Evan

Evan https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457601/bmid_evan-tRp-457601.PNG 4 7 4

Ako dlho potrvá, kým zabudnete, že ste človekom? Vo svete, ktorý ovládli zástupy krvilačných beštií, sa dá robiť iba jedno jediné – prežiť za každú cenu. Situácia na Slovensku nie je o nič lepšia. Opevnená farma pri Brezne odoláva čoraz častejším útokom a jej obyvatelia žijú v atmosfére strachu a nedôvery. Jedného dňa sa pred ich bránou objaví trinásťročný Evan... Ako dokázal sám prežiť na zamorenom území a kto ho v skutočnosti prenasleduje? Aké tajomstvá ukrýva?... celý text

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Globálna zombie nákaza, ktorej dej sa odohráva na Slovensku v okolí Brezna? Prečo nie? Svet ovládli krvilačné beštie, premenené nákazou z obyčajných ľudí. Pred bránami opevnenej farmy neďaleko Brezna sa objaví dezorientovaný chlapec, ktorý má príznaky autizmu... Čo keď práve on vie, ako nákazu zastaviť? Docela dobrý príbeh, hlavne prvá polovica. No dovolím si porovnať s podobným počinom môjho kamaráta Henrich H. Hujbert a, ktorý napísal,, ZIMA MŔTVYCH " odohrávajúci sa pre zmenu v Pezinku. A tento príbeh je celkovo predsa len lepší.

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Čo napísať?

Zvyčajne sa vyhýbam týmto post-apo o záchrane sveta, na druhú stranu Zombie (svet Walking dead) to je moja láska, takže zombie vyhrali nad sci-fi a ja som sa zacitala do deja.

Dej bol výborný, neustále napätie a boj, strach o holý život a neustále úvahy o tom, prečo?

Skupinku na farme som si veľmi obľúbila hlavne teda 6 hlavných postáv Michal - slovenský Rick Grimes, ktorý má našťastie hlavu na všetko, Gábor silný jedinec s logickým uvažovanim, Janusz a jeho Do pierdele Zuzana, Raluca a samozrejme samotný Evan, ktorého pochopiť a vystáť robilo veru problém i mne.

Posledná tretina knihy , ani som nedýchala a uvažovala kto zasiahne ako prvý a ako sa to celé skončí ... to už si prečítajte samy...

Klobúk dole nad touto útoku knizockou, ďakujem za knihu v štafete a aamoztnemu autorovi

Vknihách
27.04.2021 4 z 5

Začítala som sa ako lusknutím prsta. Okolo strany 100 som už nejako stagnovala. Neviem čím to bolo, proste knihu som odkladala. Aj keď bol dej svižný a pútavý, a autorov štýl mi tiež veľmi sadol, rušilo ma preskakovanie kapitol, čo mám väčšinou rada. Hlavnými hrdinami bol Evan, autistický 13 ročný chlapec a Michal, vodca opevnenej farmy pri Brezne. Evan sa dostane po smrti rodičov na Michalovu farmu, ktorú obývajú rôzne národnosti a rôzne typy a povahy ľudí. Obyvatelia farmy chodia na výpravy, pri ktorých zháňajú zásoby, lieky, zbrane… Vystavení sú nástrahám- nielen nakazenými ľuďmi neznámeho vírusu (?!), ale aj inými, zatiaľ nenakazenými ľuďmi v gangoch, ktorí rabujú a neštítia sa vraždiť. Veľmi sa mi páčil spôsob, akým autor opísal život na farme, práve tieto pasáže knihy sa mi páčili najviac. Taktiež si Jakub dal záležať na charakteroch postáv žijúcich na farme a ich spolunažívanie, ktoré nebolo vždy najľahšie. Veľmi akčná bola výprava za zásobami. Bolo to napísané uveriteľne napínavo. Tiež dialógy medzi postavami boli skvelé a chválim autora aj vydavateľstvo, za preklad všetkých cudzojazyčných konverzácií na konci knihy. Čo bolo spočiatku pre mňa dosť mätúce, boli Evanove vidiny a vízie. Nakoniec som pochopila, že sa snažil Michala a zároveň čitateľa naviesť na správnu cestu pri úvahách. Čo za vírus (?!) to vyčíňa na našej Zemi, a prečo je to tak. Kniha má v sebe krásne posolstvo, a aj keď musím priznať, že záver sa mi nie veľmi páčil, autor to celkovo zvládol dobre.

ivana1975
04.03.2021 2 z 5

Toto bola veľmi ale že naozaj veľmi zvláštna kniha. Miestami som sa strácala v deji, ale bolo to celkom zaujímavo napísané. Celkový dojem je asi taký, že si ju musí človek prečítať a nechať trošku vstrebať. Ja ju kľudne odporúčam ako ľahšie čítanie

Jakub Mišči
slovenská, 1990