Zvrátené mesto

Zvrátené mesto https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350096/bmid_zvratene-mesto-uRd-350096.jpg 5 4 3

Mesto Hlohovec je známe aj ako mesto ruží. Ruže však majú občas príliš ostré tŕne... Adam a Štefan sú bratia, ktorých viaže viac ako len pokrvné puto. V ich životoch, donedávna takých jednoduchých a pokojných, sa udejú veci, aké by nikdy nepredpokladali. Ocitnú sa vo víre udalostí, ktoré zasiahnu aj ich bezprostredné okolie. Tajomstvá, lži a najmä rýchly sled udalostí nenechá nikoho na pochybách, že sa deje niečo strašné. Prichádza čas, keď sa každý pozrie realite do očí. Všetko začína zmiznutím mladej ženy. Ako sa mohla len tak stratiť bez akejkoľvek stopy? Nikto z jej okolia ani najbližších netuší, čo sa v skutočnosti deje. Ani Lucia, ktorá sa preberá v tme... ale čoskoro sa musí postaviť diablovi tvárou v tvár.... celý text

Thrillery

Vydáno: , Art Floyd

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

výborná kniha, rýchly skok do krutého deja, neustále napätie a odhad kto je ten muž? je to ten či ten či onen? a prečo to robí?

Popisy všetkých hrôznosti čoho bol te magor schopný bravúrne !

Naozaj musím pochváliť autora, že na pár stranách dokázal nahnať strach , odpor a dokonale psycho

Vknihách
14.01.2022 5 z 5

Autor má rád veľa postáv v knihách, čo síce môže byť mätúce, ale ak si zaradíte každú postavu kapitole, budete presne vedieť kto kam patrí, kto je kto a o čom daná kapitola bude. V tejto konkrétnej knihe máme psychopata\vraha, sporiadanú rodinu, rodinu so synom s duševnou poruchou, rodinu s násilníkom, chalana ktorý je priateľský, ale bez záväzkov a unesenú dievčinu. Spleť týchto postáv, ich myšlienkových pochodov a ich života sa poprepletá. Čo je skvelé je Miščiho štýl písania. Nekafre sa so zbytočnosťami, s opismi, ide rovno na vec! Sústredí sa na dej, akciu, zápletky, tým pádom vám na pár stranách dá dokonale prepracovaný príbeh. Jeho knihy sú jednohubky a nedokážete ich pustiť z ruky práve z tohto dôvodu. Už na začiatku si myslíte, že viete kto je únoscom, tyranom a psychopatom v jednom, ale Jakub vás bude perfektne zavádzať,a až dokonca si nebudete stopercentne istí, ktorá postava sa skrýva za maskou slušného občana Hlohovca. Áno, čítate dobre, dej sa odohráva v našom malom meste; teoreticky by sa tento príbeh mohol odohrávať aj vo vašom susedstve. Mám len jednu malinkú výčitku autorovi, a to za Soňu a jej správanie na konci knihy...Takto by sa žiadna normálna žena nezachovala (toto nie je spojler;nemá to priamy súvis s celou zápletkou príbehu), to však absolútne nemení nič na fakte, že vám knihu stopercentne odporúčam! Ja som nadmieru spokojná a už teraz sa neviem dočkať, kedy Jakub Mišči vydá ďalšiu knihu. Jeho tvorbu žeriem a trileri od neho sú nutnosť(čím vás ešte nalákať? čo takto zašité očné viečka?! môže byť? vážne Miščiho čítajte!!! stojí za každé euro)

LayaMei
30.09.2017 5 z 5

Táto útla kniha v sebe skrýva veľmi pútavý príbeh, ktorý vám nedá vydýchnuť. Získala si ma už po niekoľkých stránkach a za deň som ju mala prečítanú. Psychológia postáv, ich osudy, to všetko mnou pohlo a autor vytvoril ľahko uveriteľný model spoločnosti, čím ma prinútil zamyslieť sa nad tým s kým žijem, a kto žije v mojom okolí. Postavy a ich jednotlivé príbehy sa postupne, nenásilným spôsobom, prepojili a všetko to vyvrcholilo v nečakanom a strhujúcom závere.
Presne takto si predstavujem dobré čítanie a skvelé spracovanie psychologického trileru!

Jakub Mišči
slovenská, 1990