Zbouchnul jsem Satanovu dceru

Zbouchnul jsem Satanovu dceru https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412033/bmid_zbouchnul-jsem-satanovu-dceru-9km-412033.jpg 4 257 86

Přišla si pro jeho duši, ale odešla s jeho srdcem. Román Carltona Mellicka III, autora s ohromující fantazií a nezaměnitelným stylem, je romantickou komedií, jaká tu ještě nebyla. Obyčejný mladík Jonathan vede bezstarostnou existenci v domě z lega. Přes den z kostiček staví nové modely, po večerech chodí do baru popíjet s kamarádem Šódžim, zápasníkem sumó, nad nímž pravidelně vítězí démon alkoholu. Život se Jonathanovi zvrtne ve chvíli, kdy se u něj doma objeví démonka Veška s úsměvem na rtech a překvapením pod srdcem. Jonathan se s ohromením dozvídá, že Veška s ním před devíti měsíci otěhotněla… ačkoliv on sám dosud žil v domnění, že se žádnou ženou nikdy nic neměl. Také si vždycky myslel, že stát se otcem a manželem bude peklo na zemi, ale opravdu neměl tušení, že takhle doslova…... celý text

Literatura světová Fantasy Erotika
Vydáno: , Carcosa

I Knocked Up Satan's Daughter , 2011

martinstefko
26.07.2019 4 z 5

Nakladatelství Carcosa sáhlo knihou „Zbouchnul jsem satanovu dceru“ po dalším povedeném titulu, kde Carlton Mellick III podtrhává své spisovatelské schopnosti a ukazuje, že i když si vybral hodně specifický žánr literatury, jeho příběhy se skvěle čtou, jsou zábavné, ale přitom vás sem tam třísknout i nějakou tou hlubší myšlenkou. Dívejte se na bizarro, jak chcete, ale „Zbouchnul jsem satanovu dceru“ ukazuje, že to je soběstačný žánr, který není jen o tom, aby to bylo všechno divné, ono to může taky skvěle fungovat.

tucnak67
24.07.2019 odpad!

Po první knize je toto absolutní hrůza

tovlasek
16.07.2019 5 z 5

Když se napíše, že kniha je romantická komedie, tak i tak jsem nečekal, že to co dostanu je skutečná romantická komedie...dokonce mnohem lepší romantická komedie než se dají najít v televizi, protože pan Melick III měl pravdu když říkal, že to co tomuto žánru chybí jsou démoni a jiné kokotiny.
Kniha je velmi čtivá, postavy jsou skvělé a zamilujete si jak Jonathana a jeho cestu za to aby se postavil všem, kteří ho považují za lůzra. Tak Vešku která je nevinná zamilovaná démonka a ultimátní zlatíčko.
Na závěr je už jen třeba říct čtěte, bavte se, snažte se vyvolat sukubu a hlavně láska hory přenáší.

Däniken
09.07.2019 5 z 5

Carlton Mellick III ma oravdu bujnou fantazii. ZJSD je tak ujete, ze musim hodnotit peti hvezdama. Kez by to nekdo nekdy chtel zfilmovat!

trudoš
06.07.2019 5 z 5

To bylo tak krásně ujeté, že se mi nedostává slov. Samozřejmě jde o to, zda všechnu tu nadsázku bezpodmínečně přijmete, nebo jí s bigotní nenávistí zavrhnete. Protože víc možností vám Carlton Mellick III nedá. Ostatně sama anotace zmiňuje ty nejpodstatnější motivy - život komplexně provázaný se stavebnicí Lego a nevědomé zbouchnutí sukuby, což následně vede k plánování pekelné svatby. A třebaže je příběh ve svém důsledku strašně banální, bizarní imaginace a autorova láska ke korejským romantickým filmům tomu dává neskutečné grády. Vyprávění přitom v rámci hororového žánru nesklouzává k bohapustému výčtu nechutností a násilností, ale zůstává v sympaticky komediální rovině. Navíc si hrdiny nejen že zamilujete, přestože jde o asociály par excellence, ale hlavně jim do poslední minuty budete držet palce, ačkoliv to znamená popřít hned několik společenských dogmat. Ale ruku na srdce, kdo z nás kdy nebyl ve skrytu duše nesmělý Jonathan a dívka, o jejíž srdce musel bojovat, usměvavá Veška?

Mrkvaakh
02.07.2019 5 z 5

V předmluvě se Mellick přiznává, že nad ním mají romantické komedie jistou moc – jakmile je začne sledovat, nemůže přestat. Fascinují ho svou neskrývanou stupiditou, a tak se rozhodl jednu napsat. Co to v jeho případě znamená? Představte si, že žijete ve vlastnoručně postaveném domě z lega, čekáte dítě se sukubou a váš nejlepší přítel je amatérský zápasník sumó. Máte? Tak to jsou prosím základy Zbouchnul jsem Satanovu dceru. Bizarro knížky, která je o tom, že rodinu si člověk nevybere, láska nezná hranice pekla a stavebnice lego je výtvor Satanův.

Na bezmála dvou stovkách stránek Mellick provětrá každé klišé romantických komedií, takže si užijete rozchody, usmiřování se, návštěvy rodin, přípravy na svatbu… Jen se tím vším táhne ironie, za jakou by se nestyděla ani Jane Austenová, tu a tam dojde také na krvavou lázeň a nechybí ani klasická dávka podivností. Zároveň se kniha místy docela neskrytě přiklání k anime estetice, jako by chtěla přiznat, že v jádru její zápletka připomíná řadu hentai seriálů – což není vada na kráse.

Děj je přímočarý, utíká rychle a konec je ukrutně uspokojivý. Po poslední stránce jsem měl pocit, že jsem sice právě dočetl něco strašně stupidního, ale nemohl jsem se od toho odtrhnout. Takže se Mellickovi povedlo zachytit přesně to, co na romantických komediích tolik obdivuje. Zbouchnul jsem Satanovu dceru sice není takové WTF jako Strašidelná vagina, ale role romantické bizarro komedie se zhostila skvěle. Závěrem musím dodat, že překlad od Milana Žáčka je opět vynikající a jsem upřímně rád, že se o tenhle extrémně okrajový žánr u nás stará někdo natolik schopný.

humor erotika romantika sukuby Lego (stavebnice) fantasy bizarro fiction

Carlton Mellick III