Ze zápisníku námořníka

Ze zápisníku námořníka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338686/bmid_ze-zapisniku-namornika-Wws-338686.jpg 4 55 35

Humorné zápisky z cest výletní lodí, kde mladá autorka rok pracovala jako člen posádky. Ž de maňifík rok in France! Zajímalo vás někdy, jaké to je žít na lodi? Nebo ještě jinak, jaké to je žít a pracovat na lodi? Co všechno tam člověka může potkat? Třeba vypasená krysa, zloději, stávka a Marie, o ano hlavně Marie… Nejúžasnější jsou ale rána, jednou vám za oknem plave labuť, podruhé máte mokré nohy (což je na lodi docela alarmující!) a někdy doufáte, že se neprobudíte vůbec. První věc, kterou se člověk na lodi naučí je slovo „salut“ což znamená „na zdraví“ a vlastně se naučí pít cokoli, co obsahuje alkohol, hlavně rum. Prostě jedna tužka, jedno strouhátko, jeden deník, jedna loď a jeden rok, rovná se miliarda šíleností.... celý text

syskas
23.06.2017 4 z 5

Pohodová oddychovka. Ideálna na leto, dovolenku...

Lumíček
20.06.2017 5 z 5

Musim Katce podekovat, ze jsem doslala upozorneni do zpravy. Kniha me velice bavila. Humor opravdu pripomina p. Bocka, ale o to lip. Takovych knih by melo byt vic a pevne doufam, ze tato mlada a talentovana spisovatelka brzy napise dalsi knihu. Neni nad to smat se nahlas :)
Pixie zmizely dve ponozky, z kazdeho paru jedna. Hadame, ze si z nich krysa sije kabatek, aby se mohla znovu vydat na mrazene susenky k Marii :)))
Proste kus dreva, na nem napatlane ultra silne lepidlo, doprostred se nasype nejake hamu pro milacka krysacka, on na to dostane chut, prilepi se, a az do smrti bude mit na nozickach snowboard :)))
Proste krysa, tedy mop, uzasne. Takze diky Katko. Jen tak dal.

Sandy_Sandy
19.06.2017 1 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení, že se jedná o velice podobnou knihu jako je Aristokratka. Bohužel, čekalo mě hořké zklamání, jedná se puze o slabý odvar a mám pocit, jako bych četla jinou knihu než většina zdejších komentujících. Humor se často opakoval, místy se až zoufale snažil napodobit deníkovou humoristickou literaturu, jako je Aristokratka, avšak s mnohem horšími výsldky. Absolutně jsem nepochopila, proč postavy chvílemi mluví anglicky a chvílemi česky, když to pro děj nemělo žádný smysl - byla to snad saha o natažení děje poznámkami pod čarou?
Knihu jsem se sebezapřením dočetla do konce, ale kdybych ji odložila ve třetině, o nic bych nepřišla. Jak jsem psala na začátku vtipy se opakují a autorka nemá čtenáři co nového nabídnout - nejedná se ani o kvalitní humornou knihu, ani o zajímavé čtení jak to chodí na lodi.

ElizabethK
15.06.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila sama autorka. Nezjišťovala jsem nic o obsahu a rovnou jsem se vrhla na čtení. Podle názvu knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale skutečný námět mě zaujal daleko více, než mé původní představy.
Velmi jsem se pobavila, výborná humorná oddechová kniha.

kloin
11.06.2017 5 z 5

Přečetl jsem si na základě upozornění od autory. Musím poděkovat, protože jsem se opravdu často zasmál od srdce a nahlas. Rozhodně doporučuji. Drobná poznámka, četl jsem ve verzi "mobi" a bylo by přehlednější poznámky psát třeba kursivou.

Lucienka
10.06.2017 4 z 5

Oddechovka, u které se zasmějete od srdce. Souhlasím s romikp, že humor je podobný na Aristokratku, i když ta nasadila laťku hodně vysoko..
Můj první e-book, ale jako knihomol staromilec jsem ho četla vytištěný :-)
Držím palce do dalších počinů mladičké autorky.

tatafa
09.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, už dlouho jsem se u žádné nepobavila tolik :) i když nemám ráda deníkové zápisy u této knížky mi to překvapivě nevadilo a velice mile mne, jako neangličtináře, překvapilo a potěšilo, že autorka přidala i překlady k dialogům v cizím jazyce :) Vřele doporučuji!!!

baghira
06.06.2017

Přečetl za dvě odpoledne a kniha si vysloužila příspěvek do diskusního vlákna "U které knihy jste se smáli nahlas?". Protože jsem se nahlas smál.
Dík, Katko.

Jaruš7
04.06.2017 5 z 5

Za ten záviděníhodný odvaz, za výdrž, za bojovnost, za reprezentaci české bystrosti, ( pro mě extra zvlášť) - za objev lehkovážného stylu psaní, za sympatický optimismus, za vzorovou iniciaci zdolávání jazykových bariér u čtenářů, za přátelské srdce na dlani dávám 5*.
Citace :"Pokud se hádá inteligent s blbcem více než minutu, hádají se již blbci dva. Pokud se nehádám vůbec, jsme blbci oba a je to v pořádku.
Pasažér si stěžuje, že má v talíři piliny. Číšník Tibor mu vysvětluje, že to nejsou piliny, ale zvláštní druh sýra zrající na slámě, a proto má takovou dřevitou chuť."
Počteníčko jedna radost, je fajn být v obraze, takže raději asi znovu jachta.

Tofinka
03.06.2017 5 z 5

Suprová knížka!!!
Chvílemi jsem se musela přemáhat, abych neskončila se záchvaten smíchu na podlaze (stačilo, že jsem se sem tam něčemu zasmála a lidé kolem mě se na mě otáčeli s nechápavým výrazem :D)... Nejvíce mě asi pobavila Marie, vysoce schopný a vůbec ne věčně přiopilý inženýr a samozřejmě také nezvaná krysa... eeeh... pardon vlastně „mop.”

Manyna
03.06.2017 5 z 5

Byla jsem oslovena paní autorkou, abych knihu zhodnotila. A já musím dát za krásných pět hvězdiček, a to z prostých důvodů: 1) kniha mi stylem sedla jak "prdel na hrnec" (výborně zvolena deníková forma), 2) mám ráda tento typ humoru, 3) malinko mi připomínala knihy od Bočka, 4) dozvěděla jsem se pikantnosti o chodu lodi, 5) bombastický postavy - Marie, inženýr, 6) případ s krysou... atd. atd.
Kateřino, klidně bych uvítala i dvojku (knihy myslím, ne vína) :-) skvělá práce!

zuzik2301
31.05.2017 5 z 5

Naprostá bomba! Moc jsem se pobavila a určitě si knížku přečtu ještě několikrát.

romikp
31.05.2017

31.5.17Staženo, co stránka, to smích od plic, a to jsem přečetl jen 5 stran.
Kniha psaná stylem Evžena Bočka (kastelána na zámku v Miloticích) - Poslední aristokratka, atd.
30.10.2017
Čte se samo, i díky stylu textu. Stránky letí jako kilometrovníky na dálnici (mimo D1) při maximální povolené rychlosti;)
Příjemné a oddychové čtení, mohu jen doporučit.

ahojj
01.04.2017 5 z 5

Ještě nikdy jsem nenarazila na knížku ,která by mě dokázala takto pobavit.:) Neuvěřitelně humorné ,skvěle napsané.Co víc dodat ...Opravdu smekám a děkuji .:)

vodovodnice
24.03.2017 5 z 5

Knížku jsem pořídila od Autorky na Startovači. Ale už ji seženete na internetu v knižní i elektronické podobě.
Autorka má skvělý smysl pro humor a knížka se čte sama, v tramvaji jsem se chechtala až se na mne lidi otáčeli :-) .
Je to o autorčině práci na lodi, kde pracovala 1 rok a o trampotách posádky.
Knížka pro doplnění na konci knížky obsahuje fotografie.
Knížka se mi moc líbila a vřele ji každému doporučuji.

deníky Francie

2021  79%Vůně citrónu
2018  92%Jsi láska ví
2017  76%Ze zápisníku námořníka
2022  82%Vůně inkoustu
2017  79%Ze zápisníku pokojské

Kniha Ze zápisníku námořníka je v