Meč osudu

Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Geralt z Rivie sa snaží vyhýbať ľudským nezhodám, zaujímajú ho len odmeny za hlavy príšer, aby mal na druhý deň čo jesť a kde spať. Napriek tomu ho nohy zavedú za čarodejkou Yennefer, na čo zaklínač takmer vždy doplatí. Či už sa zúčastní na love draka, pomáha šľachticovi získať si morskú pannu alebo v meste lapá bytosť, ktorá vie zmeniť podobu na kohokoľvek. Zisťuje, že nič nie je čierne ani biele. A zovšadiaľ na neho číha osud, v ktorý odmieta uveriť. Temný les dryád ho s jeho osudom nečakane spojí, a nech sa Geralt akokoľvek snaží, ujsť pred ním nemôže. Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Druhá poviedková kniha Meč osudu je fantastickým čítaním o zaklínačovi Geraltovi z Rivie, ako bojuje proti démonom, príšerám a predsudkom....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440848/big_mec-osudu-v80-440848.jpg 4.64255

Zaklínač 2.

Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Lindeni

Miecz przeznaczenia, 1992

Kniha Meč osudu

MíšaS.

Myslela jsem, že je to klasická románová sága, ale tato povídková forma mi moc nesedí. Povídky na sebe časově ani dějově nenavazují a já se trochu ztrácím, i když to není pro příběh důležité, ale mě to vadí. Třeba epilog mi přišel úplně mimo mísu a kdybych chtěla použít jazyk puberťáků, tak mi přišla fakt dost trapná. Zato Meč osudu byl naprosto perfektní.
No nevím nevím, mám doma celou sérii, tak budu pokračovat, ale zatím mě Zaklínač nepřesvědčil o tom, že je to taková extra třída, jak se o něm píše.

Smiley96

Ačkoliv Zaklínače miluju, tak tenhle díl byl slabší. Některé povídky byly krapet o ničem a moc mě nebavily. Ale nebudeme se báti (bílého) vlka nic, beru další díl a vzhůru do zaklínačského světa.

Luccinda

Meč osudu mě bavil o tolik víc než první díl! Pustila jsem se do něho opět ve formě audioknihy a musím říct, že Zaklínač mi v téhle podobě neskutečně sedí. Meč osudu sice nemá už tak vymazlené zpracování jako Poslední přání, také se změnil interpret (místo Jiřího Dvořáka knihu čte Martin Finger), ale i tak to bylo boží.

Na změnu interpreta jsem si musela chvilku zvykat, ale nakonec mi Martin Finger v téhle audioknize opravdu seděl. Narozdíl od prvního dílu jsem byla mnohem méně zmatená, dokázala jsem se líp orientovat v postavách i ve světě, kde se povídky odehrávají.

Jako celek se mi Meč osudu líbil o dost víc než Poslední přání. Povídkový formát sice stále není můj šálek kávy, myslím, že bych si příběh Geralta více užila jako román, ale o to víc se těším na další díly téhle série.

GošaGoša

Do popředí se dostává Gerald. Hurá! Využívání pohádek tam stále je, ale aspoň ne tolik jako v prvním díle. Yennefer nesnáším od prvního okamžiku a Marigolda stejně tak. To ztěžuje čtení. Skalní fanoušek Zaklínače ze mne nebude...

MoireDeTardis

Z pohledu člověka, co viděl prvně seriál a až pak začal číst musím říct, že super. Na rozdíl od první knížky tu bylo víc neznámých příběhů, takže to hezký odsýpalo. Opět musím vypíchnout, že seriál byl přece jen trochu lepší v tý tajemnosti ohledně identity Ciri, jejích schopností a vztahu s Geraltem. Trochu mi nesedí, když se všechno řekne hned naplacato bez náznaků, gradace apod.
Pak bych vypíchla to, že spousta lidí se rozčilovala, jak má být Triss zrzka (nejspíš podle hry), ale v knize má vlasy kaštanový.

Knížku jsem si užila, ale už se těším, až budu číst další, který už nejsou psaný formou povídek :D

Ještě bych chtěla na závěr zmínit, že epilog mi teda absolutně nesedl, přišlo mi, že se postavy chovají najednou nějak nepřirozeně a divně. Taky se tam objevovali lidi, kteří v povídce předtím (která epilogu zjevně předchází) umřeli. No, jsem zvědavá, co do příběhu přinesou další díly.

Palorizek85

Perfektní - čím více čtu, tím více se mi to líbí. Rozhodně lepší než seriál, který tu knížní předlohu poměrně dost zneužil - napadá mě i jiné, ostřejší slovo, ale buďme civilizovaní :). V knize do sebe vše lépe zapadá a zejména poslední část dává smysluplný happy ending. Už se těším na další díl.

kapitan9556

Jak někdo může napsat, že to bylo slabší, než první kniha? Asi jenom ignorant! Neskutečná romantika s porci krve! A to je moje! P.s. Zasraná Yennefer, aby ji šlak a neštovice!

AnnaNešporová

Ne každá povídka se mi líbila, ale celkově jsem spokojená.