Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 971 264

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

Honey0105
19.06.2018 2 z 5

Tak já nevím.. Po předchozích knihách, které jsem už od autorky četla, jsem si musela odškrnout i tento restík. Kniha mne ze začátku bavila, ale stále jsem čekala nějaké wow vyvrcholení hlavní zápletky a to se úplně nekonalo. Takže od půlky knihy už to úplně ztratilo spád. Škoda.

Jordyz
19.06.2018 4 z 5

Kniha se mi zdála příliš rozvleklá a konec překotný. Přesto musím říct, že se mi líbila. Nenechala mě klidnou a pořád se k ní v myšlenkách vracím.

tatjana1737
06.06.2018 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

I když na Hypnotizérku (už k samotnému názvu mám výhrady, hrdinka přece byla Hypno-t-e-r-a-p-e-u-t-k-a!) většina čtenářů Liane Moriarty žehrá, mně se líbila hodně. Po přečtení ve mně kniha ještě nějakou chvíli rezonovala, než přišlo vychladnutí a s odstupem i zamyšlení, že vlastně měla kupu much a mohla být lepší. Teď už jsem ji vrátila do knihovny, takže jména hlavních protagonistů si přesně nevybavím, ale pokusím se shrnout alespoň to, co si vybavuji:

Když hlavní hrdince její zeměměřič řekl, že má tajemství, vyrojily se mi v hlavě podobné myšlenky, jaké měla ona. To, co z něj nakonec vypadlo, jsem ovšem - stejně jako ona - nečekala. Příběh jako takový byl vystavěný na stejném kompozičním schématu (něco se stalo a vyprávění z přítomnosti se střídá se vzpomínkami na TO, co se vlastně stalo), postavy jako vždy u autorky vykreslené výstižně, uvěřitelně, sympaticky. Samotný děj mne pohltil, i když v něm vlastně o "tolik" nešlo, výsledná katarze na konci měla očistný účinek.

Avšak vadilo mi, že Moriarty rozehrála kupu věcí, z nichž některé z mého pohledu úplně nedotáhla do konce. Už jen motiv samotného zeměměřiče a jak se musel se stalkingem na svoji osobu potýkat. Sice to bylo lehce nakousnuté - většinu knihy vidíme jen z pohledu hypnoterapeutky a stalkerky, nikoli z pohledu pronásledované osoby - ale za mne nedotažené. Stejně tak hypnoterapeutčino překračování etických mezí, když začala "experimentovat" a svým klientům podsouvat řešení, která jí přišla nejvhodnější, bez ohledu na to, zda to tak měli nastavené oni. A nebo proč se zeměměřičův syn vlastně obával konce světa... Takových - z pohledu hlavní dějové linky - drobností tam bylo víc a myslím, že by si zasloužily větší prostor a trochu vymazlení.

Nicméně "Zamilovaná hypnotizérka" mne dokázala opět pohltit, tak jak se v průběhu příběhu střídaly nálady hlavních postav, i já byla střídavě euforická a rozhozená - tohle se Moriarty daří naprosto skvěle a zjevně patřím do její cílové skupiny. Postava Saskie se zlomeným srdcem se nakonec - i přes své "šílenství" ukázala jako sympatická a tak dobře napsaná, že s ní člověk soucítil. Ačkoli možná k tomu přispívá fakt, že mně taky jeden čas po zlomeném srdci pěkně hrabalo ;-).

Neřekla bych, že kniha byla slabá, ale je fakt, že oproti jiným měla těch much podstatně víc. Ve stejné době jsem četla i "Tři přání", a ta mne rozhodně oslovila víc, i když těch nedotažeností by se tam také dalo najít... Za mne je zatím nejlepší knihou od Moriarty byla "Na co Alice zapomněla" ("Manželovo tajemství" nebylo zlé, ale nesedlo mi tématem). Každopádně jako u jiných autorčiných knih, zajímalo by mne pokračování příběhů postav a další setkání s nimi.

Dashmo
28.05.2018 5 z 5

Moriarty a jej knihy sú proste skvelé a tento príbeh o hypnotizérke nie je výnimka.Páčilo sa mi to veľmi a úplne celé

Milky92
27.05.2018 5 z 5

Oddechová kniha. Líbila se mi .. :)

akinomV
25.05.2018 3 z 5

Pořád jsem čekala nějaký wow efekt, ale nakonec to byla bohužel jen nuda... Asi nejsem cílová skupina pro takový druh knihy, ale určitě si své fanoušky najde.

pavčape
24.05.2018 3 z 5

Pátá knížka autorky, kterou jsem přečetla. Řekla bych lepší než Tři přání, které jsem ohodnotila třemi *, ale slabší než třeba Alice či Sedmilhářky. Příběh mě bavil, měla jsem slabost pro Saskii a těšila se, co zas bude Ellen řešit!

Summer7
06.05.2018 2 z 5

Hodně lehké čtení, oddechové. Zaujal mě úvodní popis knihy a námět stalkingu. No.. nic dalšího nenapíšu, kniha nenadchne ani neurazí, rozhodně se k ní nevrátím a určitě rychle na ni zapomenu.
Škoda, že zrovna tato bylo jako první od autorky, jinou už určitě číst nebudu.

kaja77
27.04.2018 4 z 5

Oddechovka jako vyšitá.kdo nehledá nic extrémně intelektuálního, nic o čem by měl bádat po nocích a nic, co by mu od základu změnilo život....zamilovana hypnotizérka by mohla být dobrou volbou. PS: taky jsem "řešič" ale kam se na hlavní postavu Ellen hrabu:-)

m.valova
13.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale připadala mi trošku roztáhlejší a méně napínavá jako třeba Sedmilhářky,ale určitě nezklamala,zajímavé téma o hypnoterapii jsem nikdy nečetla stejně jako o stalkingu..

Adhara
12.04.2018 4 z 5

Názov je síce otrasný a navyše nepresný, veď hrdinka sama niekoľkokrát o sebe povie, že nie je hypnotizérka ale hypnoterapeutka, no kniha je celkom dobrá. Jasné, bude sa v nej diať to, čo napadne každému – že hrdinka bude hypnotizovať svojho partnera – lenže nájdete tam aj omnoho viac. Hypnóza nie je nosnou témou. Tou sú bývalé vzťahy a ich miešanie sa do súčasného života. Zlomené srdcia, pochybnosti, nemožnosť zabudnúť na predošlé lásky a nekonečné muky porovnávania, či som lepšia než tá predtým a ohromujúca bolesť z podozrenia, že som bola horšia než tá potom. Román pekne ukazuje tienistú stránku toho, že v dnešnej dobe má za život väčšina ľudí viacero (akože) vážnych vzťahov. Z toho vznikajú spletence príbuzných, rodičov a detí, pretože nový partner prichádza vždy s celým rodinným balíkom, s ktorým sa utvárajú a v prípade rozchodu zanikajú väzby. Ukazuje, kam až vedie bezdôvodná závisť nových vzťahov bývalých partnerov. Kniha je spleťou príbehov medziľudských interakcií mnohých mileneckých, priateľských i rodinných väzieb. Príbeh bol čítavý a v istej fáze pekne gradovaný a prekvapivý. Nebola som spokojná len s falošne vyznievajúcim koncom.

Nela.Rob
05.04.2018 2 z 5

Tuto autorku beru jako lehké čtení. Příběhy jsou čtivé a vždy tím zabiju nějaký ten čas. Ale toto dílo mě hodně zklamalo. Od samého začátku jsem si dokázala představit, kam bude příběh směřovat, a ono se tak vážně stalo, nepřišel žádný zvrat a zbytečně jsem tím ztratila spoustu času, který jsem mohla věnovat daleko lepší oddechové knížce.

whiolet
22.03.2018 2 z 5

Nuda!
Pořád jsem čekala na nějaký velký zvrat a víte co? Žádný se nekonal. Kniha byla nudná a nezáživná.
Tohle je opravdu jedna z nejslabších knížek této autorky :/

allyce
14.03.2018 3 z 5

Celkem příjemné oddychové čtení, kniha, která za chvíli z hlavy vyšumí...

caracol
05.03.2018 3 z 5

Kniha mne ani nenadchla, ani nezklamala... Je to takový průměr, oddychové čtení.
Znova bych se ale ke knize už nevrátila, v podstatě ve mne ani nezanechala žádný dojem.

Hany.Honey
01.03.2018 2 z 5

Jedna ze slabších od této spisovatelky.

sestricka1
27.02.2018 3 z 5

dávám max 3 hvězdičky. Nemám vůči obsahu nějaké výhrady, číst se to dalo, ale že bych byla nějak unesená dějem, se říct rozhodně nedá.

ŠtěpikB
08.02.2018 1 z 5

I jako oddychovka je to nuda a nic než nuda, pořád jsem čekala na nějaký dějový zvrat a nic, prostě od začátku až do konce furt to samý. Hrůza.

85098211
06.02.2018 4 z 5

Takové celkem příjemně plynoucí vyprávění o sympatické stalkerce a ostatních zúčastněných. Kniha je dobře napsaná a čtivá, žádné velké napětí se však nekoná. Podle anotace bych spíš čekala nějaký thriller, ale do toho má kniha na míle daleko. Ellen i Saskia mi byly sympatické, Patrick už méně. Celý příběh končí víceméně pozitivně - hlavně pro Saskii jsem si po celou dobu přála nějaké dobré řešení...

Nikkiproch
02.02.2018 4 z 5

Po zkušenosti se stalkingem jsem se zase touto knihou posunula kousek dál díky zpracování pohledů všech zučastněných postav... A díky za ten fajn konec. Lidský happyend v rámci možností života každého jedince bez patosu je vždycky fajn. :-)