Poskvrněná svatozář

Poskvrněná svatozář https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460550/bmid_poskvrnena-svatozar-bWZ-460550.jpg 4 263 48

Zapovězená královna série

Jako nemanželská dcera vévody žila Emilia Lancasterová dvacet let jako běžný občan, přestože jí v žilách kolovala modrá krev. Ovšem když celá královská rodina tragicky zahyne při smrtícím útoku, následnická linie prudce změní směr. Se svým nemocným otcem ustanoveným králem a bez právoplatného dědice je Emilia nucena vystoupit ze stínu a začít se smiřovat s osudem, po kterém nikdy netoužila. Chtějí, aby se chovala jako hodná holčička. Chtějí, aby si na hlavu narazila blyštivou korunu a držela jazyk za zuby. Brzy je čeká zklamání.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Dirty Halo , 2019

mysanda20
29.03.2021 odpad!

(SPOILER) Podle recenzí jsem čekala úžasný příběh.Ale vůbec mě to nechytlo.Emilie byla ubulená blbka,která skoro celou knihu bulela. Škoda další díl vynechám

retrivr
28.03.2021 3 z 5

Pohádka o Popelce v jiných kulisách. Děj má spád, ale je velmi předvídatelný. Nebo nejsem ta správná cílová věková skupina.

Kukicka
27.03.2021 4 z 5

Tohle bylo snad nejrychleji prectenych 270 stran v mem zivote :-D. Velmi slibne rozjeto na vsech frontach. Carter, Alden, Owen, koruna. Hmmm :-D. No jsem velmi zvedava co nam dalsi kniha/y prinesou. Objektivne je to spis 3,5 hvezdy. Zatim kniha spis pripomina divci romanek nez strhujici roman pro zeny plny intrik, zhaveho sexu a nadavek. Kdyby toto v uvodu nebylo napsano, tak se nad tim nepozastavim, ale takhle to proste musim zminit. Ale je to opravdu ctive a jak rikam slibny zacatek

Pedruska01
26.03.2021 5 z 5

Na tohle jsem se celkem dost těšila. Znělo to dobře, nově, zajímavě. Takže jsem nikterak neváhala a hned, jak jsem mohla, tak jsem knihu vzala do rukou. Pro mě takovéhle téma bylo premiérou, ačkoliv tuším, že podobné knihy existují, však pro mě je hodně originálním kouskem. Četlo se to skvěle, báječný styl a fakticky se nedalo odtrhnout. Knihu jsem se snažila šetřit, jinak bych ji slupla za několik hodin. Je škoda, že to má "tak málo" stránek. Snesla bych víc. Rozhodně si mě autorka získala, takže už teď se nemůžu dočkat pokračování, a to nejen vzhledem k tomu, jak to skončilo.
Hlavní hrdinku Emilii jsem měla ráda. Byla to normální holka, ačkoliv neměla celý život na očích pásku, tak stejnak byla násilně vhozena do úplně jiné dimenze, a které mi bylo kapku líto. Přesto jsem jí fandila a snad nedočkavě sledovala její kroky. Muselo to být drsný, to co následovalo a nebylo toho zrovna málo. Jejího kamaráda Owena jsem si oblíbila hned, jak se objevil na scéně. Bylo jasné, že ji má hodně, hodně rád, a proto mi ho bylo líto o to víc. Však to co udělal? Jako jo, chápu to, rozumím důvodům i okolnostem, ale i tak - bylo to hodně kruté podkopnutí nohou.
Druhý hlavní hrdina Carter přišel celkem dost zajímavě na scénu. Člověk si ho musel oblíbit hned v tom autě, to jinak nešlo. A to jsem neměla ani páru kým skutečně je. Měla jsem tušení, že to bude něco rádoby do přízně té rodiny, ale tohle bylo překvapení. Přesto není to taková ta klasika - vztahová. Každopádně líbil se mi, hodně. Co jsem nemusela je jeho ségra. Jako není otravná a snad možná ani ne-nesympatická, ale přesto se neuvedla na scénu zrovna, alespoň pro mě, dobře. A pak ty její věčný drogy? Otrava. Akceptuju ji, ale rozhodně nejsem jejím fanouškem. Tahle postava ne. Mimo jiné jejich máti bych kopla do hlavy - příšerná ženská. A tatíček král mě v jistém ohledu zklamal.
Děj byl takovým "úvodem"/začátkem něčeho velkého - věřím tomu, ale i ten stál za to - teda vážně jo. Žádná prasárna. Všechno, co se tam stalo - mě ohromně bavilo, směska toho, co se mi líbí a mám ráda. Jak jsem psala ze začátku, zajímá mě akutně pokračování - skončilo to lehce děsivě. Taky co bude s hlavními postavami, zda se k nim nebo mezi ně někdo třetí dostane a nebudeme si nic nalhávat, několik adeptů tam je - a každý má jiný zájem. Jsem napnutá jak kšandy.
Tohle není taková prvoplánová věc, jak chudé děvče ke korunce přišlo. Je to složitější - vztahově, monarchicky, protknuté navíc i nevyřešeným zločinem. Fakt mě mrzí, že ta kniha je tak tenká. Chci, potřebuju víc. Baronet měl zase šťastnou ruku! Navíc se mi líbí i fyzický obsah knihy - rodokmeny, erb i úvodní slovo autorky. Neobvyklé, pěkné. Celek jako takový byl milý, úsměvný, odpočinkový, romantický i napínavý. Za mě úžasný výběr.
Jsem moc spokojená, bavilo mě to a úplně mě to pohltilo. Postavy jsem si hodně oblíbila, fandím jim a soucítím s nimi, ačkoliv se vzájemně mohli projevit víc. Ale tak, to jistě přijde. Těším se na pokračování, jednoznačně, protože tohle potřebuju rozlousknout. Poskvrněnou svatozář mohu rozhodně doporučit, věřím, že to bude skvělá série a samozřejmě dávám plný počet hvězd. :)

Jeanine8
23.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo úchvatné..... Nešlo odložit.....Čekat na druhý díl bude nekonečné!

Myška43
22.03.2021 5 z 5

Slova autorky na začátku knihy:
Drazí čtenáři,
Poskvrněná Svatozář je temná pohádka pro dospělé. Pokud dáváte přednost příběhům bez nadávek, bez královských intrik a žhavého sexu, raději tuhle knihu zavřete a pusťte si animák v televizi. A pro ty zvrácené duše, které se rozhodly zůstat...

Tak fajn, částečně souhlasím s autorkou. Ano, peprných slov je v knize dost. Vzhedem k tomu, že je to první díl, tak intrik a žhavého sexu si asi více užijeme v pokračování. Zatím jich moc nebylo. Takže myslím, že to zvládnou i duše, co nejsou zvrácené:)

,,Nadbytek plodí sobectví, Emilie. Když se člověk narodí s ničím, neexistuje nic, co by nedal, aby pomohl uspět druhému. Když se člověk narodí se vším, udělá vše pro to, aby si to nechal pro sebe."

Téma není ničím extra originální, přesto mohu za sebe napsat, že jsem nadmíru spokojená. Hned od začátku se stále něco děje. Všechny postavy příběhu jsou zajímavé. Kniha je velice čtivá a 272 stran vám uteče jako nic.
Jiskření a vzájemnou přitažlivost mezi Emilií a Carterem cítíte až do morku kostí. Žhavý sex si užijete skoro až na konci příběhu. To, jak vše autorka popisuje, je přesně podle mého gusta.
Takže jdu rozhodně do dalšího dílu. Cože? 30.6. další? Já jsem prostě nepoučitelná!!! Zapomněla jsem se podívat a měla za to, že pokračování vyjde dříve. Dobře mi tak.

,,Nejvíc vám dokážou ublížit lidé, kteří vás milují. Koneckonců jim celé roky kousek po kousku předáváme munici a poskytujeme jim všechno, co potřebují ke spáchání maximálních škod."

lusitta05
21.03.2021 5 z 5

Príbeh paráda,už sa teším na druhý diel,nemohla som prestať čítať. Och,a Carter ma dostal. Zbožňujem takých zlých chlapov. Takže som si to skvele užila.

rampapa
19.03.2021 5 z 5

Tak to bylo boží. Příběh jsem si hnedka zamilovala. Emilii jsem si hnedka oblíbila. Celý příběh se krásně četl. A nutně potřebuje další díl. Knížku velmi doporučuji.

pro ženy princezny romantika

Julie Johnson