Záskok

Záskok https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172161/zaskok-172161.jpg 3 110 28

Humorný román z divadelního prostředí o tom, že i druhořadí herci občas dostanou svou šanci. Zatímco krásný a talentovaný Josh Harper, alter ego lorda Byrona, kterého hraje, jde z role do role a chystá se na kariéru v Hollywoodu, jeho kolega Stephen McQueen s nešťastným jménem mnohem slavnějšího, již zesnulého hollywoodského kolegy je odborníkem na mrtvoly v televizních seriálech, a navíc zaskakuje za Joshe ve hře o Byronovi. Akorát že záskok za supermana kypícího zdravím nikdy není potřeba -- dokud se na něj neusměje štěstí. A nejde tu jen o záskok divadelní, ale i postelový...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Understudy , 2005

HanaNov
13.09.2014 2 z 5

Pro mě opravdu velké zklamání! Ze všech Nicholsových knih jsem byla nadšená, bohužel Záskok k nim nepatří. Jak mě v Jednom dni chytla za srdce nápaditost, skvělý vyprávěcí styl, forma a nádherné podání úžasného příběhu, tak v Otázce za deset lehkost a svěží nevtíravý vtip. Záskok na mě oproti tomu působil veskrze uměle, zbytečně a šroubovaně, a to zejména v pasážích, které měly být cíleně neotřele vtipné. Právě tyto pasáže mi připadaly až spíše trapné, bylo to, jako bych se dívala na nízkorozpočtový film, vytvořený s nálepkou "skvěle se pobavíte". Přitom se v těchto případech vesměs jedná o nízkou zábavu, z níž doslova čiší ona umělá a nepovedená snaha bavit za každou cenu. A přesně takhle na mě působil Záskok. Nedokázala jsem se do příběhu začíst, všechno na mě působilo až strašlivě nereálně, hlavní hrdina mi lezl na nervy a zejména pak jeho sáhodlouhé rádoby vtipné myšlenkové pasáže.
Doufám, že Nicholsova příští kniha (pokud nějaká bude) se pokusí alespoň se přiblížit pomyslné vysoko posazené laťce Jednoho dne a nebude se snažit nutně pobavit. Vždyť samotný příběh Záskoku by v jiné optice a jiném podání mohl být velmi dobrý, bohužel ona "zábavná" linka knize více než jen uškodila.

Greg25
22.08.2014 4 z 5

Pomalinku plynoucí (ne)děj s mnoha popkulturními odkazy a čtivostí, jak je Nichollsonovým dobrým zvykem. Dost záleží, jak moc vám sedne hlavní hrdina, mně sedl hodně - je to tak civilní obyčejný hrdina s tolika chybami, takový looser, ve kterém se ale občas musí vidět každý, komu se občas něco nedaří. Jestli Otázka za deset měla problém s koncem, tak Záskok má jediný problém - je to spíš takový románový fejeton, nic pro milovníky dějových knížek, ale narážek a ironie je tu naštěstí přehršle. 80%

Jodie
25.02.2014 3 z 5

Asi nejslabší, co jsem zatím od Nichollse četla, stylově se mi to líbilo, ale hůř se mi to četlo díky tomu, že v podstatě všechny postavy byly hrozně nesympatické :( Děj také příliš neubíhal, připadalo mi, že v prvních dvou třetinách knihy se vlastně vůbec nic nestalo.

Peťulka3
07.02.2014 4 z 5

Jeden den se mi líbil víc, takže proto ty čtyři hvězdičky.

simonabr
08.01.2014 3 z 5

Předchozí dvě knihy byly podle mě o dost lepší, tady se mé očekávání a těšení na ni zdaleka nenaplnilo (lépe řečeno téměř vůbec), pořád jsem čekala, kdy se to KONEČNĚ rozjede, ale autor se vcelku opakoval a humorným románem bych to taky nenazývala:-(

azeret
03.01.2014 4 z 5

Jeden den byl sice lepší, ale i tak se mi líbila a docela by se mi mohla líbit i zfilmovaná :-)

Melani
04.11.2013 4 z 5

Děj sice má několik slabších míst, ale na druhou stranu dost silnějších na to, aby se hodnocení převážilo do kladných hodnot. Při srovnání s ostatními knihami autora ji osobně řadím mezi jeden den a otázku za deset. Čte se asi nejlíp z nich, ale chybí tomu trochu uvěřitelnější příběh a realističtější postavy. Jako odpočinkový čtení je to ale perfektní.

exitus
22.10.2013 3 z 5

Je nefér přistupovat ke knize s přehnaným očekáváním, protože "ta první knížka od tohohle autora byla úžasná". Nicméně, čtenář se neubrání. Oceňuji, že příběh byl úplně jiný, kniha se dobře četla a byla hodně vtipná. Nicméně ke konci trošku ztrácela dech a mě přestal hlavní hrdina, Stephen, ne Steve :), vlastně zajímat. Kromě toho mi romantická linka přišla lehce nepravděpodobná.

muži humor anglická literatura manželství divadlo herci mezilidské vztahy

David Nicholls
britská, 1966