Zahrada

Zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134629/bmid_zahrada-Gpx-134629.png 5 368 77

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný. První vydání.... celý text

Samira
02.04.2016 5 z 5

Když jsem byla malá, pršelo a panovala dlouhá chvíle, jeden ze zaručených receptů byla téměř zázračná deska s naším milovaným kocourem. Když nebylo možné si ji pustit, musel každý, kdo dostal tu čest Kocoura napodobit, zapnout všechny síly a správně ho interpretovat. Nyní mám tu čest já:), i jako vypravěč zůstávám okouzlena a dětem připadá stejně úžasná jako kdysi nám.
Nadčasový poklad naší knihovny doplněný nedostižnými ilustracemi Jiřího Trnky neztrácí a myslím nikdy neztratí svůj půvab.
Z pokoje se po přečtení zase ozývá " darebáci, nosáči, ušáci, břicháči, hlaváči........
Doporučuji!

Naias
12.02.2016 5 z 5

Úžasný ohňostroj fantázie. Najlepšia bola mucha, ktorú treba namočiť do mlieka, keď jej dôjde atrament. Ale ani jediné a jedinečné slonie divadlo nebolo na zahodenie. Je to sranda!

MarekG
12.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších dětských knih, co jsem kdy četl.Slonímu divadlu jsem se smál na hlas a velryba,trpaslík a kocour mě taky nadchli.Styl psaní úžasný a výtvarná stránka taky dokonalá.

Rade
24.02.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Tajemná zahrada za vrzající brankou a v ní samá tajemství - úžasný kocour, úžasná velryba....trpaslík... A ty poetické krásné obrázky... Prostě jedno velké okouzlení.

opic 12
07.12.2014 4 z 5

Vzhuru za tajemstvím skryté za vysokou zdí,stačí pootevřít branku. Tahací harmonika protažená zámkem a už jsme uvnitř té zvláštní zahrady. Zvláště to odhalování toho skrytého našim očím neviděného mě baví. Poté co sloni hrají divadlo,hmm...dobře,dobře,ale ty ilustrace mám děsně moc rád.

brčko-A
24.09.2014 5 z 5

Pěkná knížka,přečtená asi za půl hoďky.

magnolia
14.05.2014 5 z 5

Zahradu Jiřího Trnky miluji ve všech jejích podobách - psané, namluvené Karlem Högrem i animované (ta se povedla moc krásně). Provázela mne i moje děti a dodnes si z ní rádi citujeme ( Byla jedna vrátka, za nimi zahrádka... , Kocour není doma - kocouré, mňaumňauré... Pět slonůůů, pět chobotůůů...). A svoji skutečnou zahradu si už roky vytvářím podle té Trnkovy kouzelné, jen ty slony nemám, ani velrybu...

Marčullkas
04.04.2014 5 z 5

naše oblíbená dětská knížka, kterou mám uschovanou :) je to poklad!

marmota-b
20.03.2014 5 z 5

Měla jsem ráda kocoura. Pořád mám ráda kocoura. Je to jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav. Kapitola o divadle je potom jedním z mých nejoblíbenějších humoristických děl...
Pak mám ráda různé ty trochu absurdní momenty, jako když kocour snědl - teď zrovna nevím kolik krabic myší a raků (odejdu do kouta a budu se stydět, že to nevím). Nebo rozhovor o lovu na netopýra. Nebo autorova debata o tom, který z kluků byl nebo vlastně nebyl nejmenší.
Jediné slabší místo je pro mě kapitola o mouše, ale to knížce u mě stejně nijak neubírá na oblíbenosti.
Půvab knížky myslím spočívá v určité spontaneitě; je to, jako když vám někdo vypráví a trochu ví, co přijde, a trochu si to vymýšlí za pochodu. A buď se vám to líbí, nebo ne - ale většině lidí se to očividně líbí moc.
A pak ovšem jsou tu Trnkovy ilustrace...

Fortuna
03.02.2014 4 z 5

Tuhle knížku mi mamka četla už od narození i později v dětství. Naposledy jsem ji četla asi ve druhé třídě. Fascinovaly mě akvarelové ilustrace i samotný příběh.

Adelajda_4
08.01.2014 5 z 5

První knížka mého dětství. Pokaždé, když si ji čtu, cítím sentimentalitu a přenesu se do toho úžasného světa Zahrady. Miluju ilustrace v téhle knize. Když jsem ji včera objevila v antikvariátu, měla jsme nepopsatelnou radost.

JiříŠkorpík
24.08.2013

Knížka mého dětství. Měl jsem její příběh, zahradu a sečtělou velrybu rád, a ilustrace byly pro mě vzorem při kreslení. Zároveň i z druhé strany jsem ji nenáviděl, když jsem se učil psát musel jsem opisovat některé odstavce.

bibi.r
01.06.2013 5 z 5

Má oblíbená dětská kniha... vždycky jsem chtěla mít doma tu chytrou velrybu :)

Rafa-P
19.05.2013

Jééé, jako malý jsem téměř denně poslouchal audiokazetu Kocourovy pohádky a to je ono. Tak to si musím přečíst :)

kolacky
17.07.2012 5 z 5

Nejhezčí kniha mého dětství. A když stonaly moje děti, musela jsem jim ji číst třeba třikrát za sebou...

Locika
16.01.2012 5 z 5

Krásná poetická kniha...

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jako první v životě a nedám na ni dopustit. Jen malou opravičku. Trpaslíka, moudrou velrybu i starého, zlostného kocoura, ty všechny potkali kluci v tajemné zahradě. Ale ne pět slonů. Ty potkali na ulici, když utíkali do školy.