Záhrobie

Záhrobie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123820/mid_zasveti-CYS-123820.jpg 4 251 40

Zář série

Bethany sa pomaly spamätáva z vyčíňania mocného démona Jaka Thorna. Život v mestečku Venus Cove sa vracia do starých koľají. Nikto netuší, že Jake pripravuje pomstu štýle – na Dušičky, v deň, keď sa stretáva svet mŕtvych so svetom živých, využije príležitosť a Bethany unesie do záhrobia. Milosrdný anjel však vo svete číreho zla nemôže žiť večne a je iba otázkou času, kedy dôjde k rozhodujúcemu stretnutiu medzi pekelnými a nebeskými mocnosťami. Svet stojí na pokraji apokalypsy. Ktorá strana prejaví viac odvahy v rozhodujúcich okamihoch? Nepohltia pekelné plamene nakoniec aj tú najčistejšiu lásku? Xavier, Gabriel a Ivy sú rozhodnutí nájsť Bethany, no pekelné brány sa neotvoria pred hocikým. Pomocnú ruku musí podať aj najmocnejší archanjel Michal.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Hades , 2011

kacaaba
21.09.2014 4 z 5

Začátek mě docela nudil, ale pak se to rozjelo. Jsem zvědavá na poslední díl.

Ivy
20.08.2014 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se nadšeně pustila do druhého a no... nadšení mě postupem čtení pomalu ale jistě opouštělo. Změna prostředí, kde se děj odehrává se mi nezdál jako úplně zdařilý krok. Po téměř nesmysluplném důvodu, proč Jack Beth unese jsme se ocitly v Zásvětí. Celé Zásvětí bylo pro mě těžké si představit. A navíc všichni ti záporňáci na jednom místě, nic pro mě. Na druhou stranu tam bylo spoustu momentů, kdy jsem se při čtení bavila i když v určité části knihy jsem byla rozhodnutá, že si třetí a poslední díl rozhodně nepřečtu, ale konec mi zase přidal na zvědavosti takže ano, až se mi dostane další díl pod ruku pustím se do něj.

Roselunda 1928
04.08.2014 5 z 5

Takže.
a) Obálka není tak zdařilá.
b) Bethiny kámošky jsou pitomé. Zahrávat si s duchy? To bych neudělala ani já, a mě hrabe dost :P.
c) Jake je hnusák, podvodník, lhář, a já nevim co ještě. No, taky co se dá od démona očekávat, že...
d) Xavier je ještě víc super než v jedničce. Mít takového kluka ve třídě, tak jsem s kámoškama věčně rozhádaná :DDDDD
e) Taky nesmím vynechat to, že je Xavier opravdu šílenej. Do Bethany:) Ale to jenom posiluje moje sympatie k němu.
f) Je mi hrozně líto Hanny a Tuckera.
f2) Nechápu oslovení Lucifera "Tatíčku"!
g) Nesmím zapomenout pochválit Beth, i když ani nevím za co. Prostě se mi její chování líbilo.
h) Zápletka dobrá, nenudila jsem se.
ch) Dokonce jsem se u toho i pobavila, zvláště u epilogu ;)

Shrnutí? SUPER!!!!!!!!!

Scharks
16.07.2014 4 z 5

Milé pokračování hezké série. Místy trošku zdlouhavé a lehce nudné (občasná natvrdlost Beth mě doslova ubíjí), ale v závěru je více akcí a celkové čtení bylo velice příjemné. Jsem zvědavá, jak třetí díl tuto sérii zakončí :o)

Anne Leyyd
11.07.2014 4 z 5

Spíše 4 slabší hvězdy. Po nepříliš zdařilém začátku (a TOTÁLNĚ NELOGICKÉMU sednutí Beth na motorku) se příběh začal odvíjet mnohem lépe a v celku si skóre polepšil. Bylo to tedy povedené pokračování série Zář, která určitě není k zahození a za pozornost stojí.

Sérii bych doporučila všem, kteří máte rádi knihy s andělskou tématikou a též vám, kteří jste četli 1. díl a líbil se vám. Začátek se snažte nějak přežít a věřte, že pak už je to lepší. Mnohem ;-)

trynitrix
13.05.2014 3 z 5

Ja nevím nejak mě to nenadchlo začátek jsem četla zdonucení :-D ale pak už docela konec chytl , tak jsem zvědavá jak bude vypadat poslední díl tak snad se to zlepší.

Perla
26.03.2014 4 z 5

Ja si myslím že je to skvelá kniha a nie je tak nudná ako som počula.

2368
14.03.2014 2 z 5

Jedním slovem NUDA , strašně zdlouhavý děj, hlouho se nic moc neděje a až posledních pár kapitol má nějaký spád. Tahle část se moc nepovedla, nevím jestli sáhnu po posledním díle.

bzdenca
09.01.2014 4 z 5

Pěkný druhý díl, ale lépe se mi četla jednička. Jsem zvědavá na trojku :)

Majafa
23.11.2013 5 z 5

Krásné pokračování příběhu, knížka se mi četla lehce, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne a už se nemůžu dočkat až si přečtu, jak to nakonec dopadne.

Alena_S
08.11.2013 5 z 5

Je znát, že už to není pohádka, že už jde do tuhého.
A je to pekelně (doslova) strhující čtení!

Kačíí01
02.10.2013 3 z 5

Nic moc knížka, víc se mi líbila jednička :)

Markett
21.09.2013 5 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila. První díl byl skvělé seznamování s postavami a tady se to rozjelo. Hrozně se mi líbilo, jak to autorka napsala. Musím se taky přiznat, že mi to chvílemi připomínalo horor. U některých scén jsem se docela bála, ale věděla jsem, že to prostě dobře dopadne. Popis Jakea byl opravdu mistrovský a občas z něj šla docela hrůza, ale je to přeci jenom záporák. Bylo to hodně napínavé a jsem ráda, že Bethany se opět setkala s Xavierem. Konec je tak otevřený, že se těším na další díl. :)

janulle1997
01.08.2013 5 z 5

Tato kniha se mi více líbila než první díl. Bylo tam více napínavého děje.

Eryl
29.07.2013 4 z 5

Jak už bylo řečeno, druhý díl je rozhodně lepší a zajímavější než první a Bethany se, dalo by se říct, zbavila své najivity. Přesto nemůžu dát pět hvězdiček.

JajaAP
12.05.2013 5 z 5

Velmi zajímavé pokračování. Bethany mi už nepřijde tak naivní, možná proto, čemu všemu je v zásvětí vystavena. Zatímco první díl byl jak z červené knihovny, plný romantických chvil Beth a Xaviéra, tak ve druhém díle moc příležitostí být spolu nedostanou a o to zajímavější a intezivnější to je. Já jím tu lásku až za hrob vážně věřila. Konec byl zajímavý, jen mě mrzí, že na zakončení celé série si ještě pár měsíců musíme počkat. Ale jinak doporučuji přečíst.

Lucka.79
15.03.2013 4 z 5

Druhý díl se mi líbil oproti prvnímu podstatně víc, jak děj, zápletka, i hlavní hrdinka už mi nepřijde tak moc naivní, jako v prvním díle. Hodně zajímavý byl konec .... jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dále.

Kateriska
27.08.2012 4 z 5

Kniha mi v některých částech připomínala Upíří deníky a v některých zase Stmívání. Děj už není tak předvídatelný jako u prvního dílu, což je určitě plus. Musím říci, že skoro všechny postavy jsem si opravdu oblíbila. Je řečeno, ,,že hlavní hrdinka je rozkošně naivní", což je trošku pravda. I když je hlavní hrdinka anděl, určitě jí musí dojít pojem sex, když už ho v prvním díle probírala se svojí nejlepší kamarádkou. Je ale pravda, že si jako anděl nedokáže s nikým jiným než s Xavierem pohlavní styk představit. Kniha nás staví do dvou odlišných vztahů dvou andělů. Bethany je zamilovaná do Xaviera, přesto že je člověk a lidská Molly je zamilovaná do Garbiela, který člověk rozhodně není. Jak to dopadne tu psát nebudu.
Je zde dost cizých slov a tak mi musel slovník cizých slov ochotně asistovat. To ale plno lidem určitě vadit nebude, protože jsou sečtělejší než já. Mě to ale jako patnáctileté trošku vadilo. Oproti prvnímu dílu, který byl rozjezdový, se druhý více rozvíjí, přicházejí nové postavy, nová témata a postavy se vyvíjejí dalším směrem. Jedná se o náročnější díl, opak prvního, který byl oddechový. Kniha má nádhernou obálku, jako všechny díly trilogie a fialová barva knihy je nádherná.
Přes všechny klady ale dávám jen čtyři hvězdičky. Knihou jsem se prokousávala docela nesnadno. Ale poslední díl si určitě přečtu. Konec Zásvětí mě na to navnadil.

ciniminisek
28.06.2012 4 z 5

Začátek nic extra,ale ak to chytlo rychlý a dobrý spád.Jsem vážně zvědavá na třetí díl.

dqenisa
03.06.2012 4 z 5

No oproti prvnímu dílu se mi tenhle líbil víc. Hlavně ty pasáže s Jakem. Je hezké jak se autorka v tomto příběhu snaží ukázat všemocnost lásky.

australská literatura andělé

Alexandra Adornetto