Ze života knihomolky

Ze života knihomolky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416922/bmid_ze-zivota-knihomolky-Nje-416922.png 4 816 240

Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky další povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad napsaná přímo podle tebe.... celý text

Humor Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Book Love , 2019

HankaL.
01.03.2024 5 z 5

Já se tam na několika stránkách poznala .

Katka2382
12.02.2024 5 z 5

No překvapilo mi že je to komiks.
Za pár minut bylo prečteno a no ano poznala jsem se v tom mockrát.

Vidlička
24.01.2024 2 z 5

No, je vidět, že mi už není šestnáct, což je asi tak cílovka, ale pár stránek samozřejmě dobrých a pravdivých. Jen být ten její bojfrend, tak už jsem dávno za horama...

adevis
10.01.2024 3 z 5

Záležitost na pár minut. Přečetla jsem při návštěvě knihovny a ani si ji nepůjčovala domů. Bylo to milý, rozkošný, příjemný.

Renike
29.12.2023 5 z 5

Komiksy nevyhledávám, podstatě jsem ani nevěděla, že táhle kniha je komiks, než jsem si vzala do ruky. Ale mile mě překvapila. PŘESNĚ SE S TOU HOLKOU ZTOTOŽNÍM :D
Každá strana pravda :)))

lencin
21.11.2023 5 z 5

Ano. To jsem já :-)

JancaMia
19.10.2023 5 z 5

Na knihu jsme se dlouho těšila, udělala na mě "kuk" v knihovně a já jsem neodolala. No co Vám budu povídat , co stránka ,to mi problikávalo hlavou "to jsem celá, to je knížka o mě a pro mě " =) ... více asi netřeba dodávat .. Půjčeno z knihovny.

Čand@
19.08.2023 5 z 5

Ááách! Ako veľmi ja jej rozumiem :-)

Lovehorses365
21.07.2023 5 z 5

Chvílemi jsem si říkala jestli Autorka nepíše o mně;)

uzivatel5475
22.05.2023 5 z 5

Skvělá, pohodová knížka.
Skoro ve všech obrázcích jsem si říkala:
PŘESNĚ to jsem já!

Jenny46
14.05.2023 5 z 5

Komiksová krátká kniha, ale vystihuje všechno proč milujeme knihy takové pohlazení po duši...

ydnac
13.05.2023 5 z 5

TOHLE
JE
BIBLE
KNIHOMOLŮ :-)

Taky je to o mně :-) a o všech ostatních, kteří se v knize najdou a milují knihy :-).
Ach jo, škoda že to bylo tak krátké, vždycky jsem nadskočila u nějakého obrázku a říkala si: "PŘESNĚ".
Musím si ji koupit, protože pokud nebudu mít po ruce jiného čtenáře, tak tady najdu spřízněnou duši .
KRÁSNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!

Knihotyna
09.05.2023 5 z 5

Jedná se o komiks, černobílý a s úžasným tématem - jaké to je být knihomolka - co děláme, co neděláme, co nesneseme a jak trávíme svůj život s knihami :).
Co velmi oceňuji je fakt, že v knize jsou zmíněná ne jen knihkupectví, ale také knihovny! A jaké to je být knihomolem v knihovně, kde je tolik knih, ale i půjčování knih má svůj limit :D.

Teri27
26.04.2023 5 z 5

V hodně situacích jsem se viděla. Moc se autorce povedla.

DominaCZ
08.02.2023 1 z 5

Nic.
Doslova NIC na tom není.
A to když řeknu já, která ráda jak ilustrace a ztvárnění života kresbičkami, protože se o ilustrace pokouším takže je dokážu ocenit, tak příběhy popisy povídky atd, tak tomu věřte.

Nemá to vizuální krásu, nemá to děj co vás přiková i když je to kraťunký, nemá to nic díky čemuž to je MUST HAVE.
Tam jako fakt není nad čím se usmívat a pokud to někdo dělá, tak je mimo stejně jako autorka.
Pokud vás tohle nadchne, tak skutečný knihomol právěže nejste. Ten totiž umí ocenit a čas věnovat pouze SKUTEČNĚ KVALITNÍM kouskům, ne samozvaným brakům.
Prostě nic čím by to zaujalo nebo bylo nutný se to vydávat.

Já chápu že je trendy v týhle době být vším okolo a tak když přečteš v životě dvě knihy, už seš knihomol jak sviňa, ale ne, to že čtete jako úplně normální lidi z vás knihomoly fakt nedělá.

Luciluc
04.02.2023 5 z 5

"Knihy tě dokážou přenést na kouzelná místa."
Když jsem po přečtení Introvertky v hlučném světě a Když se introvertka vdá zjistila, že autorka vydala ještě tuto knihu, chtěla jsem si ji pořídit do sbírky. A že to byl oříšek, sehnat ji ve fyzické podobě...ale povedlo se a tak jsem si ji mohla nadělit pod stromeček. Ze všech tří knih je právě v této nejvíc situací, se kterými se ztotožňuji (např. "party podle mých představ" :-), "knihomolské štěstí", očichávání nových knih, nalepené cenovky na deskách, dále pak str. 109, 115, 128...). Mile překvapilo uvedení knižních tipů autorky. Opět jsem měla při listování úsměv na rtech a bylo to knihomolské pohlazení po duši. Určitě doporučuji.
"Když vedeme čtenářský život, prožíváme několik životů najednou."

Grohlinka
24.11.2022 2 z 5

Kratoucky komiks, ktery knihomolkam a knihomolum asi nerekne nic noveho. Mozna jen, jak je s nimi vlastne zivot tezky. Nenachazim zadny smysl v papirovem vydavani tohoto druhu knih, mozna jako vychovny nastroj pro budouci male ctenare, k tomu by ale postacila jina forma. Bytostne mi vadilo, jak si autorka protireci!

Štěpinambura
02.10.2022 5 z 5

Dokonalá kniha! Líbila se mi od začátku až do konce.

Lenka2533
26.09.2022 5 z 5

V tomto se musí poznat snad každý knihomol :D Opravdu je to jako kdyby mi někdo četl myšlenky, nebo mě pozoroval v nějakých situacích. Některé věci mě dokonce překvapily, protože jsem si myslela, že je dělám jen já a jsem blázen :D
Je to miloučké, úsměvné a moc hezky zpracované. Kresba se mi moc líbila.
Myslím si, že každý knihomol by si to měl aspoň prolistovat, protože to je zkrátka o nás :)

Snoopi
01.09.2022 4 z 5

Komiks, šitý všem knihomolům na míru. Pochopí ho jen ti, jichž se tato "vášeň pro příběhy, skládané z písmenek" bytostně dotýká. Kniha je to milá, vtipná i humorná, s notnou dávkou nadsázky parodující počínání této poněkud "lehce ujeté komunity" :-)
Najdeme zde i tipy na pár zajímavých knih. Přesto mi připadá, že je určena spíše dětem a dospívajícím, kteří si se čtením a čtenářstvím neví rady. Obsahuje totiž rady až téměř "agitační", které mají čtenářům pomoci: "Choď častěji do knihovny. Mají tam ideální podmínky na čtení, knihy jsou zdarma a nemusíš se cítit provinile, když nedočteš knížku, která se ti nelíbí." Autorka zmiňuje i různé druhy knihoven... včetně "nástrah", které na čtenáře čekají /např. když ze spousty vybraných knih v knihovně musí volit jen jednu, neboť byl překročen limit/. V podstatě nás chce přesvědčit o tom, že na naší vášni není vůbec, ale vůbec nic špatného :-)
Zde jsem se našla, mluví mi přímo z duše a těší mě, že nejsem jediná, koho tohle "šílenství" potrefilo.
Všechny vykreslené scény mi byly hodně blízké, včetně té s "nasáváním odéru nových knih do nosu": uznávám, že tato "čichačská vášeň" je daleko návykovější než kdejaká droga :-) Prozatím jsem však nedospěla do fáze, kdy si čtu i za chůze, nos zabořený mezi stránkami. Na takové blázny občas natrefím v MHD: naprosto jim rozumím, divím se ale, že o kolizích těchto "knižních chodců" stránky černých kronik mlčí: že by k nim přeci jen nedocházelo?
I mě knihy "pokouší a křičí na mě", ať je otevřu, takže kvůli nim odsunuji jiné "nepodstatné" věci... A když potkám dalšího knihomola, ihned rozjedu detektivní pátrání a nenápadně koukám přes rameno, co právě čte... Mám také tendence oslovovat autory knih, které mě nadchly... Jen pár věcí nedělám: nemám ráda knižní série a knihy nefotím do sociálních sítí.
Kniha se mi moc líbila, oceňuji i krásné ilustrace. Nedá mi to, abych v závěru necitovala pár důvěrně známých momentů:
"Cítím se tak smutně a prázdně. Jako bych postrádala část sebe sama... Nic už nedává smysl... Zrovna jsi dočetla knížku, že jo?... Ano, můj život už za nic nestojí..."
"Nechápu, proč s sebou musíš tahat tolik knížek. Vždyť je dneska určitě nepřečteš všechny...." "Tuhle už jsem skoro přečetla a ještě jsem se nerozhodla, do které se pustím pak." (Pozn.: A já dodávám: co kdyby se mi ani jedna z nich nelíbila?)
"Když vidím, jak někdo čte stejnou knihu jako já... je to, jako bych potkala nového kamaráda."
"Když vedeme čtenářský život, prožíváme několik životů najednou."
"Knihy mi dokážou zprostředkovat ryzí radost a probudit ve mě nadšení do života. Ale stejně tak mi dokážou zlomit srdce a proměnit mě v slzavé údolí. Občas mě dokonce naprosto emočně vyždímají."
"Nejhorší obavy knihomolů: že budeme mít volnou chvíli, ale nic ke čtení /vlak bude mít třicet minut zpoždění/.. . že dočteme dobrou knihu a pochopíme, že žádnou stejně tak skvělou už nikdy nenajdeme... že knihu omylem poškodíme..."
"K čemu dalšímu můžeme použít knihy... jako způsob, jímž se vyhnout konverzacím s neznámými lidmi..."