Meč osudu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328737/mec-osudu-crQ-328737.jpg 4.73043

Zaklínač 2.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Kniha Meč osudu

Chytuš

Raději jsem neměla ten (povídkový) román
raději jsem neměla ho číst.
Hrdina byl v tom románě schován,
závistí bledne samotný Twist...

Ach, Geralt... Jen ten epilog "Něco končí a něco začíná" - ano, moc bych si přála takový konec, ale vzhledem k tomu, že autor si s námi místy hraje, bude opravdu takový? Nezbývá než se co nejrychleji pustit do samotné ságy o Geraltovi a Ciri...

VilkoLy

Zaklínačské povídky jsou příjemné a pohodové čtení, člověk se občas zasměje a snadno pronikne do tajů bájného světa plného nestvůr s Geraltovým kodexem a jeho "spravedlností." Každá postava je svérázná - sympatická a zároveň něčím odpudivá...A ten konec, sentimentální oko nezůstane suché, ale u oddechového počtení je to žádoucí a radost je dvojnásobná když je to neočekávané.

Arcee

Jsem velký fanda celého zaklínačského universa včetně her a momentálně i seriálu, takže moje ohodnocení by určitě nebylo objektivní :)

kachnat

Za mě nej nej nej fantasy. Myslím, že nemusím ani nic psát. Je to prostě nej. :-)

EduardVlach

Opět super přečteno jedním dechem. Nejlepší povídka pro mě byly Věčný oheň a Střípek ledu

Petzar

Úžasný díl. Propracované vlastnosti každé postavy a dozvídáme se i více a více o Geraltovi. Co mě, ale celkem dost naštvalo, tak poslední povídka Něco končí a něco začíná, kde defakto vyzradí, jak to s Geraltem dopadne a nebudu pak tak moc napnuta při čtení ságy, když už vím, jak to všechno skončí. Tuhle povídku bych dala až nakonec všech dílů.

Lamanai

Nejvíc se mi líbí, že je to víc o nás lidech, než o nadpřirozených silách. Postavy mají své slabosti i slabiny, reagují přirozeně spíš než nadpřirozeně, do toho stíhají hlásit nesmrtelný štípy, prostě paráda. U četby se mi vybavuje podobný pocit jako u starších věcí Raye Bradburyho - okouzlení, pohlcení dobrodružstvím, pocit sounáležitosti, pochopení nějakých hlubších věcí, které jsou pojmenované s lehkostí. Čte se to samo.

martivan

Jedna z mých nejoblíbenějších knih série. Jako někdo Yennefer nesnáší, tak já ji miluju. Je to klasická románová potvora, a přitom velmi uvěřitelně odůvodněná. Jednotlivé povídky jsou dobře vystavěné, napínavé i vtipné. Čtu knihu už poněkolikáté, a přestože už nějakou dobu nejsem cílovkou (young adult), pořád mě baví.