Prepínač

Prepínač https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470603/bmid_prepinac-pbQ-470603.PNG 4 6 4

Kto drží v zajatí partiu stredoškolákov a postupne ich brutálnym spôsobom pripravuje o život? Štyridsaťpäťročný Roman Trojan si prečíta správu, ktorá by naplnila hrôzou každého rodiča. Jej posolstvo je jasné. Zaplať, inak svoje deti už nikdy neuvidíš. Skupina šiestich detí uväznená v pivnici čaká na svoj ortieľ. Prečo je však výkupné až podozrivo nízke? Nejde iba o pubertálny žartík s cieľom prísť rýchlo k peniazom? Rodičia detí sa stretnú, aby prediskutovali svoje možnosti a Romana sa zmocňuje čoraz väčší nepokoj. V zúfalstve sa obracia na kriminalistu Eliáša Vígha, svojho kamaráta z detstva a poruší tak prísny zákaz – za žiadnych okolností nekontaktovať políciu. V rozpálených uliciach Bratislavy sa medzitým strhne krvavá hra na mačku a myš.... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023

opäť výborná kniha.

Prvá polka kniha bola geniálna , všetky ohavnosti, ktoré únosca napáchal, že wau, až som zabudla lepiky dávať ani som nedýchala. Autor opäť uvoľnil svoju predstavivosť, ktorá dych vyráža.

Druhá polka knihy išla do detektívnej časti, kde som hľadala únoscu i ja a veru opäť by som nemala byť detektív lebo by som zatkla iného o to viac ma záver prekvapil.

V niektorých veciach som však mala jasno kto čo urobil a že fuj.

Záver bol úžasný konečná pasáž s následkami , trošku sa mi žalúdok prevrátil ale ustála som to aj keď poslednú stranu som vôbec nepochopila ale to nič

ďakujem za skvelú knihu

marina4088
06.01.2022 5 z 5

„Život je dar. Dostala si ho do vienka a mrháš ním. Preto si ho musíš zaslúžiť.“

Moje naprosto první přečtená kniha ve slovenštině (a rovnou i od slovenského autora) a já jsem ráda, že to byla zrovna tahle.

Hned na začátku jsem si připadala dost zmatená, protože jsem měla docela problém se vyznat v tom velkém množství postav. Když se ale člověk přehoupne přes tenhle fakt, neodloží knihu do té doby, než ji celou nepřečte (aspoň takhle jsem to měla já.) Fakt po dlouhé době neskutečně čtivá záležitost.

Osobně tomuhle žánru moc neholduju, ale jsem ráda, že jsem díky štafetě udělala výjimku. I když to občas bylo jedno velké " co to ku.." nebo " ježiši, fuj..". Abyste mě nechápali zle - kniha je skvělá, ale když jste si některé popisy představily, tak byly poměrně nepříjemné nebo možná brutální, až z nich šel mráz po zádech a ještě vás nenechaly ani v klidu spát.

Nebýt zápisků jedné ze slečen, které četly přede mnou, spoustu věcí bych si ani nespojila. Totiž s každou další kapitolou jsem byla čím dál tím víc nejistá, kdo může za co, jestli je to on nebo někdo jiný.. No kdybych šla podle své intuice, byla bych totálně vedle. :D Super zakončení.

ivana1975
13.10.2021 5 z 5

Zo začiatku som mala trošku problém sa zorientovať v menách postáv ale časom si zvyknete. Je to super psychacinka.

Vknihách
12.07.2021 5 z 5

Nechápala som,ako slovenský autor môže vymyslieť niečo takéto (nepodceňujem našich autorov,ale čítala som už kadejaký triler!) Bolo to napínavé, tajomné, zapletené, krvavé, nechutné, brutálne a fantastické! Ale teraz poporiadku…
Absolútny chaos u mňa nastal okamžite po otvorení knihy. Prečo? Veľa postáv! Ja a mená postáv,toto nejde dokopy. A tu ich bolo veľa-partia deciek (ktoré nafingujú vlastný únos,aby ich rodičia zaplatili výkupné),ich rodičia, ďalej policajti, lekári a menšie vedľajšie postavy. Avšak! Ak máte podobný problém ako ja, buďte bez obáv! Každú postavu budete vedieť zaradiť podľa prostredia,jej činov atd. Takže toto vôbec neberte ako mínus knihy! Každá postava je dôležitá! Budete vidieť ich zmýšľanie, prečo robia to, čo robia. Autor myslel naozaj na všetko. Ďalší zmätok vo mne vyvolávali kapitoly písané kurzívou. Ale! Čítajte pozorne! Každé slovo z týchto čudných kapitol vás bude viesť k indíciám. To je ďalšie plus(len treba čítať pozorne a pamätať na detaily).
Čo u autora mega(lebo slovo VEĽMI by bolo nedostatočné)obdivujem je, že sa neštíti použiť a hlavne detailne popísať reálne situácie. Nič pre slabé žalúdky (autor je veľký srandista! Knihu venuje všetkým, ktorí radi čítajú pri jedle). Nestráni sa popísať vraždu, nezabúda na ľudské potreby, telesné výlučky, popíše týranie, znásilnenie… Kniha však nie je len o tom! No práve toto robí príbeh jedinečným! Jakub mal perfektne zmáknuté vyšetrovanie únosu, taktiež zabŕdol do lekárskeho prostredia. Ak to aj nebolo naštudované a skonzultované odborníkmi, vôbec som to nepostrehla a dané postupy som mu uverila. Vodítka nám postupne odhaľujú únoscu, máte teórie, ktoré sa vám môžu,aj nemusia potvrdiť,no na konci vám 100% padne sánka,rovnako ako mne a nepoviete si nič iné,ako TAKTO MÁ VYZERAŤ BRUTÁLNY PSYCHOTRILER!

Jakub Mišči
slovenská, 1990