Zámok

Zámok https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507795/bmid_zamok-ZGm-507795.jpg 4 6 3

Keď hrôzy minulosti opäť ožívajú... „Vedel som, že sa nemám vracať späť na Slovensko, ale čosi ma k tomu prinútilo. Išlo o túžbu pozrieť sa poslednýkrát do očí vraha, ktorý zavraždil moju mamu? Neviem. Možno áno, možno nie. Otca som znenávidel za to, čo urobil. Ani tisíc životov by nestačilo na to, aby som mu odpustil ten ohavný čin.“ Igor Myjavský sa po rokoch vracia do mesta Hlohovec, ale jeho príchod spúšťa lavínu desivých udalostí. Opätovné stretnutie s priateľom z detstva v ňom vyvoláva horkú príchuť a jeho kroky vedú na miesto, ktoré v ňom prebúdza tie najhoršie spomienky.... celý text

Vknihách
25.12.2023 5 z 5

Dnes mám pre vás tip na psycho hororovú ducharinu.
Takýchto kníh až tak veľa nečítam. Niežeby som sa im vyhýbala, to len iné žánre si ku mne nájdu cestu ľahšie.

Hlohovec mám od môjho bydliska, čo by kameňom dohodil, no viem, že ak by sa pokúšal autor prilákať do svojho rodného mesta na pamiatky návštevníkov, so mnou by isto nemal počítať. To by musel písať iný žáner takto sa budem Hlohovcu oblúkom vyhýbať. Len tak, pre každý prípad.

Jakub má skvelý štýl písania, na ktorý som sa “namotala už v jeho predchádzajúcej tvorbe. Píše sviežo, bez zbytočných opisov, zato si hovie v popisoch nechutností a ja si to maximálne užívam. Mišči prostredie, o ktorom píše, pozná dokonale. Možno preto je zámok a jeho okolie opisované realisticky aj s legendami, “povedačkami, ale aj historickými faktami.

Igorovi po návrate do Hlohovca vstúpia do života dve ženy. Ja, ako zarytá romantička(čo by som ešte pár rokov dozadu len ťažko priznala), som čakala na vývin týchto vzťahov. Jakub, ako inak, mi vytrel zrak tým najzvláštnejším, no jemu vlastným spôsobom. Keď sa tak zamyslím, normálny vzťah v jeho príbehoch by ma šokoval.

Hlavný hrdina v príbehu zažíva niečo neuveriteľné. Vlasy sa mi stavali dupkom už v začiatku, z takýchto príbehov sa bojím aj schádzať z postele. Čo mi nesedelo, bolo rýpanie sa v multiverze- toto nebude mojou šálkou kávy asi v žiadnom žánri, no musím povedať, že vzhľadom na dychberúci a mnou absolútne nečakaný záver, aj to multiblabla odpúštam Celkovo je to perfektne premyslené, nadprirodzenými javmi popretkávané zvláštne dielo, ktorého obrovským plus je, že absolútne netušíte, čo vás čaká na ďalšej strane.

Mišči písať vie! To bez pochýbmohol by písať viac, v tom sa isto viacerí zhodneme a ja pridávam len svoje očakávanie chcem normálnu romantiku. Nie krvavú, ani šmrncnutú kanibalizmom takú úplne jednoduchú, klišé, tuctovúdržím si palce, snáď sa dočkám :D

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

opäť VYBORNA kniha!!!

Čo je pravda? Čo je lož? Čo je dokonale popletenie zmyslov?

Ducharsky príbeh? Či dokonalý psuchotriler?

Posledná kniha od Jakuba Miščiho v štafete je u mňa Zámok a ja som za to možno i rada, že som si ju nechala na Koniec po Zvratenom meste, Prepinacovy a Evanovy bola práve táto kniha pre mňa dokonalý TOP!

Mrazenie na tých správnych miestach! Dokonale pobluznenie o tom, kto alebo kde? alebo prečo?

Začiatok parádny, samozrejme Jakub sa s tým neserie a rovno vás hodí do deja, celý časaye pocit, že vlastne šibe niekomu inému čo sa ale rýchlo premení a myslíte si, že šibe vám a ten záver? Otvorené ústa a neveriacky listujete stranu za stranou a hltáte a zrazu bum!
A vy ste tam kde na začiatku!

beata-betsy2310
05.09.2023 odpad!

prosím o prepáčenie, nemôžem inak...
Príbeh Zámok som chvalabohu dočítala pomerne rýchlo, vďaka tomu že mal iba 270 strán. Prvá tretina knihy bola taká nemastná / neslaná, ale postupne sa príbeh rozbiehal až... až odrazu Dum, Dum, Bum, čím som bola bližšie k záveru, tým viac som zostávala v nemom úžase čo za hlúposť čítam. Od strany168 sa ma snažil autor stiahnuť do multivesmíru plnom prelínajúcich sa svetov aké vytváral v rokoch 1978 -1986 najznámejší autor hororov "Štefan Kráľ" ale bol to len taký "čínsky fake", ktorý sa ťahal až do konca.
Autor ma nedokázal presvedčiť, ani udržať moju pozornosť, naopak som sa veľmi tešila z toho že som túto knihu vôbec dočítala do konca, lebo som fakt bola zvedavá ako sa toto dá ukončiť. Na záver len použijem citát z Pelíškov: "Přitom taková blbost..."

Jakub Mišči
slovenská, 1990