Děj se vůle Noci

Děj se vůle Noci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167958/bmid_zastupci-noci-dej-se-vule-noci-0FT-167958.jpg 4 15 5

Zástupci noci série

< 3. díl

Piperova sestra Heris a jeho předek Cloven Februaren, Devátý Neznámý, chtějí Hechta zapojit do vlastního boje proti návratu temného boha Kharoulka Chodce. A pološílená císařovna Katrin chce, aby vedl armády Říše Grálu na východ na křížovou výpravu proti Pramánům, dávným souvěrcům. A mezitím se svět všude kolem nich mění. Zimy jsou každým rokem delší a mrazivější a moře čím dál mělčí. Kraje na severu a vrcholky pohoří pokrývá vrstva sněhu a ledu. Síla Studní Moci na celém světě slábne. A stará zla, Zástupci Noci z časů před časem, se začínají vkrádat zpět na svět. Genialita vypravěčského umu Glena Cooka spočívá stejně jako kdykoli dříve v doteku lidství – ve vojácích, kteří se chovají jako skuteční vojáci, v mužích a ženách, kteří žijí, smějí se, milují a mají skutečné naděje a skutečné obavy a spojuje je odhodlání čelit přicházející Noci.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Brokilon

Surrender to the Will of the Night , 2009

Turlogh
17.06.2021 4 z 5

Jsem trochu zklamán, jak obsahem tak i ukončením trilogie... Slabší díl než dva výborné předešlé. Děj se dost tříští a místy i zamotává, i zkušený čtenář občas trošku ztrácí přehled, hlavní hrdina Piper se dostává poněkud na vedlejší kolej, řekl bych. Jsem tak nějak rozladěný a říkám si, že pan Cook asi neumí napsat pořádný, hektický závěr trilogie. (Totéž se mi totiž stalo u jeho druhé trilogie Kroniky černé legie, první dva díly výborné a čtivé, závěrečný třetí díl, děj stagnuje, poměrně nuda a skoro jsem měl problém knihu dočíst, skoro jako by to psal jiný autor. ) Takže ty čtyři hvězdy spíše nadsazuji, jako poděkování za ty první dva díly. Howgh.

md2602
01.06.2020 5 z 5

Krásná kniha...100 %, škoda že se nedočkáme pátého dílu. Už teď mi všichni chybí.

ludek.n
07.06.2019 4 z 5

Po třetí se vydáváme do Cookova magického světa, kde jsou lidské osudy úzce svázány se strašlivými Zástupci noci. Po dvou knihách a více jak tisícovce stran už se konečně můžeme soustředit na příběh samotný, aniž bychom se ztráceli a tápali v neznámu. Také už jsme se sžili s hlavními protagonisty a bereme je, tu více tu méně, za své, fandíme jim a proklínáme je. A protože jsme si už zvykli a zorientovali jsme se ve vší té nábožensko-politické mohutnosti místního světového řádu, chápeme co, kdo, proč a jak… samozřejmě nemůže přijít nic jiného, než přehození výhybky a všechno je zase jinak a začínáme, když ne od začátku, tedy úplně někde jinde a s něčím jiným. Cook si to na nás připravil opravdu chytře, přesto mně kdesi na pozadí šimrá pocit jisté nucenosti a nastavované kaše stylu co dům dal, když už vařit není z čeho. Na druhou stranu se Cook v této knize pustil do rozvíjení i vedlejších charakterů, které byly doposud hodně upozaděné. Dočkáme se tak kromě pitvání životních osudů dominantního Pipera Hechta i dalších zajímavých osobnostních vstupů, ať už je to císařovna Katrin Ege nebo Piperova sestra Heris. Každopádně třetí kniha Zástupců noci získala na čtivosti, a i když nemůžu říct, že by mě Cookův styl psaní a rozvíjení zápletky kdovíjak uhranul, přesto jsem se s Hechtem a spol konečně začal trochu více bavit.

LucieWiki
26.02.2019 5 z 5

neví někdo, zda některá z autorových knih nenavazuje dále na Zástupce noci? i kdyby jen ve volném pokračování.... případně zda-li se nechystá další pokračování.... bylo to super ;) ale nemám ráda takhle otevřené konce

Excalibur73
10.04.2016 5 z 5

Po dvou dílech jsem měl na začátku trošičku problém se do trojky začíst, ale povedlo se a i tato knížka byla výborná. Piperově kouzelné rodince nelze než držet palce. Výborný otevřený konec trilogie a pak kouknu na Goodreads a vidím čtyřku:). Snad jediná poznámka k překladu a editorovi. Věřím, že to musela být pekelná fuška a povedlo se, jen občas se vyskytne podivnost jako např., že v jedné knize je Anna z Menardu a v další je to Anne. V případě jména Titus je Titovi a v případě Pinkus je Pinkusovi. Jsou to drobnosti, čtení byl zážitek s totální mobilizací mozku a spoustou srandy.

Glen Cook
americká, 1944