Zbohom, moja krásna / Žena v jazere

Zbohom, moja krásna  / Žena v jazere https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217875/zbohom-moja-krasna-zena-v-jazere-217875.jpg 4 17 2

Další vydání ve slovenštině - ve dvou románech Marlowe pomáhá dámám v nesnázích.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Farewell, My Lovely / The Lady in the Lake , 1981

Ivan F
26.01.2021 4 z 5

Moje prvé dvojstretnutie s Philom Marlowom dopadlo výborne. Mám rád takzvanú drsnú školu a trefné prirovnania spolu s metaforami, ktoré sú v jeho temných príbehoch, to je úplná paráda. Okrem toho príbehy majú v sebe jemný cynizmus a to éterické čosi, čo mi vždy naplní časť duše vyhradenú pre literatúru spokojnosťou a blahom. Knihám v podstate nie je čo vytknúť, sú akýmsi etalónom pre tento druh literatúry, ktorý nepotrebuje šokovať detailnými opismi brutalít, ale naopak je to celé písané v náznakoch a to mi sedí, predsa len stále musím zapojiť aj predstavivosť. Okrem toho to má strán tak akurát, tým pádom kniha nenudí a ani sa jej neprejem. Slovná hnačka tak, ako ju opísal Stephen King, sa nekoná.

lucifuk
09.11.2013 5 z 5

Skvelý Phil Marlowe v asi najznámejšom príbehu. Kniha je skutočný základ, všetkých detektívok.

Raymond Chandler
americká, 1888 - 1959