$soutez = 0; Zaklínač - grafický román: Zaklínač: Liščí děti - Paul Tobin | Databáze knih

Zaklínač: Liščí děti

Zaklínač: Liščí děti

Geralt na své pouti zavítá na palubu lodi plné bláznů, odpadlíků a zločinců – a někteří z nich jsou ještě nebezpečnější, než by se na první pohled zdálo. Jeden z nich dokonce skrývá ohavné tajemství, které by mohlo na posádku i cestující přivolat nesmiřitelnou pomstu pověstné matky liščice...

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279782/zaklinac-2-lisci-deti-CM1-279782.jpg 3.9153

Zaklínač - grafický román (2.)

The Witcher: Fox Children (2015)

Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Cryptkeeper

Celé takové nějaké nemastné,neslané. Slabé grafické zpracování.

DennisMoore

První Zaklínač je skvělý, ale tenhle je ještě lepší. Sapkowskiho povídka, výborná sama o sobě, je krásně zpracovaná, velmi hororová a neztratila ani liščí chlup. Snad jen Geralt je tu trochu jiný než v předchozím komiksu - je více Geraltem a méně Hellboyem, jestli to tak můžu vyjádřit, ale to také není nic proti ničemu. Trochu zvláštní zjištění pro mě je akorát to, kolik lidí zklamalo, že tentokrát autoři nepřišli s původním příběhem.

špulo

A prečo si nepripomenúť poslednú knihu o Zaklínačovi aj takouto formou. 90% si to zaslúži...

Koláček11

Příběh dobrý ale nenadchnul. Ale vše zachránil konec. To jsem opravdu neočekávala.

Nahnilaruka
11.12.2017

Ano, kvalita druhého dílu již nedosahuje úrovně prvního. To protože autoři použili děj z poslední vydané knihy Bouřková sezóna, takže čtenáři, kteří už tuto knihu četli jsou částečně ochuzení o prožitek z děje, jelikož se jedná o téměř přesnou kopii části výše zmíněné knihy.

Mně to ale vůbec nevadilo, i když bych uvítal více invence, ale což. Grafické zpracování je stále úžasné a převod knihy do animované podoby na papíře se povedl. Navíc hodně oceňuji, že autorům se podařilo skrze text v bublinách přesně vyjádřit to, co je v knihách leckdy popsáno několika větami, což je nelehký úkol. 90%

Neuroxerus
14.11.2017

To, jak jsem byl nadšený ze Skleněného domu Liščí děti trochu uzemnily. Jsem zklamaný z toho, že nyní nebyla snaha o žádnou invenci a jen se v podstatě do puntíku zkopírovala část příběhu z Bouřkové sezóny - přišel jsem tedy o veškeré napětí a tušil jsem, jak zhruba příběh dopadne. Po obrazové stránce na mne tento komiks nepůsobil tak temně, jako Skleněný dům (což je škoda). Doufám, že Prokletí vran bude lepším zážitkem. Dokáži si však představit, že příběh více zaujme ty čtenáře, kteří ještě Bouřkovou sezónu nečetli.

Wojta777
26.10.2017

Skvělý děj jak u 1. komiksu. + více napínavý.

kiwizak
26.10.2017

Bavila mě snad ještě více, než Skleněný dům, ačkoli bych tam řadu much našla, třeba v promluvách. Výtvarný styl příjemný, děj zajímavý. Doporučuju. :-)

FireOfFilth
17.09.2017

Liščí děti bohužel vykrádají část knihy Bouřková sezóna, což pro mě bylo veliké zklamání. Příběh jsem si bohužel neužil, jak bych si přál. Kresba opět v rukou Joe Querio je pěkná.
Knihu určitě doporučuji fandům Zaklínače. I když poměrně zklamání po Skleněném domu.
Hodnotím 3*

Nevimm
16.09.2017

5* ale taky jo

elenai
31.07.2017

Prožívala jsem déjà vu, vzhledem k tomu, že jsem předtím četla Bouřkovou sezonu. No, nevadí. I tak jsem si komiks užila. Bylo to jako sledovat film bez zvuku - srovnávala jsem svou představu s Queriovou a jako dobré to bylo.

fvalek
29.07.2017

Komiks s trošku nevyužitým potenciálem, hlavně proto, že je to prakticky na 70 % překreslená kapitola z Bouřkové sezóny. Zbylých 30 % jsou nějaká autorova přilepšení v podobě "herních prvků" (sám v rozhovoru uvádí, že hrál celou herní sérii). Tím myslím třeba hojně využitá znamení, což v knize nebývá (až na občasné Aard), také nové příšery a nové postavy. Ve výsledku to ale mělo tížený efekt a komiks se stal opravdu akčním a zajímavým. Kresba byla jako u prvního dílu parádní, už i obálka skutečně stála za to. Na rozdíl od prvního komiksu , který měl také takový "prudký" start, se mi ale u tohoto dílu nelíbí, že automaticky začíná nocí s Geraltem a Addariem. Pokud někdo nečetl knihy, mohl by nabýt dojmu, že Addario a Geralt jsou nějaká stálá dvojka, co tím chci říct, je hodně poznat, že je to prostě kapitola vytržená z kontextu knihy a pro nečtenáře může být matoucí. Já jako čtenář všeho s tím ale problém neměl, bavilo mě sledovat totožné "scény" s knihou a pozorovat rozdíly a jejich vliv na děj.

kklepkaa
25.07.2017

Na tenhle příběh si pamatuji z knih. Trochu mě mrzí, že komiks nepřinesl nový příběh... no co se dá dělat, ale i tak to má své kouzlo.

Trevers
14.07.2017

Velmi zajímavý trochu dospělejší komiks. Malba pěkná, ale že bych se kvůli něčemu zastavil a kochal říct nemůžu. Fázování standartní. Příběh je akční, rychlí a v celku napínavý. Hlašky vtipné v celku dost... Trpaslík byl asi nej postava z celé knížky... Závěr velmi dobrá kniha, která za svou konkurencí nezaostává. END.

vojta491
09.07.2017odpad!

Odpad. Příběh nemá žádnou přidanou hodnotu. Jedná se o absolutní kopii knížky. Grafický styl je podobný prvnímu dílu, ale prakticky všechny obrázky jsou nudné a není důvod se na ně pořádně dívat nebo si je nějako více prohlížet. Knížka absolutně selhala po všech stránkách. Příběh je nudný, protože ho už znám z originální knižní série, grafický styl je taky nudný.

Spoiler:
Geralt nakonec přišel o své meče nebo ne? Jestli o ně opravdu přišel, tak je to z hlediska příběhu i univerza jako celku snad ta největší kravina. Jestli to byla jenom iluze, tak chybí vysvětlení a už tak špatnou knížku to ničí úplně.

Gratuluji autorovy. Jestli se dnes bere za umění sebrat celý příběh a prakticky nic nezměnit, tak jste splnil účel na maximum. Možná by jste měl napsat na obal jména pravého autora a to své odstranit.

MinaHawke
01.05.2017

Kresba krásná, jen příběh se mi více líbil v předchozím díle.

jan14s
22.03.2017

Znovu graficky krásně zpracováno. Co se týče příběhu, byl dobrý. Ale vzhledem k tomu, že to byl pouze přepis části knížky a ne moc povedený, uděluji pouze tři hvězdy.

Eleovny
15.02.2017

Jsme ráda, že autoři zůstali u ztvárnění trpaslíků jak je tomu v knize, včetně jejich výslovnosti. Ale bohužel se tam objevuje několik nelogických reakcí zúčastněných.
Přesto se mi velmi líbil závěr a řeč lišky.

Harry_
23.01.2017

Scénář vychází z Bouřkové sezóny, takže narozdíl od Skleněného domu nic moc překvapivého. Nelíbí se mi pár nelogických předělů (opuštění lodi), ale do příběhu plném přeludů se to dá přežít. Zaklínač se spíž veze, akce je méně, znamení jen dvě, ale je to pořád Geralt a jako skalní fanoušek nemohu hodnotit jinak. Kresba se mi však líbila víc, než předchozí komiks.

mclusky
29.11.2016

Ten brněnský trpaslík je top.

Hadati
25.09.2016

Průměrný komiksový příběh, kde se Zaklínač utkává s protivníkem, který je podle jeho slov nad jeho síly. Proto spíš jen reaguje, než aby měl nějaký plán, jak se s tímto protivníkem vypořádat. Ostatní postavy příběhu pak těžko budete mít rádi. Buď si za svůj osud mohou sami anebo jsou příliš ploché, aby nějaké sympatie vzbudily. Je ironií, že nejvíc sympatií od vás získá nejspíš „netvor“, se kterým se pustí zaklínač do křížku.

RickyRicardo
18.09.2016

O chloupek horší než předchozí díl, ale i tak velice povedené. Děj trochu zamotaný a Liška měla možná až příliš velkou moc, což mě trošku rozčilovalo. Kresba opět famozní. Jen tak dál.

Edice
11.09.2016

A mě se líbil i tento díl. :) Liščice mi přišla jako zajímavá postava, trpaslík se mi vůbec nezdál otravný ba naopak kolikrát zábavný. Geralt byl Geralt. A já se těším na další díl, který se prý už rýsuje.

Diabel
29.08.2016

Co to sakra bylo ? Příběh s liškou mě absulutně neoslovil. Samotná liška je roztomilá, i když je trošku přehnaně silná. Bohužel příběh je hloupý a předvídatelný. Začatek dobrý, ale čím víc jsem se protloukával na konec, tím více se stupňovalo moje rozhořčení. Postava trpaslíka mi hnula pěkně žlučí. Od začátku až do konce mě vytáčel, je tam zbytečný. Akorát opakuje to, co řekl sám Geralt, jen trochu jinak. Jediný Geralt držel příběh tak nějak pohromadě a to mi už taky nestačilo... Kresba je opět hezká ,jen o něco slabší jak u předchozího dílu. Jde to vidět na pozadí v okně nebo u vedlejších postav. Můj závěr - Komiksový zaklínač selhal na všech frontách. Už by se na to měli vykašlat. Pouze vydělávaj na značce Zaklínače. Nic víc. Jsem rád, že jsem si knihu jen půjčil a nekupoval...

Hodnotím 3/10

Dakarianna
21.08.2016

Skleněný dům mě zaujal více, ale stejně jsem si knihu moc užila.

borknagar
17.08.2016

Druhý komiksový Zaklínač za mnou a jak ho hodnotit. Dílo je slabší než Skleněný dům, kresba mi přišla trochu odfláknutější a příběh je jednoduchost sama. Nevyužitý potenciál některých postav a jejich občasné nelogické uvažování a jednání zamrzí. Velké plus je pro mě postava liščice, která celkově toto dílo zachraňuje. A abych jen nehanil, pořád je to zaklínač ve světě zaklínače. Toť asi vše, další díl očekávám o dost vymazlenější........

LordSnape
09.06.2016

Po Skleněném domě docela zklamání. Kresba je pořád hezká, ale postavy v pozadí jednotlivých oken jsou jaksi odfláklé, což mi docela vadilo. Nicméně si tady Geralt hraje na nějakého Beowulfa a všichni z něj dělají kdo ví co. Postava trpaslíka mě srala, ale pak jsem si trochu zvykl. Liščice je moc pěkná, ale v podstatě je to takový strohý průměr, co nenadchne ani neurazí. Podobně jako v případě komiksové předehry ke Hře o trůny.

Kapis
24.05.2016

Výborně zpracovaná plavba z knihy Bouřková sezóna v zajímavé kresbě. Ne, že bych nadšením chrochtal, ale bavil jsem se velmi dobře, 90% si to za mne zaslouží.

LolaBlaugrrana
14.04.2016

Není to úplně špatné, ale na první díl to rozhodně nemá.

Peleus
27.03.2016

Předchozí díl, i když jsem nad několika detaily trochu zklamaně kroutil hlavou, je oproti Liščím dětem klenotem fantasy literatury. Nebudu se vyjadřovat ke kresbě u tohoto grafického románu (kamenujte mě, ale stále říkám - komiks), nýbrž půjde o můj názor na příběh.

Prostoduchý - je to slovo.

Navíc ke konci mi začínal lézt krkem trpaslík, který sám o sobě žádným přínosem pro děj není a pouze komentuje cokoli, co zaklínač vypustí z úst.

Také souhlasím s poznámkou bob(a)0975, a to, že rozhovor mezi Paulem Tobinem, jenž se vyznává z toho, jak ho chytla sága od CD Project RED a Borysem P.-Muraszkiewiczem právě z onoho CD Project je vcelku zbytečný, neboť jediné, co se dozvíte, je to, že se oběma hrozně líbí Zaklínač.

Ukázka:
Paule, bylo psaní Liščích dětí díky práci na Skleněném domě jednodušší? Musel jste se naučit myslet jako Geralt, nebo to byla už od počátku láska na první pohled a všechno šlo hladce a bez záseků?

Odpověď:
Upřímně, hodně mi nejspíš pomohlo, že jsem si nejdřív zahrál hry. Už jsem byl naladěný na Geraltovu notu. Sice to místy ještě muselo trochu sednout, ale po přečtení všech románů a zahrání druhého dílu hry jsem měl o Geraltovi naprosto jasnou představu.

Chcete-li si i vy udělat jasnou představu o tomhle příběhu s Geraltem, ujistěte se, že vám v kapse pocinkává něco málo přes 300 orenů českých a hluboko v duši cítíte lásku k Sapkovského odkazu, stejně silnou jako je trpaslíkova náklonnost k žejdlíku s pěnovú čepicú a tanečnicú s řáckú zadnicú.