Vražda v kryptě

Vražda v kryptě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508159/bmid_vrazda-v-krypte-Wc2-508159.jpg 4 108 32

Záhady Redmonda a Haze série

Když se jednoho dne v hrobce středověkého rytíře objeví mrtvola mladého muže, případ padne na obecního konstábla Daniela Haze, který ještě sám vraždu nikdy nevyšetřoval. Podezření okamžitě padne na jediného cizince, který dorazil do vesnice Birch Hill těsně předtím, než došlo ke zločinu, ale časem se tento americký kapitán ukáže jako nečekaný přínos. Jason Redmond, bývalý voják a zkušený chirurg, Danielu Hazovi nejenže ochotně pomůže, ale také za něj ve snaze dopadnout vraha nasadí svůj vlastní život. Redmond s Hazem neznají motiv, nemají podezřelé ani dostatek stop, ale vraždu musejí vyřešit, než se jeden z nich stane další vrahovou obětí. Historický mystery thriller z druhé poloviny devatenáctého století, který skvěle vykresluje chamtivost, zločin, misogynii, rasismus, aroganci, nenávist a strach z „těch druhých“ v koloniální éře. První kniha ze série Redmond a Haze je zároveň prvním titulem úspěšné autorky přeloženým do českého jazyka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vendeta

Murder in the Crypt , 2020

PetraCy
15.06.2023 5 z 5

Dobře se četla, napínavý příběh a určitě si přečtu i další knihy...

Katania
24.05.2023 5 z 5

Mám rada historické krimi a tahle je moc sympatická. Zajímavé postavy a napínavý děj. Těším se na další.

biki
13.05.2023 4 z 5

Není na škodu občas proložit četbu akčních thrillerů podobným, poklidně plynoucím příběhem, který ale přesto nepostrádá napínavé momenty. Stejně jako předchozí komentující jsem přivítala, že tentokrát byli vyšetřovatelé odkázaní pouze na své "šedé buňky" a znalost lidské povahy, ale i na poctivé detektivní pátrání zvláště prostřednictvím Daniela Haze. On i druhá hlavní postava Jason Redmond jsou opravdu sympatické osobnosti, žádný z nich to neměl v životě lehké. K tomu přidejte celou plejádu barvitých vesnických postav a postaviček a ovšem i těch výše postavených.
Zkrátka příjemně strávený čas s příjemnou knihou a ani já si nenechám ujít další díl.

senoritar
08.05.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Dlouho jsem nečetla tak napínavý a čtivý detektivní příběh. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

MirrorIsis
24.04.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte, zajímavé a nečekané zápletky. Doufám, že od autorky bude přeloženo víc knih.

maphiosso
13.04.2023 3 z 5

Příjemná oddechovka z maloměsta viktoriánské Anglie. Oceňuji absenci rituálních vražd, rádoby šokujících způsobů smrti, vzkazů vraha policii a dalších nesmyslů obsažených v 90% současných detektivek.

Mája777
10.04.2023 5 z 5

Příjemné překvapení. Skvělá detektivka z Anglie 19. století. Jedna mrtvola a dva vyšetřovatelé, kteří se výborně doplňují. Toto dílko určitě doporučuji a doufám, že se dočkáme pokračování.
(10. 4. 23 - 9 222 - 26)

assaly
05.04.2023 5 z 5

Klasická, čtivá detektivka z Anglie 19. století. Kniha není plná krve, dramat a drsných zvratů, ale hodně dobře se čte a i když ani vrah ani motiv nejsou úplně překvapivé, tak za mě se jedná o výborné oddychové a příjemné čtení. Mohu doporučit a současně děkuji za knihu, kterou jsem vyhrála na knižních závislácích :-).

@pribehyodjany
29.03.2023 4 z 5

Za mě knihu můžu doporučit. Pokud rádi čtete historické detektivky, nemáte rádi krváky, ale vyhledáváte hezky plynouci detektivní příběh s milým humorem, Redmond s Hazem by se vám mohli zamlouvat. Já si čtení užila, i díky hodně dialogům, atmosféře a sympatickým hrdinům.

ELENtheKNIHOMOL
28.03.2023 5 z 5

Pěkně napsaný historický mystery thriller z druhé poloviny devatenáctého století a jedna z nejlepších dobových záhad,kterou jsem četla.
Historická prostředí mě v knihách baví a v této autorka dobře vykreslila anglickou viktoriánskou atmosféru, vytvořila několik sympatických postav a vražda vyšetřovaná pěkně postaru(bez forenzních věd a dalších vymožeností moderní doby),jen pomocí rozumu a dobrého pozorování, to pro mě bylo skutečným zážitkem.
Kapitán Jason Redmond sotva přežil Občanskou válku a přijel do městečka, protože zdědil po svém dědovi Redmonské panství a s ním i titul lorda.
Daniel Haze je obyčejný konstábl v tomto městečku zvaném Birch Hill,kde je "policejní řemeslo " ještě v plenkách.
Tito dva spolu vytvoří nepravděpodobné a v té době neobvyklé partnerství, které svede dohromady nález těla v kryptě kostela.
Redmond i Haze mají každý své dovednosti a díky odlišnému sociálnímu postavení a sférám vlivu se navzájem dobře doplňují.
Příběh je skvěle napsaný, chytře zpracovaný a poskytuje nám správné množství základních informací o hlavních postavách, přesně tak,abychom si je dokázali představit, sžít se s nimi a mohli je mít rádi.
Skvělý začátek série, ve které budu určitě pokračovat.
Čtení této záhady jsem si opravdu užila a rozhodně nepatří k těm, kde zápletku rozpletete už v polovině knihy.Zde budete hádat až do samého konce.

babicka_amalka
28.03.2023 5 z 5

Uspokojilo zcela moji potřebu četby klasické poklidné detektivky z Anglie 19. století. Je tam vše, co k ní patří.
A vypadá to na začátek nové slibné série (v originálu už vyšlo příběhu této dvojice 11!), tak jsem zvědavá, jestli naši budou pokračovat... Pro jistotu jsem si celou řadu vyjma poslední opatřila už teď v originále, kdyby to u nás náhodou nevyšlo a opět skončili :-)
podle posledních zpráv má 2. díl vyjít v září ;-)

lenka7679
22.03.2023 4 z 5

Odpočinková detektivka. Děj skvěle odsýpá, zápletka je jasná. Postavy jsou uvěřitelné, mají charakter a čtenář se lehce vžije do doby, do které je příběh situovaný. Pokud jste fanoušky Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese, nebo třeba Agathy Christie a jejích příběhů, je tato kniha přesně pro vás. Nečekejte žádné drastické popisy, prostě křišťálově čistý detektivní příběh.
Kapitán Jason Redmond přijíždí na rodinné sídlo přesně v ten špatný čas. V tu noc se v ospalé a klidné vesnici, která snad ani slovo vražda nezná, objeví záhadná mrtvola uschovaná v kryptě starého rytíře. Tím se samozřejmě kapitán Redmond stává prvním podezřelým.
Konstábl Daniel Haz má o pachateli jasno. Nebo možná nemá a s Redmondem je spojí víc než jen podezření z vraždy, ale i pátrání po zákeřném zabijákovi. Čím jsou pachateli blíž, tím je blíž jim i pachatel. Kdo komu vlastně dýchá na záda?

detektivní a krimi romány viktoriánská doba historické detektivky

2023  84%Vražda v kryptě
2023  90%Vražda v opatství