Pán tichého království

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Zástupci noci. Je čím dál chladněji. Studny Moci slábnou a Noc získává na síle. Piper Hecht ve zdraví přežil souboj se Zástupci a stal se velitelem křížové armády Sublima V. Okolo trůnu Grailské říše se stahuje síť intrik. Hechta podporuje legendární čaroděj Cloven Februaren, jenže i pro něj je obtížné poradit si s dávnými bohy, kteří stále touží využívat lidské osudy k vlastním cílům. Mnohozápletková rychlá akce se opět odehrává ve světě, překvapivě podobném našemu a odhalujícím základy mechanismů moci. Přeložil Robert Čapek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25290/big_pan-ticheho-kralovstvi-g4l-25290.jpg 4.220
Série:

Zástupci noci 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Brokilon
Originální název:

Lord of the Silent Kingdom, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Pán tichého království

Turlogh
17.06.2021

Snad ještě lepší prvního dílu . Do hry vstupují další hráči a mocní čarodějové. Els Tag alias Piper Hecht objevuje svoji rodinu, svůj původ, své kořeny... Děj graduje, patriarchové umírají a noví povstávají, zástupci noci se mají čeho bát, Piper a jeho armáda drtí vojska nepřátel jak louskáček a já se bleskurychle super četbou blížím konci druhého dílu trilogie. Opět nezbývá než doporučit k přečtení všem. Howgh.

md2602
16.06.2020

Krásná kniha, asi nejlepší díl. Nesouhlasím s negativními komentáři. Dle mého názoru někteří čtenáři nepochopili "o co jde". Mapa:-)...doporučuji si zopakovat zeměpis, děj....to samé, ale dějepis. Před autorem smekám.


ludek.n
04.06.2019

Dobrodružství hrdinů, kteří se postavili strašlivé moci démonických Zástupců noci, pokračují. A stejně jako v první knize cyklu i tady se jedná o vpravdě bohatýrské čtení s mnoha jednotlivými zápletkami, pohnutými osudy a panteónem nejrůznějších postav, počínaje hrdiny, přes bojovníky, intrikány, zločince a vrahy až k prastarým Bohům, kteří ne vždy mají s lidmi ty nejlepší úmysly. Je to náročné čtení, délkou i obsahem. Přestože už známe základní premisy světa, v němž se pohybujeme, máme jakous takous představu o jeho fungování a Piper Hecht, Pinkus Ghort či Bronte Doneto jsou naši staří známí, nic v tomto románu nedostaneme zadarmo. Vedle bojových akcí je tu spousta intelektuálního přemýšlení, které občas věci spíše zatemní a zkomplikuje, než aby je vyjasnily. Probít se těmi šesti sty stranami textu je skutečně nelehký úkol, zvláště když dynamika příběhu není autorovou preferencí a spíše než dechberoucích scén, jdoucích rychle po sobě, si užijeme těžkopádného utahaného tempa, které sice nezapře mohutnou epičnost, ale pohříchu i notně uspává. Na rozdíl od předchozího dílu se už pravda tolik neplácáme v jednotlivých dějových liniích a chaosu, vyvolanému neznalostí, ale pořád to ještě nestačí, abychom si vyprávění naplno užili.

Excalibur73
10.04.2016

Výborná knížka, ještě lepší než první díl. Jen jediná poznámka: království za mapu.

Careza
09.07.2015

Moc líbilo, krásně živě čtivě píše pan Cook. Doporučuji. Zřejmě je to i skvělým překladem. Škoda, že nemohu číst v originále neb neumím.