Želva, o které se nikdo nezmiňuje

Želva, o které se nikdo nezmiňuje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19506/zelva-o-ktere-se-nik-19506.gif 4 5 2

Souborné básnické dílo Jiřího Voskovce vznikalo ve 30. letech v Československu, kdy byl Voskovec aktivním členem Devětsilu, dále za studií ve Francii a později ve Spojených státech. Voskovec kladl důraz na výpravnou stránku a některé básně psal ve formě kaligramů a poetistických obrazců.

Poezie
Vydáno: , Garamond

Bája89
25.03.2022 4 z 5

Československá meziválečná avantgarda mě fascinuje, co si jen pamatuju. Prakticky okamžitě dostávám intelektuální Pavlovův reflex. A tady jsem měla možnost poznat Jiřího Voskovce zase trochu jinak. Některé jeho texty jsou tak krásně dadaisticky hravé, ale jiné mě naopak úplně obtekly bez jakékoli emoce, naopak koláže mě hodně bavily. Jedná se vskutku o velmi zajímavý průřez jeho tvorbou. Po dočtení v mně přetrvával pocit spokojenosti a vůně dob dávno minulých.

mahdal
13.03.2022 2 z 5

Tato sbírka byla pro mě zklamáním; nejprve se tváří jako hravá poetistická sbírka, poté jakoby na ni dýchl duch experimentální poezie (předčasné?). No alespoň jsem si rozšířil obzory k Voskovcově díle.

Jiří Voskovec (p)
česká, 1905 - 1981
1957  76%Balada z hadrů
1965  87%Osel a stín
1980  92%Kat a blázen
2007  95%Korespondence I
1980  93%Hry Osvobozeného divadla

Kniha Želva, o které se nikdo nezmiňuje je v