Zasvěcení

Zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54995/bmid_zasveceni-D4d-54995.jpg 4 266 55

Mysticko biografický román, ve kterém se prolínají staroegyptská mystéria. Biografický proto, protože autorka čtenářsky oblíbených knih o józe, popisuje své zajímavé vzpomínky na minulé životy ve velmi dávném Egypte. Najdeme zde mimo jiné výběr z učení velkokněze Ptahhotepa, který vysvětluje okultní zákony vesmíru, lidské duše osudu. Dále bohatství myšlenek, zážitků zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky názorně vysvětlují zákony karmy znovuzrození. Autorka podává významné svědectví, udává směr v našem chaotickém věku. Sféry, které popisuje, jsou různé: vývoj citlivého děvčete, rány osudu, Jež určují proces zrání; vrchol krize, Který vede do průlomu nové existence záhadným zpusobem se prolíná s hrůzami poslední války. Celá zkušenost je podporovaná silnou osobností. Kniha, ve které se prolíná biografie, román mystické učení, podává napínavý obraz záhad zasvěcení, jehož hluboká pravda vždy dráždila fantazii. Je to zároveň nejobsažnější reinkarnační zpráva, která umožňuje získat hluboký vhled do působení karmy z života do života. První vydání.... celý text

Romány Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Aquamarin

Einweihung , 1972

Klamm
20.05.2016 4 z 5

Stejně jako níže uživatel Džanaka, vnímám tuto knihu jako povinnou četbu pro každého zájemce o duchovní vědu. Zvláště pak pro ty, kteří jsou neochvějně přesvědčeni o existenci reinkarnace. Ale abych se vyhnul příliš zdlouhavému komentáři, odkazuji zájemce na recenzi knihy.

Eva88
25.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, ve které při opětovném čtení najdu vždy něco nového.

Yamunka
05.01.2016

moje Top! vracím se velmi často :)

3nitka
01.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, ktorá patrí medzi moje top. Čítala som ju viackrát a rada sa k nej znova vrátim.

džanaka
12.12.2015 5 z 5

Wow ;-) Povinná četba pro každého zájemce o duchovní vědu.

Eva2424
11.10.2015 5 z 5

Jedním slovem fantastická kniha, obsahuje všechno, co jsem potřebovala vědět :-).

jakafe
17.09.2015 4 z 5

Velmi poutavě napsaný román, který má v sobě silný příběh, plný útrap i blaženosti, prodchnutý duchovním poznáním a vhledy do pradávné civilizace. K různým poznatkům se často vracím a pročítám je znovu, myslím, že je to kniha, které stojí za to věnovat místo v knihovně. Přesto jednu hvězdu ubírám, protože ne se všemi duchovními poselstvími se mohu ztotožnit, některé mi přijdou zavádějící a poplatné tomu, co chtějí duchovně hledající slyšet. Ale jako celek skvělé.

Sarri
12.09.2015 5 z 5

Neskutečný příběh, mystický, plný hlubokých mouder a prastarého učení o pochopení Bytí. Musím přemýšlet nad tím, co všechno je v této knize skutečné, co všechno se opravdu stalo. Jsem na pochybách, ovšem někde uvnitř vím, že takové věci se dějí, ať už k jim zaujímáme jakékoli stanovisko, jakýkoli postoj. Je to fascinující kniha, určitě doporučuju přečíst a hluboce dumat nad tím, co se snaží autorka předat lidem. Elisabeth Haich musela být vážně zajímavá žena =)

bh69
20.08.2015 3 z 5

Pro mně s postupem čtení větší a větší zklamání. Napřed to vypadá na seriozní biografickou a duchovní literaturu, ale pak to rychle sklouzává do pseudoduchovních autorčiných fantazií a výmyslů ... Škoda, že to tímto způsobem shodila, některé pasáže a myšlenky jsou dobré.

Janka7
05.08.2015 5 z 5

Elisabeth Haich mě s tímto příběhem dostala. Věřím ji toto vyprávění, které snad psala o sobě a o životě ve starém Egyptě. Krásné, úžasné čtení, četla jsem několikrát. Jedna z nejlepších knížek, které doporučuji mít v knihovně.

Betty11
14.04.2015 5 z 5

Všichni máme za sebou již mnoho prožitých životů, a v každém tom životě se snažíme být o kousek lepší a platíme za své předchozí životy. Rodíme se v zapomnění, ale přesto navazujeme přesně tam kde je třeba. Naše prožitky a životní zkušenosti jsou naše bohatství. Ta kniha je veliký poklad a ne každý je dozrálý k jejímu přečtení a přijetí obsahu. Pokud vám však záležitosti karmy nejsou cizí, pak si knihu v každém případě přečtěte.

Znovuzrozená
09.12.2013 5 z 5

Kdybych si směla ponechat pouze jednu jedinou knihu, určitě by to bylo právě Zasvěcení. Její jedinečný obsah v sobě ukrývá vše podstatné s čím se lze ve světě projeveném i neprojeveném setkat. Hluboký text této knihy je opravdu zasvěcující a vede ke skutečnému pochopení mysteria bytí. Určitě se k této nádherné knize ještě mnohokrát vrátím a pokaždé v ní najdu něco jiného, dle svého probouzejícího se uvědomění.

Varvara
10.06.2013 4 z 5

Velmi zajímavá a poutavá kniha. Akorát někdy autorka píše o svých poznatcích a zkušenostech, jako by byly obecně platné, což nejsou/nemusí být.

L.u.c.i.e1986
04.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Původně jsem ji chtěla dát kamarádce jako vánoční dárek, jelikož mě přitahovala a to nejen svým obalem, ale nakonec jsem si ji díky radě pána pracujícího v knihkupectví nechala a přečetla... Donutí vás přemýšlet. Přemýšlet o tom, co je, co bylo, co bude a jak to vlastně všechno je... Jelikož jsem člověk, který věří na minulé životy, tak mi tato kniha hodně dala!!! :)

lara25
29.05.2012 5 z 5

Úžasná kniha. Mohu jí číst opakovaně a stále v ní nacházím nové a nové moudrosti života. Doporučuji.