Zaklínač – komplet 8 knih

Zaklínač – komplet 8 knih https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348033/bmid_zaklinac-komplet-8-knih-Xr4-348033.png 5 431 52

Zaklínač série

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu. Komplet obsahuje: Prequel: Bouřková sezóna Soubory povídek: Poslední přání Meč osudu Sága: Krev elfů Čas opovržení Křest ohněm Věž vlaštovky Paní jezera

Sidonka3
21.09.2020 4 z 5

Jo, je to dobrý. Neříkám, že je Zaklínač bezchybný, ale je magický, kouzelný, docela zábavný. (A to povídám jako necílovka, fantasy běžně nečtu). Já vím, že už svojí spokojenost vyjadřuji počtem hvězdiček, které jsem udělila, ale nějak jsem měla potřebu to ještě vyjádřit slovně. A kdoví proč mi ani tenhle komentář nepřijde úplně zbytečný.
Taky jsem ráda, že v té současné záplavě západní literatury můžu vyzdvihnout i slovanského spisovatele. Což to je taky fajn, ne?

ladyKristyn
06.07.2020 5 z 5

Konečně jsem dočetla celou sérii knih. Příběhy jsou fantastické a v |Praze na Comic-conu jsem se dokonce se Zaklínačem nechala i vyfotit ( já coby Wonder Women). Nesmírný zážitek na celý život.

Ikral
30.06.2020 5 z 5

Už jsem psal srdcovka :)

Emberas
06.05.2020 5 z 5

Perfektní knížka!

Daiv666
14.04.2020 5 z 5

Já Geralta jedním slovem MILUJI. Strašně dobře se tato kniha čte a nezaostává i mluvená kniha. Bude mi moc chybět. Ale asi si ságu přečtu ještě jednou.
Musím zmínit i dabing načtených knih (Martin Finger)...slast

karel1076
07.01.2020 5 z 5

Nádherná fantasy. Velmi dobrý vypravěčský styl a viditelný posun od nápaditě zpracovaných pohádek pro děti po epickou ságu. Pro chlapy akční souboje, pro ženy romantická linka a reálie krajin, tak jak je známe u nás a od našich sousedů. Pro mě je speciálně zajímavý popis konfliktu mocností. Přeci jen už jsem starý na typické klišé, kdy král během jednoho dne sebere vojsko a vytáhne do bitvy a všichni jedí :-). Zde je to jako ve skutečnosti. Vrstvy osobní, politické, ekonomické a logistické. Co dodat nový a neotřelý typ fantasy, která nekopíruje Tolkiena a není tak příšerně šablonovitá jako je např. Eddings a Feist.

Lie
28.10.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, a to nesrovnávám jen v žánru fantasy. Můžete to číst jen jako dobrodružný příběh, ale pokud chcete, zjistíte, že celý Zaklínač je vlastně jedna velká filosofická úvaha. Co je dobro a zlo? Je možné svět vůbec takto rozdělovat? Máme bojovat za to, co považujeme za správné? Je správné být neutrální? Odpovědi autor nedává, ty si musíte najít sami. Hodně lidí hejtilo poslední díl kvůli stylu, jakým je napsaný. S tím nesouhlasím. Právě na tom autor ukazuje, jak dobře umí psát. Napsat pohádku hezky tak jak šla za sebou zvládne každá 15tiletá holka na wattpadu, ale seskládat ho jako mozaiku z desítek kousků, tak, aby to dávalo smysl, umí jen opravdu dobrý spisovatel. Přečetla jsem celou ságu podruhé odzadu, a i když to zní divně, doporučuji, protože jsem najednou pochopila tolik narážek, kterých jsem si dřív nevšimla (Například mám teorii, jak to bylo dál s Marigoldem) Takže kdo už máte přečteno a chcete Zaklínače trochu jinak, začněte posledním dílem :-D

tygřík2
24.08.2019 5 z 5

V podání pana Martina Fingera je to koncert. A verze, kde Geralta mluví sexy hlasem pan Dvořák, také není k zahození!

georgearrow
13.08.2019 4 z 5

Sapkowského sága mi dělala společnost na letošní dovolené a nezklamala. Nestavím ji sice tak vysoko jako Martinovo kolekci, ale nabízí solidní fantasy svět plný napětí a zábavy. Sapkowski je velmi zábavný v humorných pasážích (trpaslíci!), které ovšem jakoby s postupem času ubývaly, stejně jako napětí při soubojích mezi Geraltem a rozličnými obludami. Ze série mě nejvíce nadchla první povídková kniha.

Malákarkulka
12.06.2019 5 z 5

Nejlepší knížky co jsem kdy četla! Svět Sapkowského je super. Plný napětí.

Ondrex
21.05.2019

Není tu někdo kdo by kolekci prodal ?

Elyssia
01.05.2019 5 z 5

Úžasná série knih. Ten fantasy svět je dokonalý.

ManželéMannovi
22.02.2019 5 z 5

Ať se jde Tolkien bodnou. :) Sapkowski je naprosto jiný level. Násilí, intriky, politika, sex, prostě čtení pro dospělé.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Prostě skvělé????????????

terezaki
15.01.2019 5 z 5

S Geraldem jsem se seznámila , když mi bylo 12. Nerozuměla jsem mu všechno, ale líbil se mi. Možná to bylo tím, že jsem ho četla v originále (neměli jsme ho v knihovně česky). Pak jsem se k němu několikrát vrátila. A nikdy těchto setkání nebudu litovat. Vracím se k němu stále, i když dnes už spíš v mluvené podobě, protože na čtení nemám tolik času, kolik bych chtěla mít. Pokud váháte, jestli stojí za to knihy pana Sapkowského přečíst, pak mé doporučení zní: "Rozhodně ano"!

waits
31.12.2018 5 z 5

Mimořádná záležitost. Nejvíc mě na Geraldově putování bavilo, jak Sapkowski měnil styl vyprávění, dokonce jakoby klouzal mezi žánry. Díky tomu se mu podařilo udržet napětí, což by při zachování stylu první knihy nebylo možné. Působivá je slovní zásoba a široký odborný rozhled v dětaliech (od bylinek po historické souvislosti), díky čemuž vyvstává před čtěnářem živý, velký svět, tak jak se to daři třeba Pratchettovi nebo (ano) Tolkienovi. Super!

Majkrofon
25.10.2018 5 z 5

Moje najobľúbenejšie fantasy!

KubaHanzelin
20.09.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy ság co existuje!

Romis89
07.07.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější fantasy sága , kterou sem měla čest přečíst.

Nikidree
13.06.2018 4 z 5

Zpočátku jsem nechtěla nic psát, ale když se mi celý příběh rozležel v hlavě, usoudila jsem, že si alespoň pár slov zaslouží.
První dvě povídkové knihy hodnotím naprosto skvěle, byť se tam člověk dozví od všeho kousek, tudíž sága jako taková je místy lehce "vyzrazena", ale s tím jsem do toho šla, takže v pohodě. Navíc, některé věci se díky povídkám naopak objasní.
Ságu jako takovou hodnotím velmi kladně. Avšak tady musím zmínit, že některé knihy byly lepší než jiné. Nejvíce mě zklamala Paní jezera, kterou jsem se velmi dlouho prokousávala. První polovina se četla ještě dobře, ta druhá byla poněkud tvrdý oříšek už jen kvůli rychlému střídání mnohdy nezáživných dějových linek, většího výskytu 'elfštiny' (vlivem nepřeložení nevím, co postavy říkaly) a pro mě naprosto nezáživných politických machinací. Chápu, že bylo potřeba ságu nějak zakončit, ale za mě musím říct, že to bylo poněkud nešťastně zakončené. Vzhledem k tomu, že příběh Ciri teprve začíná (pokračuje..), končí kniha způsobem, jako kdyby už nic nebylo (pocitově).
Rozhodně nelituji času, který jsem nad Geraltem strávila a myslím, že každý fanoušek fantasy by ho měl přečíst.
Byť se pro mě Geralt nestal úplně srdcovou záležitostí, v případě, že o něm ještě nějaká kniha vyjde (na Bouřkovou sezónu se chystám), určitě si ji přečtu.

Andrzej Sapkowski
polská, 1948