kombinaci klasických pohádek, na rozdíl od nich ale jednotlivé pohádkové postavy dostávají hlubší charakteristiku. Nejvíce mě bavila Červená Karkulka, takovouhle ji vážně jenom tak někde nenajdete.
Přiznávám, že se vyskytlo pár prostodušších pasáží, u kterých jsem si říkala, že je to skutečně knížka pro jinou cílovou kategorii, ale dá se to přehlédnout. Ano, konec byl celkem předvídatelný, ale cesta k němu rozhodně ne.
Moc se mi to líbilo a hned jsem se vrhla na další díl.

DancerJaneBooks
20.06.2018 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tak tohle bylo fakt boží!
Jak jsem tuhle knížku začínala číst, tak jsem si říkala, jestli mě to vůbec bude bavit atd... Ale potom se z toho vyklubal tak skvělý příběh! Nejvíc mě to začalo bavit od toho, jak skočili do Země příběhů. Vůbec nevím, čím mám začít.
Ze začátku to byla taková normální knížka. Prolog byl zajímavý a hezký, ale jelikož jsem nevěděla do čeho jdu, tak jsem ho tak moc neocenila. Mapa všech království a lokalit v Zemi příběhů se mi moc líbila. Paní učitelka Petersová na mě působila tak divně, nevím jak to mám popsat. První moment, co se v knížce objevila Alex, tak jsem myslela, že to bude taková ta typická šprtka. Jenže nebyla šprtka, jenom prostě byla chytrá. Náhodou je to super holka, já bych se s ní ráda bavila. Conner je už na první pohled sympaťák a celkem i komik. Jako sourozence jsem ty dva úplně zbožňovala! Nějak od začátku, jak se dostali k deníku muže, který taky hledal věci na Kouzlo splněných přání, jsem si myslela, že to mohl být jejich táta. A byl. Jejich táty mi bylo moc líto. Žabák mi byl už od začátku moc sympatický. Na to, že to je autorova prvotina, to je fakt pecka. Někdy mi ten příběh připomínal Bratz, protože v jednom díle to bylo na stejné téma jako v téhle knize, akorát, že tohle bylo víc do podrobností a o hodně lepší. Vždycky, jak jsem to četla, tak mi to připadalo jako z nějakého filmu. Dost se divím, že to není i film, protože jsem si to uměla perfektně představit jako ve filmu. Teď mám strašnou chuť si pustit ty jednotlivé pohádky, co tam byly zmíněné - Locika, Červená Karkulka, Sněhurka, Šípková Růženka, Popelka... Konec jsem si představovala tak, že najdou všechny věci na Kouzlo splněných přání, ale bylo to nakonec úplně jinak a jsem za to ráda, protože to nebylo tak předvídatelné a očekávané. Zlé královny mi bylo, upřímně, celkem líto. Chris Colfer musí mít vážně obrovskou fantazii, že ke každé pohádce dokázal vymyslet, co bylo dál. Tuhle knížku zařazuji do nejlepších knížek a Chrise Colfera do oblíbených autorů. Nutně potřebuju druhý díl! No, a teď se jdu dívat na pohádky :D

kikidok
17.06.2018 4 z 5

Knížka spíš pro mladší čtenáře (12-15). Velmi zajímavý pohled na pohádky a očekávaný konec, který stejně překvapí.

markyblue
17.05.2018 5 z 5

Knize nebylo co vytknouti,vtipná,napínavá v leckterých chvílích i romantická a vůbec nejlepší kniha co jsem kdy četla

pipa36
24.04.2018 4 z 5

Už Vás někdy po dočtení pohádky napadlo "A co bylo dál?" Nespokojili jste se s prostým "A žili šťastně až na věky..."? Tato knížka Vám tuto odpověď dá.
Dobrý nápad, dobré zpracování, dávám 4 hvězdy.

mrakosh
06.04.2018 5 z 5

když někdo veme známou věc a dodá jí svou kreativitou netušené rozměry (jako tady) pak je to hustý

SknihouVrukách
30.03.2018 4 z 5

Milá rozprávková knižka,ktorá ukazuje čo bolo po známom "žili šťastne až kým nepomreli". V knihe odkrývame tajomstvá a prežívame tajomstvá. Hlavní hrdinovia trošku naivní. Nepáčilo sa mi, že niektoré predmety našli náhodou. Autor to mohol viac opísať a spraviť to napínavé. Akcie v knihe bolo veľa.

marketa.ul
19.03.2018 5 z 5

Tohle je dokonalost. Nemám slov. Nádherné propojení s pohádkovým světem. Hned zítra si pořídím druhý díl. Mám pocit, že jsem právě dočetla první díl své nové nejmilejší série.