Poskvrněná svatozář

Poskvrněná svatozář https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460550/bmid_poskvrnena-svatozar-bWZ-460550.jpg 4 264 48

Zapovězená královna série

Jako nemanželská dcera vévody žila Emilia Lancasterová dvacet let jako běžný občan, přestože jí v žilách kolovala modrá krev. Ovšem když celá královská rodina tragicky zahyne při smrtícím útoku, následnická linie prudce změní směr. Se svým nemocným otcem ustanoveným králem a bez právoplatného dědice je Emilia nucena vystoupit ze stínu a začít se smiřovat s osudem, po kterém nikdy netoužila. Chtějí, aby se chovala jako hodná holčička. Chtějí, aby si na hlavu narazila blyštivou korunu a držela jazyk za zuby. Brzy je čeká zklamání.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Dirty Halo , 2019

lucie3944
30.10.2021 4 z 5

Dobře se to čte. Plyne to pěkně. Člověka to nutí přemýšlet, jestli to tak třeba funguje i na skutečných královských dvorech. Zápletka pro ty dva mi nepřijde moc uvěřitelná, ale chemie mezi nimi je vyvolaná skvěle. Těším se na další díl a protože doufám, že to bude ještě lepší, zatím dávám 4*

Knihomolka97
29.10.2021 5 z 5

Autorka mě zaujala doslova na první stránce, kdy promlouvala ke čtenářům a prakticky nás varovala. Tak jsem očividně zvrácená duše.. no a co. :D Opravdu je to taková temnější pohádka pro dospělé...
Emilia byla skvělá! Jsem ráda, že se jen tak nedala a stála si za svým. Ano, v mnoha ohledech byla naivní a slepá, ale byla stále svá. Fandila jsem jí.
Carter? No co k němu říct. Žeru ho. Od první chvíle.
Owen mě hodně zklamal, opravdu hodně. Chvilku jsem si myslela, že by třeba mohlo dojít i na (můj oblíbený) milostný trojúhelník, ale ne, Owen to po... na plné čáře.
Velmi jsem si oblíbila Carterovu sestru Chloe, teda až na ty drogy. Trochu mě připomněla princeznu Eleonor ze seriálu The Royals.
Překvapila mě mírná krimi zápletka, protože to, co vypadalo jako nehoda..nebyla nehoda. Čekám, že se víc dozvím v dalších dílech.
Mezi Emilií a Carterem to od začátku fakt jiskřilo! Nešlo tady ani tak o romantiku, jako spíš o potlačovanou touhu. Zakázané ovoce nejlíp chutná, že.. I když, byly tam i části, které byly moc krásné a svým způsobem romantické.
Jsem zvědavá na pokračování, protože ten konec..mě dostal a dost zasáhl. Nějak jsem to nečekala, nebo spíš ne tak brzo. No uvidíme, jak se nakonec vše vyvrbí. Bude to určitě ještě zajímavé. Sice jsem původně chtěla dát 4,5⭐, že si nechám rezervu, ale ne. Dám 5⭐/5⭐, protože mě příběh fakt bavil, přečetla jsem ho na jeden zátah a byl prostě skvělý.

Dani3
27.10.2021 1 z 5

Na to že hlavní hrdinka studuje psychologii, tak se chová dost zvláštně.
Čtení byla ztráta času.

Blanka29
08.10.2021 3 z 5

Nebudu předstírat, že si z této knihy sednete na zadek. Četla jsem už knihy s podobnou tématikou a to byla možná chyba, že mě tato kniha až tak moc nebrala.....Na můj vkus se tam až moc užívaly drogy, jako kdyby to bylo úplně normální.
Bohužel mě ani konec nepřesvědčil na další díly....

Kayla
04.09.2021 5 z 5

Wau. Páni. Konečně kniha, která mě dostala z hluboké čtecí krize. Musím si hned koupit druhý díl.

evineckY
21.07.2021 4 z 5

Byla by to jen pohádka, kdyby tam nebylo tolik mrtvých, spíše se to přibližuje ke krimi.
Té romantiky tam bylo pramálo.
Ukázka :
„Jsem studentka psychologie. Studuju lidské chování. Přečetla jsem snad všechny knihy o naší schopnosti manipulovat a páchat zlo. O každém zvěrstvu, které jsme jako druh za ty tisíce let spáchali. Jak jsme se vlastně vyvinuli v kruté bytosti sloužící jen vlastním zájmům než v upřímné a poctivé lidi.“

Laf
09.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Má spád a dobře se čte. Nenudila jsem se. Velmi mne překvapila a rozhodně se těším na pokračování a jak se to všechno vyvine... Doporučuji :)

tittanie
06.07.2021

Mám ráda královskou tématiku, jak jsem na databázi objevila tuhle knížku, tak jsem si říkala, proč ne, přečtu si ji. Kniha se četla strašně rychle. A přišlo mi, že je to něco mezi Deníkem princezny a seriálem Royals. Nějak nemůžu říct, jestli se mi kniha líbila nebo ne... no uvidím podle toho se pustím do dalšího dílu.

LilluLong
06.07.2021 5 z 5

Píše sa ze je to rozprávka pre dospelých ,moze byt, ale napínavá a dobre napísaná rozprávka, uz sa tesim na ďalšie časti. U mna zabodovala 5*

knihomolka78
01.07.2021 4 z 5

První díl série nabízí slibný začátek pohádky z prostředí monarchie. Emily je normální holka, která je násilně vhozena do úplně jiné dimenze - světa, po kterém v dětství toužila, ale nemohla ho mít. A pak, když se s tím smířila a nechtěla s ním mít nic společného, ji krutě dostihl. To, jak se jí během pár dní obrátil život muselo to být drsný. Bylo mi jí líto, ale fandila jsem jí.
Její kamarád Owen v tom byl až po uši, a po pravdě mě dost překvapilo, že si toho Emily nevšimla. Nicméně, to jak ji podrazil, mě příšerně naštvalo a mé sympatie byly okamžitě pryč. Velmi výstižný citát z knihy:
,,Nejvíc vám dokážou ublížit lidé, kteří vás milují. Koneckonců jim celé roky kousek po kousku předáváme munici a poskytujeme jim všechno, co potřebují ke spáchání maximálních škod."
Naopak Carter přišel na scénu velmi zajímavě a já si ho ihned zamilovala. Jeho ségra byla taky docela fajn, ale děsně mě štvala ta její záliba v drogách, takže já bych od ní dala ruce pryč. Co se týče jejich matky, tak to bych, být na místě Emily, šla brzy sedět.
A ten konec? Zrovna, když jsem té osobě začínala odpouštět…. Autorka nám připravila něco, díky čemu mám teď chuť vraždit. Nenávidím takové ukončení knih, v případě, že není možnost číst dál! Snad brzy vyjde další díl.

Nattynecka
30.06.2021 3 z 5

Tak já teda asi četla jinou knihu.. Podle recenzí jsem se moc těšila, četla jsem a pořád čekala kde je ta super část, ze které jsou všichni nadšení, ale najednou jsem na konci.. Po dočtení mám pocit, že se tam vůbec nic nestalo. S hlavní hrdinkou jsem se sžila jen na půl. Její reakce na několik situací bylo zvláštní.
Za mě veliká škoda, bo jsem se vážně těšila. Druhý díl mě přece jen na jednu stranu láká, ale asi si tento přečtu ještě jednou, zda se něco změní a uvidíme zda dám šanci dalšímu..

anna7852
29.06.2021 5 z 5

První kniha od autorky a velmi milé překvapeni.
Příběh se mi moc líbil a opět jsem udělala chybu,že jsem nepockala se čtením,alespon než bude doma i druhý díl
Aaaa chci ,potřebuji pokračování

martina1797
27.06.2021 5 z 5

Krásná naivní pohádka pro velké. Hezky se četla, i když je děj místy dost neuvěřitelný. Už se těším na pokračování.

tynka65
17.05.2021 5 z 5

Tak tohle mě neskutečně chytlo! Skvělá hrdinka, skvělý příběh a boží Carter!! Příběhy princezen mě nikdy nepřestanou bavit! Nemůžu se dočkat dalších dílů!!

Zlatovlas
26.04.2021 4 z 5

Dle autorčina úvodního slova jsem čekala nějakou zhýralou prasárničku a ono nic. Erotická pasáž tam byla jen jedna a to na samém konci díla - popsáno vkusně, fakt nic nad čím bych kroutila hlavou.
Dílko je samo o sobě fajn, čte se to příjemně, pohádkový námět vsazený do současného světa byl sympatický. Ona mě bavila, ty hlavní hrdinky,co si nenechaj srát na hlavu mi jsou nějak bližší. A Carter? Bože můj!!!
Jo, doporučuju!

renulkam
26.04.2021 4 z 5

To byla jízda, knížku jsem přečetla jedním dechem, překvapená,že už je konec. Upozornění autorky na zacatkuknihy, je podle mě úplně mimo. Mě přišlo, že sexuálním napětím vřela celá knížka. Neumím si tedy představit, že by mě unesli uprostřed noci a já pak misto strachu a paniky řešila okamžitě sexuální přitažlivost k naprostemu cizinci, ale budiz. Jinak se mi knížka líbila jsem zvědavá, jak se vyvinou postavy dalším díle. A už se ho nemůžu dočkat.

Jana65
25.04.2021 5 z 5

Příjemná oddechovka, přečteno za jeden večer. U knihy jsem měla pocit, že sotva jsem začala číst, byl konec. Ale nevadí, bude další díl a ten si určitě taky přečtu.

Ketfl
13.04.2021 5 z 5

Abych se přiznala, od knihy jsem měla trochu jiná očekávání, vzhledem k upozornění, které si na začátek připravila sama autorka. Nepřišlo mi, že bych zaznamenala nějak extra hodně sprostých slov, ani nějak extra hodně žhavého sexu. Buď mi chyběl kus knihy, nebo jsem (dle autorčiných slov) možná už tak zvrácená, že mi tam nic zvráceného nepřišlo. Nebo se taky máme co těšit v druhém díle, a to že já se teda těším! Každopádně, i přes to vůbec nejsem zklamaná, knihu jsem slupla jako malinu. Opravdu velice slibně zpracovaná pohádka z prostředí monarchie pro dospělé. Četlo se to úplně samo, až mě mrzelo, že byl tak rychle konec. Jsem moc zvědavá, jak se Emilia vypořádá s vládnutím, do kterého byla hozena úplně nečekaně, jako do vody bez záchranné vesty. Ach, a ten její vztah s Carterem. Bože, to je zase něco na mě. Už teď to žeru, taková ta zakázaná láska... no, nic. Moc se těším na další díl.

maafa
11.04.2021 4 z 5

Je to další z řady pohádek pro holky. Nejsem úplně zklamaná, to nemůžu říct, ale měla jsem asi zbytečně velká očekávání. Není to úplně žhavá, erotikou nabitá pecka, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale stejně si další díl nenechám ujít:). Je pravda, že Emily mi chvílemi lezla trochu na nervy, ta chemie mezi ní a Carterem mě ale bavila. V mém osobním hodnocení bych knize dala spíše tři hvězdy, ale objevilo se v ní pár pěkných vět, myšlenek, až překvapivých pro červenou knihovnu....a proto dávám 4.

zuzana0307
04.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje hodnotenie: 4+ stars
ROYAL ROMANCE| STEAMY | TRILOGY
Prvá kniha z trilógie The Forbidden Royals od autorky Julie Johnson, ktorá je pre mňa úplnou novinkou. Keď som si prečítala na stránke Baronetu anotáciu k tomuto príbehu, vedela som, že túto knihu potrebujem, pretože znela veľmi zaujímavo a tak som si ju pridala na svoj dlhočizný TBR. Nastal deň, kedy som nevedela akou knihou budem pokračovať, tak som sa rozhodla kúpiť si ju ako ebook.
Tento prvý diel rozpráva príbeh divokej hrdinky a hrdinu, ktorého budete aj nenávidieť, celé prepletené množstvom chémie, napínavou zápletkou a humorom.

Požiar, ktorý zabil vládnuceho kráľa, prinúti Emiliu Lancasterovú vystúpiť na verejnosť. Teraz nebude ale obyčajná študentka, ale nová korunná princezná. Stretne sa so svojou novou rodinou, ktorá ju odmieta, naučí sa všetky pravidlá a povinnosti, ktoré život princeznej vyžaduje. Určite to nebude jednoduché, svojím temperamentom a odhodlaním stále ostáva sama sebou. Hlavným vzťahom tohto príbehu je Emily a Carter, jej nový nevlastný brat. Chlap, ktorého môžeme zaradiť na prvé priečky zoznamu arogantných mužov v románoch, dokáže prejaviť aj láskavosť. Snažia sa odolávať tomuto zakázanému vzťahu, ale kniha prinesie nakoniec niekoľko intenzívnych a vášnivých scén, kde sa už títo dvaja nedokážu od seba odtrhnúť. Prvá kniha je rozsahovo veľmi krátka. Je jasné, že viac sa toho udeje v pokračovaní, ale trošku ma sklamalo, že nebol ich príbeh doplnený ešte ďalšími scénami, kde by sme mali možnosť sledovať hlavné postavy a viac im uverila to puto.

Hrozba, ktorú spustil požiar v paláci ale stále trvá a je len otázkou, kto nakoniec zasadne na trón. Poskvrněná svatozář je dobrým začiatkom trilógie a som zvedavá na rozuzlenie celého príbehu.

pro ženy princezny romantika

Julie Johnson