Zapomenuté příběhy 3

Zapomenuté příběhy 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432555/bmid_zapomenute-pribehy-3-qzY-432555.png 5 93 46

Zapomenuté příběhy série

Třetí pokračování série Zapomenutých příběhů. Dalších dvanáct zábavných, poučných i udivujících kapitol z historie světa. Londýn zahalený příliš neprůhledným smogem. Osudy vikingů na samotném konci známého světa. Agent, který vodil za nos Třetí říši, a ještě za to od ní dostal vyznamenání. Jak bavlna změnila dějiny světa obecně a USA zvláště. Hora plná pohádkového bohatství. A lidé, kteří za něj zaplatili cenu nejvyšší. Pátrání po kostech svrženého krále. Sovětský sen o přistání na Měsíci. A na závěr něco jasného a zářivého. Až moc zářivého, jak už to u fyziky bývá. Na přání čtenářů – velmi podstatně rozšířená barevná příloha, cca čtyřnásobek proti Zapomenutým příběhům 2.... celý text

JosefW
31.05.2020 5 z 5

K prvnímu dílu jsem se dostal úplně náhodou a rozhodně toho nelitoval. Když jsem se dozvěděl, že už vyšel i druhý díl, bylo jasné, že si jej musím pořídit také. Třetí pokračování této série jsem předobjednal hned, jak se objevilo v nabídce.
Stejně jako u předchozích dvou knih, i tentokrát se mi do ruky dostaly zajímavé příběhy, jež byly navíc doplněny o notně větší obrazovou přílohu. Čtení jsem si rozložil do více dní, aby mi příběhy neubývaly příliš rychle. Do každého jednotlivého příběhu jsem se se zaujetím začetl, nicméně nad ostatní bych vyzdvihl povídání o stříbrné hoře, kousku skály u bran Středozemního moře, pevnosti odolávající Egypťanům a historii Vikingů v Severní Americe.
Už teď se těším na čtvrté pokračování.

hanak_v_exilu
29.05.2020 5 z 5

Kniha konečně nabobtnala na adekvátní šířku, autor zabrousil do méně známých témat a proto se mi třetí díl zdá nejkvalitnější z těch dosud vydaných. Pevně doufám, že u něj série nekončí. Námětů je pořád dost a dost.

jakub2810
17.05.2020

Třetí díl byl minimálně stejně geniální, jako první dva. Doufám, že čtyřka už je na cestě do tiskárny. Skvěle napsáno, ozdrojováno a poskládáno. Díky za napínavé hodiny čtení!

KaPr60
11.05.2020 5 z 5

Super, těším se čtyřku.

HonzaFerda
10.05.2020 5 z 5

Zapomenuté příběhy jsou pro mě již tradičně jedním z nejlepších důvodů proč se těšit na jaro. I tento díl je opět parádní. Čtení je tak strhující a zajímavé, že je problém knihu nezhltnout naráz (nebo dva) a vše pobrat. Nevadí, jako si díky tomu Němcovi nepamatuju vraha a detektivku můžu díky tomu shlédnout opakovaně, tak i Zapomenuté příběhy si mohu v klidu vychutnat opakovaně. Děkuji autorovi a pokorně se těším na další díl!

holyl
09.05.2020 5 z 5

Vyborne, uz se tesim na dalsi.

kapka139
06.05.2020

Zapomenuté přiběhy jsou skvělé, poutavé a poučné čtení, zajímavá témata, spousta znalostí, doporučuji každému se zájmem o historii a těším se na další díly.

Ha-Nula
04.05.2020 5 z 5

Skvělé a velmi poutavé čtení, doporučuji všem. Volba témat je výborná, autorský styl také. Z knížky jsem nadšená, autor má všechny příběhy nejen dokonale fakticky podložené, ale umí i velmi napínavě psát.

Killingjoke
30.04.2020 4 z 5

Další, v pořadí již třetí, dostaveníčko Mariana Kechlibara a jeho Zapomenutých příběhů, které psala historie. I třetí kniha je tak protkána nejrůznějšími příběhy, které ve větší či menší míře ovlivnily celý vývoj lidstva. Dočteme se o špiónech, dobyvačných vikinzích, jonkipurské válce, šílených králích, pumpě jenž ze svých útrob chrlila vodu s bakteriemi cholery, či neuvěřitelném příběhu o tom, jak lidstvo objevovalo radiaci. Kniha svou kvalitou a zábavností drží krok s prvními dvěma díly a na rozdíl od nich došlo k podstatnému nárustu rozsahu obrazové přílohy, což rozhodně není na škodu a samotný text výborně doplňuje. Za sebe tentokrát vyzvednu příběhy: „Pláště a dýky“, „Země ztracených Vikingů“, „Budapešť ještě bojuje“, „Špión jménem Garbo“, „Hledá se Richard III.“ a výtečný poslední příběh „Úplně záříš zdravím“… Tahle série knížek se mi hodně líbí. Možná, že jsem několik příběhů znal, ale přesto jsem se k nim dozvěděl zase něco nového a zajímavého. O příbězích, které jsem neznal to platí beze zbytku. Nezbývá než doufat, že Marian Kechlibar na psaní historických příběhů nezanevře a my se příští jaro dočkáme čtvrté knihy, na kterou se už teď opravdu moc těším!

Emijir
28.04.2020

Komentář je zcela jednoduchý - bohužel už jsem Zapomenuté příběhy 3 dočetl (během 2 večerů) a nezbývá než se těšit na další
Jediná připomínka - příště zobrazit mapy ve velikosti, která je čitelná

mikra1.1
22.04.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, stejně jako předchozí díly. Poutavé, čtenář se dozví mnoho zajímavého a historii, i když něco třeba ví, ale jiný pohled. Doplněno odkazy, fotografiemi. Doporučuji každému, kdo se chce dozvědět mnoho zajímavého. Čekám, jestli se neobjeví vražda Václava III.1306 ?

zdrabek
22.04.2020

Stejně jako v předešlých dvou dílech zde zajímavé příběhy ukazují jak, často bizarně, vznikala dnešní současnost. Příběhy jsou podané velmi čtivým způsobem a musel jsem se držet, abych je "neshltnul" na jeden zátah a trochu si popřemýšlel o souvislostech.

MadTitan
22.04.2020 5 z 5

Marian Kechlibar opět nezklamal a udržel vysoce nastavenou laťku celé svojí "zapomenuté" série. Zajímavého materiálu má evidentně stále dostatek, takže jsem u knihy seděl jako přikovaný a ani náhodou jsem neudržel svoje předsevzetí číst jen jednu povídku denně. Kechlibar nevykládá své příběhy suchým výčtem faktů - v jeho podání se vám budou popisované příběhy odehrávat přímo před očima.

Skladbou povídek je kniha podobná předchozím dílům - jako již tradičně jsou bohatě (celkem 5 příběhů) zastoupeny bitvy, války a atentáty. V rámci jednoho z nich nalezneme i kosti jednoho krvelačného krále. Nechybí ani dva kolonizační příběhy (1x Grónsko, 1x španělská Jižní Amerika) a zákerná epidemie. Dále se čtenář dozví o historii zpracování bavlny a o tom, jak bavlna rozhodla americkou občanskou válku, o sovětské (ne)cestě na Měsíc, o tom, jak se Londýn dusil smogem a nakonec o neopatrných lidských hrátkách s radiací.

Pozornějšímu čtenáři (autor na to ve většině případů explicitně neupozorňuje) neunikne skutečnost, že některé povídky se začínají volně prolínat s povídkami z předchozích knih i z knihy aktuální. V jedné povídce sledujete velkou námořní bitvu, v další jste jako stejná osoba o mnoho let později nejslavnější obětí jedné velké epidemie. Přitom však platí, že není nutné číst předchozí knihy. Mnoho povídek (cca polovina, stejně jako v ZP2 a stejně jako 1/3 v ZP1) je nějakým způsobem zaměřeno na anglosaský svět.

Na konci knihy se nachází barevná obrazová příloha, oproti předchozím dílům mohutně rozšířená. Tato příloha je sladkou tečkou na konec, člověk prochází obrázky a vzpomíná na jednotlivé příběhy.

Knihu doporučuji každému, kdo chce lépe poznat lidskou historii.

Annawi
21.04.2020 5 z 5

Každý z tří dílů jsem přečetla během jednoho dne. Jsou to knihy, od kterých není možné se odtrhnout.

pdjames
14.04.2020

Všechny tři díly stojí za to vlastnit a předávat potomkům, protože takto zpracovaná historie se bude vždycky číst dobře. Kdyby tak pan Kechlibar chtěl napsat učebnici dějepisu ...?

Rbrt
13.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako 2. a 1. díl!

Sheitan
13.04.2020 5 z 5

Literatura faktu podaná takovým způsobem, že jsem se od předkládaných příběhů vůbec nemohl odtrhnout a přečetl jsem je na jeden zátah.
Můžu jen doporučit všechny tři díly Zapomenutých příběhů - každý z nich je jiný a všechny do jednoho jsou velmi zajímavé.

Láďa_V.
12.04.2020 5 z 5

Pan Kechlibar opět nezklamal. Moc pěkné a zajímavé čtení. Většinu příběhů jsem neznal. A u těch dvou, které jsem znal, jsem si mohl ověřit, že autor má daný problém vždy perfektně nastudovaný a dokáže jej na malém prostoru skvěle podat. Také se mi líbí, že oproti předchozím dílům je větší obrázková příloha. Vřele doporučuji!

KOSTA3348
11.04.2020

Počteníčko pro toho, koho zajímá zajímá historie nikoliv jako školní věda, ale jako vyprávěné příběhy skutečných postav. Může zaujmout rovněž ty, kdož přemýšlí nad tím, co je hodné opakování a co ne. Z textu vane duch doby a probleskne tam v pár větách i komentář autora. Žádná mělká beletrie a nadbytečné věty, poutavosti naopak dostatek.
To platí i pro předchozí Zapomenuté příběhy 1 a 2. Těším se na další.
Aleš Kostelka

McMilan
11.04.2020

Nádherné a přitom mimořádně exaktní historické čtení plné důležitých detailů umožňujících porozumět popisované situaci v kontextu doby i charakteru popisovaných osob. Síla charakteru velitele Budapesti z řad založáků a jeho důslednost je obdivuhodná. Již se těším na další díl.