Závity ulit

Závity ulit https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377515/bmid_zavity-ulit-NZW-377515.png 4 254 95

Život píše svoje vlastní osudy a zaznamenává je do minulosti každého z nás, tak jako závity ulit, nedají se smazat nebo změnit, ačkoli bychom dali cokoli za to, kdybychom se jich mohli jednou pro vždy zbavit. A nakonec je musíme přijmout a začít psát nové, mnohdy povedenější, příběhy. Stejně jako Marta, jejíž život se právě zhroutil a teď je postavena před úplně nové výzvy a problémy. Jak se s nimi popere? Dokáže překonat stín, který poznamenal její osobní i pracovní život? Poetické vnímání reality se prolíná s rockovým stylem a hranice se stírají. Někdy se nám realita zdá být povrchní a klamavá… nebo se k ní stavíme s příliš velkými předsudky, a když prohlédneme, býváme příjemně překvapeni? Co čeká na Martu – najde sílu začít znovu a čelit svým životním kopancům? Pretty Woman z Holešovic se každopádně nikdy nevzdává!... celý text

Knihomura
08.11.2023 4 z 5

Od začátku bylo téměř jasné jak to dopadne, přesto se velmi dobře četlo. Vtipně napsáno.

WaN635
18.10.2023 5 z 5

Někdy přečtu v knize cca 15 stran a vím, že pro mě bude hodně těžké knihu přečíst.
No a někdy se v tomto prvním dojmu spletu a kniha se přede mnou rozvine a já ji prostě neodložím, ani kdyby já nevím co :-) .
Opravdu pěkný příběh, který se čte úplně sám.
Příběh je ze života, jednoduchý, bez náhlých zvratů, hysterických výlevů a má hezký konec.

Zuzulinka
25.08.2023 5 z 5

Krásný a ještě krásněji napsaný příběh!! Četlo se to samo!!

LeHor
07.08.2023 5 z 5

To se mi taaaak líbilo. Příběh ze života, kterých je určitě spousta, tušíte, jak příběh dopadne a stejně musíte číst a číst....
Super oddychovka, která mne vytáhla ze čtecí krize.

Janis060
05.07.2023 5 z 5

Tohle bylo príma čtení. Už dlouho jsem se tak nenasmála. k téhle knížce se budu určitě vracet při "blbé" náladě.

jarkaska
30.05.2023 5 z 5

Krásná oddechovka. Přečtena během dvou dnů, protože se nedalo přestat číst. Tuto knihu mám doma od jejího vydání. Mám ji i s věnováním Martiny Málkové, která pochází kousek od mého bydliště a je sestrou mého bývalého spolupracovníka.

vklaskova
10.05.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem si v knihovně půjčila jen kvůli pěknému obalu :-)
Četla se jedním dechem, velmi mě bavila hlavní hrdinka. Závěr byl trochu předvídavý a sklouzávalo to do klasické romantiky, ale určitě omrknu další díla této autorky!

Ada0004
28.03.2023 5 z 5

Teda to bylo taaaak krásné počtení ! Naprosto mne nadchlo! Milé pohlazeni po duši . Příjemná oddychovka , která tak hladce, sametově plyne mezi prsty s lišáckým úsměvem skrytým v pravém koutku Tak tuto knihu asi budu muset mít po ruce, aby si člověk mohl udělat radost

Marcik7
26.03.2023 5 z 5

Tak tohle jsem si vážně užila a byla to "jízda" - kdo si knihu přečte, pochopí. Krásná práce s jazykem a byl by to i pěkný scénář k filmu, úplně jsem to viděla. Zajímavé hlavní postavy se zajímavými osudy. Určitě zkusím ještě něco jiného od této autorky.

PetraBery
19.03.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky, čte se velmi lehce. Příběh Marty, které nerozvážnost změnila směr, kterým se její život ubíral. Úsměvné, ironické dílko, které mě určitě nezklamalo.

Doubravka1975
17.03.2023 5 z 5

Moc pěkný, pohodový příběh .
Lidská duše možná vypadá jako šnečí ulita, samý závit, samá rýha ...

Mateo67
25.02.2023 5 z 5

Kniha mě moc překvapila. Mile. Začátek klasický až nudný, nic převratného, ale jak se na scéně objeví Matějka, stane se z toho jiná jízda. Obě hlavní postavy zajímavě vymyšleny a chemie, která mezi nimi od první chvíle probleskne, pak tryská z každé stránky. Milé, vtipné a ne hloupé! Nádherné slovní obraty, krásná obálka a jeden z nejzajímavějších názvů. V daném žánru špička. Konečně zase kniha od české autorky, po jejímž přečtení se nemusím vyhrabávat ze splínu, ale naopak se jen tak pro sebe usmívám.

N.i.n.a
18.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem narazila náhodou a vlastně netušila, co mám čekat.
Musím říct, že o co v knize půjde a jak dopadne mi bylo jasné už po dvou, třech kapitolách. A i když byl příběh podle mě velmi předvídatelný (a i přestože nesnáším 100% happy endy), musím pro její čtivost hodnotit kladně.

HelaF
11.02.2023 5 z 5

Chuťovka - toto mě přišlo jako první slovo na jazyk po zavření dočtené knihy. Otevřela jsem ji prvně v čekárně u lékaře, pak četla do noci a ráno dočetla. Milé, úsměvné, zábavné, dialogy mě bavili a předvídatelnost vůbec nebyla na škodu.

shecoola
09.01.2023 5 z 5

Skvelý román zahalený do úsmevných konverzačných dialógov, v ktorom každý má svoje šrámy v závitoch ulít. Som rada, že sa dej okolo nesympatického Milána (už len to meno!) preklopil do oveľa zaujímavejšieho deja s Adamom. Po Dvojitom gambite Závity ulit autorkin talent jednoznačne potvrdili. Teším sa na ďalšiu knihu od autorky :)

jituliste
04.01.2023 4 z 5

Byla to velmi přijemná knižní oddechovka, taková jednohubka, přečteno za chvíli. Bylo to zábavné, hravé i předvídatelné, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

marwinmh
20.12.2022 4 z 5

Předvídatelný děj, avšak to mi u knih tohoto typu vůbec nepřekáží. Hlavní postavy, prostředí, vzájemné dialogy mě neskutečně bavily, a knihu jsem měla přečtenou během chvíle.

harena
13.11.2022 5 z 5

Byla jsem velice mile překvapená knihou české spisovatelky Málkové. Příběh je psán s lehkostí a humorem, má spád a po přečtení zanechá v duši pohodu a radost. Já si ji snad pro ten příjemný pocit přečtu ještě jednou. To je opravdu kniha pro radost.

zdenaR
23.10.2022 4 z 5

Čtivá knížka psaná lehce a s vtipem, dobré odreagování.
Taková moderní červená knihovna, která vám navodí příjemnou náladu.

pydla
14.10.2022 3 z 5

Může lidská duše vypadat jako šnečí ulita? Co rok, jeden závit na ni?
Název knihy je zavádějící, snad trochu do filozofična, ale jedná se o příjemnou, úsměvnou, mírně romantickou oddechovku. Marta za svým dosavadním životem udělala tlustou čáru a nechala se najmout jako soukromý řidič, protivným, náročným, uštěpačným právníkem. Vzala to jako výzvu a záhy zjišťuje, že ji začíná bavit poznávat tajemnou duši právníka Matějky.
Pro mě jedno z mála příjemného překvapení češkého autora.