Služebná a vrah

od:

Služebná a vrah

V srpnu 1645 je tomu rok, co York padl do rukou puritánů a porodní bába Bridget Hodgsonová se svou pomocnicí Marthou a synovcem Willem odhalila prvního vraha. Na město dopadá boží hněv v podobě vlny veder, kterou se vládnoucí puritáni snaží ukončit nemilosrdným stíháním hříšníků všeho druhu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251661/sluzebna-a-vrah-251661.jpg 420
Série:

Záhady porodní báby (2.)

Originální název:

The Harlot's Tale (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
vincek1
28.11.2017

Po přečtení několika kapitol mi kniha připomněla tv seriál -Vraždy v Midsomeru. Sotva se vyšetřovatelé trochu rozhlédli po první oběti, už tady je další. Komplikované vyšetřování, které se nemohlo opřít o otisky prstů, DNA a další, nyní obvyklé metody muselo být opravdu komplikované. Navíc nedotknutelnost určité skupiny lidí (ostatně i dnes se s ní setkáváme), vyžadovalo opravdové mistrovství. Pěkný popis prostředí, ukazuje na pečlivou přípravu autora. A co jsem opět ocenil mapka, která pomůže čtenáři v orientaci i když hledání příslušných písmenek legendy také vyžadovalo téměř "detektivní" postup a hlavně lupu. Ostatně bez té se neobešel ani slavný a nedostižný S. Holmes. Doporučuji, pěkné čtení.

kyssling
06.12.2016

Solidní detektivka, pěkně vykreslené prostředí. Bohužel závěr je trochu moc násilný z hlediska motivace postav. Za prostředí 5 hvězd, za zápletku 3 hvězdy = 4 hvězdy celkem !

Heyhey
19.06.2016

Počteníčko...

čef
18.04.2016

Prosazování spravedlnosti není a nikdy nebylo snadné. V Anglii, ostatně jako v celé Evropě, 17. století plné různých "pravých" věrozvěstů, nevzdělanců a fanatických blbců to platí mnohokráte více. Tento temný příběh ze starého Yorku to ukazuje nanejvýš názorně a tak můžeme být vlastně rádi za to, co máme tady u nás. Poměrně zajímavý vhled do anglické reality středověku.

Liduka
08.12.2015

Další skvělá kniha od autora. Jediné co se mi nelíbilo bylo příliš mnoho mrtvých na závěr.

KatnissLavender
15.10.2015

Opravdu skvělá kniha! Nikdy by mne nenapadlo, že se mi tento žánr tak zalíbí. Určitě si z této historické krimi série přečtu i další díly...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/10/sluzebna-vrah.html


Autor a jeho další knihy

Sam Thomas

Sam Thomas
americká

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst36x
v Chci si koupit11x